Kalk Gidelim Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

TRT ekranlarının severek izlenen aile dizisi kalk gidelim oyuncuları oldukça merak edilen konular arasında yer alan oldukça sevilen diziler arasında gelmekte ve severek izlenmektedir. İzleyicinin beğenisini alan özellikle komedi dizileri kategorisinde ismini ilk sıralara taşıyan bu dizi her cumartesi izleyenleri televizyon karşısına kilitlemektedir.

Bir kaç hafta amansız durumlar sebebi ile ertelenen dizi her hafta Cumartesi izleyici karşısına gelmeye devam ediyor. Seyfettin Dal ve Mustafa Ali Dal’ın yaşadıkları maceraları anlatan dizinin oyuncuları aşağıdaki gibidir.

Kalk Gidelim dizisi hangi gün, saat kaç da?
Her Cumartesi 20.00’de TRT 1’de!

Kalk Gidelim dizisinin Yönetmeni Kim?
Yönetmenliğini Özgür Pak ve Erkan Nurhan  yapıyor.

Kalk Gidelim Dizisi Nerede Çekiliyor?
Ege’nin yeşili ile bütünleşen bu dizi farklı farklı bölgelerde oynanıyor. Özellikle Muğla’nın Yeşilyurt ilçesinde çekilmekte.

Kalk Gidelim Reytingleri

Dizi son bölümünde reytinglerde 11. sıra da yer almıştır.

Kalk Gidelim Oyuncuları

Seyfettin Dal Kimdir ?

Ufuk Özkan

Genç neslin ve orta yaş neslin kesinlikle tanıdığı ve komedi türünde bir çok dizi ve film de oynayan oyuncudur. Tiyatro, dizi, film oyuncusu ve yarışma sunucusudur. Almanya da 11 Nisan 1975 yılında doğmuştur. Aslen ise Samsunludur. Şuanda 44 yaşında olan oyuncu 45 yaşından gün almıştır. Boyu ise 1,82 metredir. 2005 yılında dünya evine girerek Nazan Güneş Özkan ile evlenmiştir. Eren isminde çiftin bir çocuğu bulunmaktadır.

seyfettin dal kimdir
seyfettin dal kimdir

Mustafa Ali Dal Kimdir?

Erkan Sever

Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan oyuncu, oyunculuk kariyerine okul sonrası başlamıştır. Okul da oldukça başarılı olan oyuncu daha üniversite yıllarında parlamaya başlamıştır. Üniversite sonrası İzmir Devlet Konservatuvarında çalışmaya başlamış ve 2 yıl sonra İstanbul Şehir Tiyatroları kadrosuna katılmıştır. 11 Temmuz 1974 doğumlu olan oyuncu İzmir doğumludur. 1,84 metre boyundadır. İlk dizi oyunculuğu 1988 yılında Kaynanalar dizisi ile başlamıştır. Daha sonra ise birçok dizi, tiyatro ve sinema filminde yer almıştır. Kalk gidelim dizisi öncesi ise Gülümse Yeter dizisinde Lütfü rolünü canlandırmıştır.

mustafa ali dal kimdir
mustafa ali dal kimdir

Sefer Zeytin kimdir?

Emin Gürsoy

Televizyonlarda sık sık rastladığımız oyunculardan biridir. Dizilerin vazgeçilmez oyuncularından biridir. Tiyatrocu, dizi film oyuncusu, yapımcıdır. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. 1 Ocak 1968 de Denizli de doğmuştur. İlk oynadığı dizi ise 1997 yılında Baba Evi dizisidir.

Sefer Zeytin Kimdir

Sevda Dal kimdir?

Mehtap Bayri

Sinema oyuncusu, dizi oyuncusu ve tiyatro oyuncusudur. Vefa lisesi mezunudur. Daha lise yıllarında oyunculuğa ilgi duymaya başlamıştır. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde bitirmiştir. 15 Mart 1977 yılında Mardin de doğmuştur. İlk oynadığı dizi 1995 yılında Fırtınalar dizisidir.

Sevde Dal Kimdir

Duru kimdir?

Ece Aydemir

Oldukça genç olan oyuncu 2001 yılında İstanbul da doğmuştur. Oyunculuk serüveni ise Olmaz Böyle Şey isimli televizyon filmi ile başlamıştır. Daha sonra ise aynı yıl başlayan kalk gidelim dizisinde duru karakteri canlandırmıştır.

Kalk Gidelim Duru

Nurcan Dal kimdir?

Ayça Varlıer

22 Haziran 1977 yılında doğan oyuncu Ankara doğumludur. Şuanda 42 yaşında olup, 43 yaşından gün almıştır. Ayça Varlıer, 1.74 metre boyunda, 56 kilo ve yengeç burcudur. Tiyatro oyunculuğu, dizi oyunculuğu ve sinema oyunculuğu yapmaktadır.

Tam adı ise Ayça Elif Varlıer’dir. Hayatının ilk yıllarının 7 yılını Ankara da yaşadı. Daha sonra İstanbul’a taşındı. Liseyi Amerika da bitirdikten sonra Hartt Scoll of Musci’te müzikal sinema alanında eğitim aldı. Oyunculuk kurslarına gitti ve Harcard Üniversitesinin Moskova Sanat Okulu ile birlikte yaptığı program dahilinde beş ay Moskova da iki yıl ise Boston da kalarak oyunculuk ile ilgili master eğitimi aldı. İlk olarak 2004 yılında Anlat İstanbul sinema filminde rol almıştır.

Kalk Gidelim Ercan kimdir?

Hayrettin Onur Karaoğuz

1 Ocak 1984 yılında Ankara da doğmuştur. Şuanda 35 yaşındadır. Hayrettin, Ercan 1.78 metre boyunda 75 kilo ve oğlak burcudur. Memur bir ailenin tek çocuğudur. Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü mezunudur.

Okul dönemlerinde yapmış olduğu Kızsız Adam isimli kısa filmi ile ismini duyurmuştur. Birçok reklam, film, dizi de rol almıştır. 2011 yılında ise Star TV’de kendi ismini taşıyan Hayrettin adlı programı hazırlamış ve sunmuştur. Birçok dizi ve filmde rol almıştır. Bunlardan bazıları ise Gelecekte Bir Gün, Vezir Parmağı ve buna benzer.

Hacı Hüseyin Dal kimdir?

Beyazıt Gülercan

Usta oyuncu 1949 İzmir doğumludur şuanda ise 70 yaşındadır. Tiyatro oyuncusu, sinema oyuncusu, yönetmen, dizi oyuncusu mesleklerini yapmaktadır. Bir çok dizi ve film de rol almıştır. Unutma Beni, Kırık Kanatlar gibi birçok yapımda rol almıştır. 2009 ile 2011 yılları arasında yayınlanan Ezel dizisinde ise Ezel’in babası rolünü üstlenmiştir. Şuanda ise Kalk Gidelim dizisinde Hacı Hüseyin Dal karakterini canlandırmaktadır.

Hatice Dal kimdir?

Nalan Yavuz

Asıl adı Nalan Okçuoğlu’dur. 1 Ocak 1963 yılında doğmuştur. Şuanda 56 yaşında olan oyuncu 57 yaşından gün almıştır. İzmir doğumludur. Nalan Yavuz 1.64 metre boyunda, oğlak burcudur. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Bugüne kadar birçok yapımda rol almıştır. Aldığı tanınmış yapımlardan bazılarını saymak gerekirse Doktorlar, Kara İnci, Yeşil Deniz ve son olarak da Kalk Gidelim dizisini sayabiliriz.

Bodur Sadık kimdir?

Kerim Yağcı

10 Haziran 1984 doğumlu olan oyuncu Ankara doğumludur. Ekranlarda kısa olarak da gözükse 1.62 metre boyunda, ikizler burcudur. Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Bunların yanı sıra türkü de söylemektedir. Şimdiye kadar birçok tiyatro oyunu, dizi ve filmde rol almıştır.

İlk kariyeri başlangıcı ise 2002 yılında yayınlanan, Ekmek Teknesi dizisinde Bican rolünü üstlenmiştir. Hanım köylü, Güzel köylü, Yabancı Gelin gibi yapımlarda rol almıştır.

Meryem Kütük kimdir?

Aslı Omağ

31 Temmuz 1969 doğumlu olan oyuncu İstanbul da doğmuştur. Şuanda 50 yaşında olan oyuncu 51 yaşından gün almıştır. Aslı Omağ 1.63 metre boyunda,75 kilo ve Aslan burcudur. Oyunculuğun yanı sıra Opera sanatçısıdır. Tanındığı yapım ise 2009 – 2011 yılları arasında yayınlanan Papatyam dizisinde canlandırdığı Gülşen karakteri ile olmuştur.

1984 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Opera ve Sahne Sanatları bölümüne özel yetenek sınavı ile girmiştir ve bu bölümden mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini ise Newport Üniversitesi Davranış Bilimleri üzerine yapmıştır. 1996 yılında yayınlanan Kaynanalar dizisinde rol almıştır.

Badegül Kütük kimdir?

İlayda Aydın

18 Mayıs 1994 yılında İzmir de doğmuştur. Şuanda 25 yaşında olan oyuncu 26 yaşından gün almıştır. İlayda Aydın, 1.74 metre boyunda, 55 kg ve boğa burcudur. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğrafçılık bölümü mezunudur. Balerin ve profesyonel bir dansçıdır. Asıl mesleği ise balerinliktir. 1.5 yıl kadar oyunculuk eğitimi almıştır. İlk oyunculuk kariyeri olan Kalk Gidelim dizisinde Badegül karakterini canlandırmaktadır.

Veli Demir kimdir?

Andrey Stan

24 Ekim 1986 yılında Rusya da doğmuştur. Şuanda 33 yaşında ve 34 yaşından gün almıştır. Dizi oyuncusu ve mankendir. Tam adı ise Andrey Polyanin Stan olarak biliniyor. Ailesi ile birlikte İstanbul da yaşamaya başladıktan sonra modellik yapmaya başladı. Andrey Stan 1.85 boyunda, 77 kilo ve akrep burcudur.

