2017 Kadir Gecesi Ne Zaman?

Kadir Gecesi Kaç Gün Kaldı?

Tarihi: 21 Haziran 2017 Çarşamba

Kadir Gecesi Hangi Gün?

Ramazan Bayramı heyecanı gelince insanların akıllarına bu soru geliyor: Kadir gecesi hangi gün , kadir gecesi kaç gün kaldı. Çünkü kadir gecesi tüm Müslüman aleminin ellerinin duaya kalktığı en güzel günlerden bir tanesidir. Kadir gecesinin günü tam belli değildir. Bu konuda Hz.Muhammed  “Siz Kadir gecesini Ramazan’ın son on günü içerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınız” demiştir. Buna göre bu sene kadir gecesi ramazan ayının 26. gününün 27.gününe bağlayan gecesidir. 2016 yılında yani bu sene Kadir gecesi hangi güne denk geliyor: 21 Haziran 2017 Çarşamba gününe denk gelmektedir.

Kadir Gecesinin Önemi Nedir?

Kadir gecesinin önemi Kuranı Kerim’in ilk bu gece indirilmeye başlandığı için tüm İslam alemi için önemi çok büyüktür. Kadir gecesinde dua etmenin önemi çok büyüktür. Kuranı Kerimde kadir gecesi için şu cümle geçmektedir. Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Bu yüzdendir ki Kadir gecesi yapılan duaların hikmeti daha büyüktür. Kadir gecelerinde camiler tıklım tıklım dolmaktadır. Allah camilerimizin her gün bu şekilde dolmasını tüm İslam alemine nasip eylesin.

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Lütfen Yazıya Oy Verin)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. NAZENIN dedi ki:

  INSALLAH AZERBAYCAN TORPAQLARI ALINAR GELEN IL QEDIR GECESINI GOZEL TORPAQLARIMIZDA TUTARIQ

 2. yusuf dedi ki:

  Dualarınızı esirgemeyin hayırlı cumalar

 3. Turabi dedi ki:

  Dualarımızı eksik etmeyelim bu güzel gecede birbirimize kardeşlerim

  1. Gizem dedi ki:

   Hepimizin duaları kabul olur inşallah

 4. sedat dedi ki:

  Bu mübarek güne ne kadar kaldığı tüm islam alemi adına çok önemli. Kesinlikle takip edilmesi gereken bir gün. Allah hepimize hayırlı üç aylar nasip etsin

 5. Mustafa dedi ki:

  Bu sene ramazan biraz erken başlayacak Allah tüm ümmeti Muhammed’e hayırlı güzel bir ramazan nasip etsin.Kadir gecesinede az kalmış :)

 6. Sevda dedi ki:

  Hadi bakalım hoş geldin ya şehri ramazan, inşallah ramazanın gelişiyle ülkemize dünyaya huzur ve barış dolu günler gelir.

  1. Kemal dedi ki:

   Hoş geldin 11 ayın sultanı