Kanal Tedavisi Sonrası Ağrı Kaç Gün Sürer?

Kanal Tedavisi Sonrası Ağrı Kaç Gün Sürer? Sağlıklı dişler demek sağlıklı ve mutlu bir yaşam anlamına geliyor. Bunun bilincinde olan insanlar çocuklarına daha küçük yaşlardan itibaren diş temizliği hakkında gerekli alışkanlıkları kazandırmaktalar. Dişler zamanla çürür ve içlerinde çok çeşitli sorunlar ortaya çıkar. Bu sorunlar büyüdükçe uygulanacak tedavi de büyür. Dişler için ilk aşama dolgudur. Dolgu seviyesini geçen dişler için uygulanacak tedavi ise kanal tedavisidir. Kanal tedavisi yöntemi ile diş köklerindeki sinirler alınır ve bu sinirlerin sizleri rahatsız etmeleri engellenmiş olur. Bazı kanal tedavileri ölene kadar ağızda kalabilirken bazıları ise dişin yapısına göre zamanla düşebilir.

Kanal Tedavisi Ağrır Mı?

Kanal tedavisini duyunca irkilmeyen insan yoktur. İnsanların aklına direkt çok ağrılı ve sancılı bir süreç gelir. Fakat işin aslı o kadar da korkulacak düzeyde değildir. Öyle ki kanal tedavileri genelde artık hiçbir ağrı hissettirilmeden yapılmaktadır. Bunun yanında asıl ağrı kanal tedavisi bittikten sonra başlar. Kanal tedavisi sonrası diş dolgu ile kaplanarak kullanıma hazır hale getirilir. Fakat diş hekimlerinin tavsiyesi en az 24 saat kanal tedavisi yapılmış dişin olduğu taraf ile yemek yenmemelidir. Aynı zamanda çok sıcak ve çok soğuk şeyler de ağza alınmamalıdır. Aksi takdirde hassas dişlerde sızlamalar ve çeşitli ağrılar görülebilir.

Kanal Tedavisi Sonrası Ağrı Kaç Gün Sürer?

Diş hekimine gittikten sonra diş tedavisi kaç gün sürer? sorusu akla gelir. Diş tedavisi genelde birkaç saat içinde yapılır. Bu süreden sonraki tedavi ise diş tedavisi kaç gün sürer? sorusuna yanıt niteliğindedir. Her diş tedavisinin iyileşme süresi farklıdır. Kanal tedavisi sonrası ağrı kaç gün sürer? diye merak ediyorsanız maksimum 24 saat sürmektedir. Bu süre zarfında dikkatli olursanız hiçbir sorun yaşamazsınız. Aksi takdirde kanal tedavili dişiniz düşebilir veya kırılabilir. Bu tip vakıalar oldukça sık rastlanıyor.

 

Doktorunuzun tavsiyelerini de dikkate alarak kanal tedavisi sonrası ağrı kaç gün sürer? sorusuna kendiniz de uygun bir cevap verebilirsiniz. Bu cevap sayesinde birkaç gün dikkatli olursanız dişleriniz sağlıklı hale gelecektir. Diş tedavisinde süre çok önemlidir. Bu nedenle birkaç gün sabretmeniz diş sağlığınız için çok önemlidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir