Kalori Takibi ve Hesabi İle Kilo Vermek

Kalori Takibi ve Hesabi İle Kilo Vermek, diyet yapmadan istediğini yemek herkesin düşüncesidir. Kalori hesabıyla kilo vermek mümkün. Hiçbir kısıtlama olmadan istediğiniz her gıdayı tüketebileceğiniz bu yöntemin kısıtlayıcı tarafı ise farklı.

Günlük ihtiyacınız olan kalori miktarını aldığınız zaman o gün başka hiçbir şey yemememiz gerekmekte. Yani söyle bir örnek ile konuyu açıklamak gerekirse Günde 1800 kalori ihtiyacınız var ise zayıflamak için kalori takibi yapmaya başladığınızda istediğiniz gıdadan yiyebilirsiniz fakat 1500 kaloriye geldiğinizde artık o gün hiçbirşey yememek gereklidir. Bu yöntem ile her şey yenilebilir fakat doyurucu şeyler seçilmemesi sonucunda devamlılığı az olan bir yöntemdir diyebiliriz.

Kalori Takibi ve Hesabi İle Kilo Vermek

Bu yöntemle baklava dahi yiyebilirsiniz yalnız bir porsiyon baklava yediğinizde günlük almanız gereken kalori miktarının yarısını aldığınız için kalan yarısı ile 3 öğün yapmanız gereklidir ki bu da oldukça zordur.Yani işin özeti şudur ki kalori takibi ile kilo vermek mümkündür ama bir diyetisyen tarafından hazırlanan diyet listesi ve yanında spor ve hareketli yaşamın da bulunduğu bir yönteme kıyasla başarı şansı oldukça düşüktür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kalori takibi ile kilo vermek isteyen kişinin iradesidir.

Gerçekten sağlam bir irade ile bir şeye bağlı kalmayı sevmeyen bireyler için denenebilecek bir yöntemdir. Tabi ki yine de kaç kaloriye ihtiyacınız olduğu ve günlük kalori ihtiyacınızı doğru belirlemeniz gerekmektedir. Diyetisyen yardımı işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.Makalemizde aklınıza takılan bir yer var ise yorum kısmına yazarsanız aynı gün içinde editörlerimiz tarafından cevaplanacaktır. Ayrıca Zayıflamak isteyenler için diyet listesine alternatif hafif atıştırmalıklar ve tüyoları sitemizden bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı