2020 Kadir Gecesi Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

Ramazan Bayramı heyecanı gelince insanların akıllarına bu soru geliyor: Kadir gecesi hangi gün, kadir gecesi kaç gün kaldı. Çünkü kadir gecesi tüm Müslüman aleminin ellerinin duaya kalktığı en güzel günlerden bir tanesidir. Kadir gecesinin günü tam belli değildir. Bu konuda Hz.Muhammed  “Siz Kadir gecesini Ramazan’ın son on günü içerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınız” demiştir. Buna göre bu sene kadir gecesi ramazan ayının 26. gününün 27.gününe bağlayan gecesidir. 2020 yılında yani bu sene Kadir gecesi hangi güne denk geliyor: 19 Mayıs 2020 Salı gününe denk gelmektedir.

 

Kadir Gecesinin Önemi Nedir?

Kadir gecesinin önemi Kuranı Kerim’in ilk bu gece indirilmeye başlandığı için tüm İslam alemi için önemi çok büyüktür. Kadir gecesinde dua etmenin önemi çok büyüktür. Kuranı Kerimde kadir gecesi için şu cümle geçmektedir. Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Bu yüzdendir ki Kadir gecesi yapılan duaların hikmeti daha büyüktür. Kadir gecelerinde camiler tıklım tıklım dolmaktadır. Allah camilerimizin her gün bu şekilde dolmasını tüm İslam alemine nasip eylesin.

 

17 Yorum

  1. KURBAN OLDUĞUM RABBİM inşALLAH HEPİMİZE İMAN GÜCÜ VERSİN YAŞIM 36 İLK DEFA ORUC TUTMAYI ALLAH IN EMİRLERİNİ YERİNE GETİRMEYİ KÖTÜ ÇEVREMDEN UZAK OLMAYI YALANI BIRAKMAYI HER YERE BORÇ YAPIP VERMEMEYİ BIRAKIP ÇOCUKLARIMA ALLAH KATINDADA BİR ŞEY YAPMAYI İSTİYORUM BİLMİYORUM BELKİ HEP KARŞIMIZA ÇIKAN İNSANLAR BİR ŞEYLER GÖSTERMEDİ YADA HEP DÜNYA İŞLERİNE KAFAMIZ GİTTİ ŞÜKÜRLER OLSUN KARDEŞLERİM ABDESTİMİ ALDIM ŞÜKÜR NAMAZIMI KILDIM BU AKŞAM NASİP OLURSA SAHURUMUDA YAPACAM ALLAH RIZASI İÇİN BİRBİRİMİZİ TEŞVİK EDELİM

  2. Bu mübarek güne ne kadar kaldığı tüm islam alemi adına çok önemli. Kesinlikle takip edilmesi gereken bir gün. Allah hepimize hayırlı üç aylar nasip etsin

  3. Bu sene ramazan biraz erken başlayacak Allah tüm ümmeti Muhammed’e hayırlı güzel bir ramazan nasip etsin.Kadir gecesinede az kalmış :)

  4. Hadi bakalım hoş geldin ya şehri ramazan, inşallah ramazanın gelişiyle ülkemize dünyaya huzur ve barış dolu günler gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı