Kapat

2018 Kadir Gecesi Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 6 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 3,00. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
Anasayfa
Dini Günler 2018 Kadir Gecesi Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?
2018 Kadir Gecesi Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

2018 Kadir Gecesi Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?


Tarihi: 10 Haziran 2018 Pazar

Kadir Gecesi Hangi Gün?

Ramazan Bayramı heyecanı gelince insanların akıllarına bu soru geliyor: Kadir gecesi hangi gün , kadir gecesi kaç gün kaldı. Çünkü kadir gecesi tüm Müslüman aleminin ellerinin duaya kalktığı en güzel günlerden bir tanesidir. Kadir gecesinin günü tam belli değildir. Bu konuda Hz.Muhammed  “Siz Kadir gecesini Ramazan’ın son on günü içerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınız” demiştir. Buna göre bu sene kadir gecesi ramazan ayının 26. gününün 27.gününe bağlayan gecesidir. 2018 yılında yani bu sene Kadir gecesi hangi güne denk geliyor: 10 Haziran 2018 Pazar gününe denk gelmektedir.

Kadir Gecesinin Önemi Nedir?

Kadir gecesinin önemi Kuranı Kerim’in ilk bu gece indirilmeye başlandığı için tüm İslam alemi için önemi çok büyüktür. Kadir gecesinde dua etmenin önemi çok büyüktür. Kuranı Kerimde kadir gecesi için şu cümle geçmektedir. Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Bu yüzdendir ki Kadir gecesi yapılan duaların hikmeti daha büyüktür. Kadir gecelerinde camiler tıklım tıklım dolmaktadır. Allah camilerimizin her gün bu şekilde dolmasını tüm İslam alemine nasip eylesin.

Miraç Kandili Ne Zaman?

“2018 Kadir Gecesi Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?” üzerine 17 yorum

 1. Anonim says:
 2. Çiçək says:
 3. YABULİK says:
 4. Anonim says:
 5. sinan says:
 6. NAZENIN says:
 7. yusuf says:
 8. Turabi says:
 9. sedat says:
 10. Mustafa says:
 11. Sevda says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.