Kapat

Kaç Haftalık Hamileyim? Hızlı Hesaplama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 3,00. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
Anasayfa
Hesaplama Kaç Haftalık Hamileyim? Hızlı Hesaplama
kaç haftalık hamileyim

Son Adetinizin Başlangıç Tarihi


Adet Döngünüz


 Kaç Haftalık Hamileyim Nasıl Hesaplanır?

Eğer bu programda bebeğinizin kaç haftalık olduğunu hesaplıyorsanız eminim ki heyecanlı bir anne ya da baba adayısınız. Yukarıdaki programa son adetinizin başladığı tarihi girip daha sonra Hesapla butonuna basarsanız program çıktı olarak sizin ya da eşinizin(erkek babalarımız için yazıyorum) kaç haftalık hamile olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu program hakkında çok soru aldığımızı size bildirelim ve bir sık sorulan soruları cevaplayalım:

SORU:Programda adet süre seçeneğini göremiyorum. Program adet süresini kaç gün olarak kabul ediyor?

CEVAP:Kaç haftalık hamileyim programı adet döngü sürenizi 28 gün olarak kabul edip hesaplamaktadır. 28 gün tüm dünyada standart olarak kabul edilen adet döngü süresidir. Eğer adet döngünüz 28 günden daha uzun veya kısa sürüyorsa çıkan sonuca ekleme veya çıkarma yaparak daha doğru tahmini görebilirsiniz. Programımız tahmini bir sonuç ortaya çıkarmaktadır detaylı olarak kaç hafta kaç günlük hamile olduğunuzu öğrenmek için lütfen detaylı bir ultrason incelemesine gidiniz.

SORU:Hesaplama sonucunda çıkan hafta net olarak doğru mudur?

CEVAP: Bebeğinizin doğum tarihi ya da kaç haftalık İnternet yani sanal ortamda kesinlikle hiçbir program tarafından doğru olarak bilinemez. Bu konuda doktordan başka hiç kimse ve hiçbir program net olarak doğru tarihi değil sadece yaklaşık tarihi verebilir. Bizim amacımız en yakın ve doğru tahmin etmektir. Hesaplama aracımız bu amaç doğrultusunda çalışır.Doğum tarihi ve kaç haftalık hamile olduğunuz detaylı bir doktor kontrolünden sonra belli olabilir.

SORU:Bebeğim kaç haftalık olduğu zaman doğum gerçekleşir?

CEVAP:Normal şartlarda son adet tarihi baz alındığında doğum 40 haftalık süre dolduğu zaman gerçekleşir.Tabi kide her doğum 40. haftada olmayabilir. 37. haftada olabileceği gibi 42.haftada da doğum gerçekleşebilir. Burada doktor kontrolünüz ve doktorunuzun söylediklerini dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

En Çok Sorgulanan ve Hesaplanan Sorular:

 • 6 Haziran 2016 tarihi son adetimin başladığı tarihtir. Kaç haftalık hamileyim? 5 hafta 5 günlük hamilesiniz. (Sorgulandığı gün için geçerlidir.)
 • 17 Mayıs 2016 tarihi son adetimin başladığı tarihtir. Kaç haftalık hamileyim? 8 haftalık hamilesiniz. (Sorgulandığı gün için geçerlidir.)
 • 12 Mart 2016 tarihi son adetimin başladığı tarihtir. Kaç haftalık hamileyim? 9 hafta 3 günlük hamilesiniz. (Sorgulandığı gün için geçerlidir.)
 • 12 Nisan 2016 tarihi son adetimin başladığı tarihtir. Kaç haftalık   hamileyim 37 haftalık hamilesiniz. (Sorgulandığı gün için geçerlidir.)
 • 25 Mart 2016 tarihi son adetimin başladığı tarihtir. Kaç haftalık hamileyim? 19 hafta 6 günlük hamilesiniz. (Sorgulandığı gün için geçerlidir.)
 • 11 Ekim 2015 tarihi son adetimin başladığı tarihtir. Kaç haftalık hamileyim? 32 hafta 1 günlük hamilesiniz. (Sorgulandığı gün için geçerlidir.)
 • 3 Kasım 2015 tarihi son adetimin başladığı tarihtir. Kaç haftalık hamileyim? 15 hafta 4 günlük hamilesiniz. (Sorgulandığı gün için geçerlidir.)
 • 11 Aralık 2015 tarihi son adetimin başladığı tarihtir. Kaç haftalık hamileyim? 21 hafta 6 günlük hamilesiniz. (Sorgulandığı gün için geçerlidir.)
 • 17 Haziran 2015 tarihi son adetimin başladığı tarihtir. Kaç haftalık hamileyim? 23 hafta 5 günlük hamilesiniz. (Sorgulandığı gün için geçerlidir.)
 • 30 Nisan 2016 tarihi son adetimin başladığı tarihtir. Kaç haftalık hamileyim? 34 haftalık hamilesiniz. (Sorgulandığı gün için geçerlidir.)
 • 31 Mayıs 2016 tarihi son adetimin başladığı tarihtir. Kaç haftalık hamileyim? 26 hafta 1 günlük hamilesiniz. (Sorgulandığı gün için geçerlidir.)
 • 30 Ocak 2016 tarihi son adetimin başladığı tarihtir. Kaç haftalık hamileyim? 2 haftalık hamilesiniz. (Sorgulandığı gün için geçerlidir.)

“Kaç Haftalık Hamileyim? Hızlı Hesaplama” üzerine 6 yorum

 1. Cansu says:
 2. Ela says:
 3. Anonim says:
 4. Anonim says:
 5. neslihan says:
 6. Rahmetlik says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.