Şahika Tekand da oyunculup yapmaya başladı. 2014 yılında vizyona gire Kırımlı adlı filmde Yüzbaşı karakterini canlandırmış ve 2015 yılında ise ATV de yayınlanan Elin Oğlu programına katılması ile iyice tanınmıştır. Son olarak Kalk Gidelim dizisinde Veli Demir karakterini canlandırmaktadır.

Halim Dal kimdir?

Alican Okumuş

2 Nisan 1987 yılında İzmir de doğmuştur. Şuanda 32 yaşında olan oyuncu 33 yaşından gün almıştır. Dizi oyunculuğu yapmaktadır. Alican Okumuş 1.84 metre boyunda, 83 kilo ve koç burcudur.

Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Okuldan mezun olduktan sonra Amerikaya giderek tiyatro eğitimi almıştır. Şuanda ise Kalk Gidelim dizisinde Seyfettin Dal’ın oğlu Halim rolünü canlandırmaktadır.

Samim Dal kimdir?

Can Kıran

17 Temmuz 1990 yılında İstanbul da doğmuştur. Şuanda 29 yaşında olup 30 yaşından gün almıştır. Can Kıran 1.76 metre boyunda, 79 kilo ve yengeç burcudur. Avukat olan oyuncu İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

İlk oyunculuğunu ise Hayat Bağları isimli dizide yapmıştır. Dikkatleri üzerine ise Güzel Köylü dizisinde oynadığı rol ve oyunculuğu ile çekmiştir. İlgi alanları ise Halk Oyunları, okçuluk, tenis ve binicilik olarak sayabiliriz.

Şakir Zeytin kimdir?

Alper Saylık

20 Ağustos 1989 yılında İstanbul da doğmuştur. Şuanda 30 yaşında olan oyuncu 31 yaşından gün almıştır. Alper Saylık 1.82 metre boyunda 77 kilo ve Aslan burcudur. Birçok yapımda rol almıştır. Bunlardan bazıları ise Kanıt, Emret Komutanım, Fatmagül’ün Suçu Ne ve buna benzer birçok yapım. Son olarak ise Kalk Gidelim dizisinde Şakir karakterini canlandırmaktadır.

Tombul Efe kimdir?

Burak Diri

10 Ekim 2000 yılında doğmuştur. Şuanda 19 yaşında olup 20 yaşından gün almıştır. Burak Diri, Tombul Efe 1.70 metre boyunda, 90 kilo ve Terazi burcudur. İlk olarak 2015 yılında Güneşin Kızları adlı dizi de rol almıştır.

İsmet Kırbaç kimdir?

Ferhat Yılmaz

18 Aralık 1973 yılında Samsun da doğmuştur. 46 yaşındadır. Dizi oyuncusu, sinema oyuncusu ve tiyatro oyuncusudur. Birçok yapım da rol almıştır.

Kalk Gidelim Behice kimdir?

Gülderen Güler

5 Eylül 1999 yılında İstanbul da doğmuştur. Şuanda 20 yaşındadır. Gülderen Güler, Behice 1.65 metre boyunda 51 kilo ve başak burcudur.

İsmini ilk olarak 2016 yılında yayınlanan “Aşk ve Mavi” dizisinde duymaya başladık. Bu dizi de “Sevda Göreçki” karakterini canlandırmıştır. Şimdi ise Kalk Gidelim Dizisinde Behice karakterini canlandırmaktadır.

Kalk Gidelim Suzan Kimdir?

Arzu Oş

Diziye yeni katılan oyuncu Tombul Efe’nin annesi ve Sadık’ın karısı rolünü canlandırmaktadır.

Kalk Gidelim Suzan

Kalk gidelim dizisi oyuncu kadrosu yukarı da ki gibidir. Diziye girecek yeni oyuncular oldukça konuya eklenecektir.

Kalk Gidelim Oyuncuları ve Karakterleri

Ufuk Özkan (Seyfettin Dal), Erkan Sever (Mustafa Ali Dal), Ayça Varlıer (Nurcan Dal), Mehtap Bayri (Sevda Dal), Kerem Kupacı (Halil Kalkar), Füsun Kostak (Nuriye Dal Kalkar), Yıldız Kültür (Mümine Dal), Bayazıt Gülercan (Hacı Hüseyin Dal), Emin Gürsoy (Sefer Zeytin), Nalan Yavuz (Hatice Dal), Kerim Yağcı (Bodur Sadık), Aslı Omağ (Meryem Kütük), İlayda Aydın (Badegül Kütük), Onur Seyit Yaran (Canberk Dal), Ece Aydemir (Duru Dal), Andrey Stan (Veli Demir), Alican Okumuş (Halim Dal), Can Kıran (Samim Dal), Alper Saylık ( Şakir Zeytin ), Burak Diri ( Tombul Efe ), Ferhat Yılmaz ( İsmet Kırbaç ), Gülderen Güler ( Behice ), Mine Teber ( Seyfettin’in Kayın validesi )

Dizi ile ilgili yapılan aramalar

 

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı