Karaciğer Kendini Ne Zaman Yeniler?


Karaciğer kendini ne zaman yeniler? Sorusu özellikle 30’lu yaşlardan sonra sorulan sorular arasında yerini almaktadır. Ayrıca bu soruyu fazla alkol kullanan ve alkol almayı alışkanlık haline getirmiş kişiler de sıkça sormakta ve cevabını merak etmektedir. Karaciğer kendini ne zaman yeniler? Sorusunun cevabı ise bazılarını mutlu ederken bazılarını mutlu edememekte ve üzmektedir. Bunun sebebi ise karaciğerin yenilenmesinin her olayda olduğu gibi gençken hızlı olması ve yaşlıyken yavaş bir şekilde yenilenmesidir.

Karaciğer Kendini Ne Zaman Yeniler?

Haliyle karaciğer kendini ne zaman yeniler? Sorusuna verilen cevaplar da yaşlılar ve gençler için farklı olmaktadır. Bu durum da soruyu soran kişinin yaşına göre farklı duygu durumları oluşturabilmektedir. Pekiyi karaciğer kendini ne zaman yeniler? Bu sorumuzun cevabına odaklanacak olursak, 3 ve 6 aylık periyotlarda karaciğerin kendini yenilediğini söyleyebiliriz.

3 ve 6 aylık periyotlarda kendini yenileyen karaciğer, yeni araştırmalara göre de 3 haftada büyük bir ilerleme kaydedebilmektedir. Ancak karaciğer nakli dergisinin bir yazısında bahsettiği üzere karaciğer, kendini 3 haftalık bir zaman diliminde de yenileyebilmektedir. Karaciğer nakli dergisinin yazısında böyle bir bilgiye yer vermesi de karaciğer kendini ne zaman yeniler? Sorusuna farklı bir bakış açısıyla bakılmasını sağlamıştır.

Karaciğer Kendini Ne Zaman Yeniler?

Karaciğer kendini ne zaman yeniler? Sorusuna 3 hafta, 3 ay ve 6 ay cevaplarını verdikten sonra şuna da değinmeliyiz ki karaciğerin kendini yenilemesi sadece hücresel olarak yenilenmeyi kapsamamaktadır. Aynı zamanda karaciğerin kendini yenileme süreci, yapısal yenilenmeyi de kapsamaktadır. Bir kişinin karaciğerinden bir parça alınıp başka bir hastaya veya başka ihtiyaç duyan bir kişiye gerekli nakil sağlandığında, bağışçı konumunda olan kişinin karaciğeri eski haline bilimsel olarak 3 aylık bir periyotla dönmektedir.

Ayrıca karaciğeri zarar gören hastaların da karaciğere iyi gelen besinleri tüketmesi ve doktorların önerilerini dinlemeleri sonucu eğer ki hastalık çok ilerlememişse düzelme olanağı karşımıza çıkmaktadır. Böyle bir durumda karaciğer kendini hücresel olarak yenileye bilmekte ve ilk baştaki sağlıklı hali kadar olmasa da ihtiyaç duyulan karaciğer seviyesine kendisini sabitleyebilmektedir. Sağlığınızı ilgilendiren tüm konular sitemizde yer almaya devam edecektir.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.