Karanfil Suyu Zayıflatırmı

Karanfil Suyu Zayıflatırmı, karanfil ağacının kurutulmuş çiçek tomurcuklarına kuru karanfil adını vermekteyiz. Karanfil bir çok alanda faydalı bir bitki olup hem metabolizmayı hızlandırıp hem de zayıflamaya oldukça etki etmektedir.

Kuru karanfilin içerik olarak anti- fungal, afrodisiyak, antiviral, antiseptik, anti-enflamatuar, analjezik ve antibakteriyel etkisi bulunmaktadır. İçeriğinde aynı zamanda fosfor, sodyum, demir ve iyot bulunduran karanfil ayrıca magnezyum ve omega 3, kalsiyum lif açısından da oldukça zengindir.

Bağışıklık sistemimizi güçlendiren karanfiller sayesinde kilo verirken hastalanmamız önlenmektedir. Bu sayede sağlıklı bir zayıflama süreci geçirmemiz olağan olacaktır. Kan akışını hızlandıran karanfil gıda sindirimini sağlamak amacıyla da tükürük üretimini arttırmaktadır. Bunun yanı sıra karın ağrısı, kabızlık ve gaz giderici etkiye de sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Sindirim sistemi üzerinde aktif rol oynayan bitkimiz şişkinliği önlemektedir.

Karanfil içinde yer alan uçucu yağlar ile midedeki bakteriler ölerek mide enfeksiyonunun önlenmesine katkı sağlanmaktadır. Aynı zamanda karanfil uçucu yağlar sayesinde iltihaplanmayı da azaltmaktadır. Karanfil için şunu söylemeliyiz ki karanfil termojenik gıdalardan bir tanesidir. Termojenik gıda olarak adlandırdığımız besin grubu ise tüketim sonrasında vücut ısısını arttıran besinlere denilmektedir. Vücut ısısında da yükselme meydana geldiğinde kişi daha kolay ve daha hızlı kilo verecek ve yağ yakımına etki edecektir.

Karanfil Suyu Zayıflatırmı

Karanfil Çayı Nasıl Yapılır

  • 1-2 çubuk tarçın
  • 1 su bardağı kaynar su
  • 4 adet karanfil

Yapımı

Kaynar suyun içine tarçını ve zencefili atınız. Yaklaşık olarak 10 dakika bekletip süzerek tüketiniz.

Prof Dr. Ziya Morcan ise başka bir öneri ile karanfille zayıflama çayı için 1-2 elmayı kesip suda kaynatınız. Kaynayan suyun içine limon atıp karanfil ve tarçın ilave ederek tüketiniz. Bu çay tarifini günde 3-4 kez uygulayabilirsiniz.

Karanfil Suyu Zayıflatırmı

Karanfilli su ile 7 günde 3 kilo Verdiren Diyet

Karanfilin etkisi ile etkili bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Sadece belirtilen 3 malzeme ile yapacağınız çay tarifini düzenli olarak kullandığınızda metabolizmanız hızlanacak ve belirli bir süre sonrası gözle görülür etkiyi bedeninizde hissedeceksiniz.

Malzemeler

  • Çubuk tarçın 1 adet
  • Karanfil 4 adet
  • Zencefil kökü

Yapımı

1 yemek kaşığı kadar zencefil kökü ve karanfilimizi demliğimizin içine koyalım. Sonrasında tarçın çubuğumuzu da demliğimizin içine koyarak üzerine yaklaşık 2 su bardağı kadar su ekleyelim. Tıpkı çay demeler gibi malzemelerimizi demleyip hazırladığımız çayı sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere tüketelim.

***Yemeklerden 30 dakika öncesinde karanfilli suyumuzu tüketelim.

Tokluk hissi yaratan karanfilli çay metabolizmayı hızlandırmanın yanı sıra tokluk hissi yaratarak toksinlerin atılmasına etki ederek yağ yakımına yardımcı olmaktadır.

Çaya ve tatlıya birden fazla ürün içerisine karanfil ekleyerek tüketebilirsiniz. Böylelikle vücut yapınızdaki mikroplar dışarı atılarak sağlık açısından daha zinde bir vücut yapısına sahip olacaksınız. Aynı zamanda zencefil kullanan kişiler unutkanlığı atlatarak sinirleri yatıştırmaktadır. Bunun yanı sıra kuvvetli bir idrar söktürücü olduğunu da söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı