Kalorisi Az Düşük Kalorili Atıştırmalıklar

Kalorisi Az Düşük Kalorili Atıştırmalıklar, diyet yapanlar için belkide en önemli konu mide kazınmasına karşı mideyi en etkili şekilde bastıran, tokluk hissi veren ve aynı zamanda kalorisi az yiyecekler bulmak ve bunları öğün aralarında atıştırmalık olarak tüketmektedir.

Sizler için kalorisi en az olan atıştırmalık yiyecekler listesi oluşturduk  Bu listede olan gıdaları yanında kalori değerleri ile birlikte aşağıda bulabilirsiniz. Aynı zamanda nasıl yemeniz gerektiği ile ilgili püf noktaları da sizlerle paylaştık.

Hafif atıştırmalıkların açlığınızı yatıştırmak dışında bir önemli işlevi daha vardır. Bu işlevi şöyle anlatalım; İnsan vücudu uzun süre aç kaldığında yada besin almadığında kandaki glikoz seviyesi düşer. Bu durumda vücut metabolizma hızını yavaşlatarak deyim yerinde ise ekonomik moda geçer ve günlük ihtiyaçları için daha az kalori tüketmeye başlar. Bu durumda da sizin günlük ihtiyacınız olan kalori miktarı metabolizma hızınızla paralel olarak azalacaktır. Ara öğünlerde hafif ve düşük kalorili atıştırmalıklar ile hem aç kalmaz hem de metabolizma hızınız yavaşlamaz. Her yönden artı sağlamış olursunuz.

Kalorisi Az Düşük Kalorili Atıştırmalıklar

Düşük Kalorili Atıştırmalık Yiyecekler Abur Cubur Gıdalar

Meyveli Yoğurt

Diyet meyveli yoğurtlar kalorisi düşük gıdalardır. Doyurucu bir gıda olmasının yanında tatlı olması aynı zamanda tatlıya olan ihtiyacınızı da köreltecektir. Ayrıca tadı kalorisine oranla oldukça iyidir. İçine kepekli kıtır da ekleyebilirsiniz. Ayrıca yoğurt hazmı kolay ve sindirim sisteminin çalışmasını destekleyen bir gıdadır. Kandaki insülin düzeyinin dalgalanmalarını engeller Diyet yapanlar için ara öğünlerde meyveli yoğurt yenmesi diğer atıştırmalıklara göre çok daha düşük kalorili ve diyet listelerinize uygun olacaktır.>> Meyveli Yoğurdun Kalorisine Buradan Bakabilirsiniz

Meyve Çeşitleri

Listeye meyvelerden başladık, önce meyveli yoğurt şimdi de Meyve Çeşitleri ile devam ediyoruz. Meyveler düşük kalorili doğal şeker içeren tok tutucu ve oldukça düşük kalorilidir. Elma, muz , karpuz , gibi gıdaların bir tane veya dilim kalorisi 100 kalorinin altındadır. Atıştırmak için seçilen oldukça düşük kalorili bir gıda olacaktır. Elma Kaç Kalori Buaradan bakabilirsiniz. Ayrıca Muz kilo aldırırmı buradan bakabilirsiniz. Karpuz Çekirdeği Kaç Kalori Buradan Bakabilirsiniz

1 Bardak Süt

Süt tok tutucu bir gıdadır. Ayrıca içeriğinde insan vücudu için temel gereksinimlerin birçoğunu barındırır. Diyet yaparken bazı gıdalardan kestiğimiz için vücut özel vitamin ve minerallerden yoksun kalabilir.  Bu gibi durumlarda ara öğünlerde 1 bardak süt içmek hem yoksun olduğunuz vitamin ve mieralleri almanıza hem de açlığınızı bastırmanıza yardımcı olacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken şey diyet yapıyor iseniz ara öğünlerde yağsız diyet süt tüketmek sütün daha az kalorili olmasını sağlayacaktır. Tam yağlı , Yarım Yağlı veya yağsız diyet sütler için 1 Bardak Süt Kaç Kalori Buradan Bakabilirsiniz. Tarçının ve balın zayıflamaya katkısı büyüktür artık çoğu kadın zayıflarken tarçını kullanıyor. Bu yüzden Süt içerken içine bir adet çubuk tarçın atarak kilo verme hızınızı arttırabilirsiniz. Detaylar İçin Tarçınlı Süt Zayıflatırmı sitemizden Bakabilirsiniz.

Ton Balığı

Ton balığı sütte olduğu gibi vücut için gerekli omega-3 içerir ve düşük kalorili olması sebebi ile tercih edilebilir. 50 g ton balığı sadece 100 kalori içerir. İnce bir dilim kepek ekmek ile beraber hem lezzetli hem sağlıklı hem de düşük kalorili bir diyet için atıştırmalık olacaktır. Ton balığı ara öğünlerinizde haftada 2-3 gün ekleyebileceğiniz bir gıda

Patlamış Mısır

Patlamış mısır aslında yüksek kalorili ve diyette tüketilmemesi gereken bir abur cubur çeşidi gıdadır diyebiliriz. Fakat siz patlamış mısırı yağsız ve tuzsuz olarak hazırlarsanız oldukça düşük kalorili olacak ve birkaç avuç yada yarım kase mısır dahi açlığınızı bastıracaktır. Karşılığında ise 100 kaloriden az bir kalori almış olacaksınız. Fakat alıştığınız tatlardan vazgeçmek kolay olmayacak patlamış mısırı yağsız ve tuzsuz yemek pek hoş gelmeyebilir. Bu yüzden bu ara öğünü tercih durumunu size bırakıyoruz.

Rafadan yada Haşlanmış Yumurta

Yumurtayı kim sevmez ki, Hem lezzetli hem B-12 açısından en zengin besinlerden birisi. Diyet yapanlar için haşlanmış bir yumurta demek 80 kalori demek. bir adet yumurta sizin açlığınızı anında kesebilecek bir besin kaynağıdır. Haşlama olarak tüketebilirsiniz isteğe göre rafadan olarak da tüketilebilir. Önemli olan kızarmış olmaması. Yumurtanın yanına çok ince bir dilim kepek ekmeği de yiyebilirsiniz.

Bitter Çikolata

Düşük kalorili tatlılar, nasıl olurda çikolata diyette olur demeyin. Bitter çikolatada oldukça fazla kakao bulunur ve bu kakao zindelik ve enerji sağlar. Ayrıca tansiyona da iyi geldiği bilinmektedir. Çok küçük parçalar halinde birkaç adet bitter çikolata yoğun kakao sayesinde açlığınızı anında yatıştırabilir. Fakat dikkat edilmelidir ki tatlıya karşı koymak zordur. Bir anda tüm paketi bitirmek sonunda pişmanlığa sebep olabilir.

    Buraya uzmanlar tarafından önerilen daha farklı gıdaları yazmayacağım. Çünkü benim amacım hemen ulaşılabilecek ve her evde bulunan gıdalardan listele yapmak. Karides eşitlerini atıştırmalık menülere koyanlar söz bu listeleri kimle hazırlıyorlar merak konusu.

Ara öğün ve düşük kalorili atıştırmalık olarak sizin kullandığınız gıda çeşitlerini ve etkilerini bizimle paylaşmak isterseniz yorum kısmını kullanabilirsiniz. Ayrıca editörümüze sormak istediklerinizi yorum kısmına yazarsanız aynı gün içinde cevaplanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı