Karbonatlı Su İçmek Ne İşe Yarar

Karbonatlı Su İçmek Ne İşe Yarar, karbonat cilt bakımından temizliği kıyafetten karışımlara varana dek en önemlisi de zayıflama gibi birçok alanda kullanılan özellikle son yılların en popüler olan beyazıdır.

Karbonatlı su içmek ne işe yarıyor bunlardan bahsedeceğiz. Karbonat genel itibari ile karıştırıldığı suya alkali özelliği kazandırır. Karbonatlı su vücudumuzda bulunan asit miktarının dengelenmesinde ve fazla miktarın atılmasında bize yardımcı olur. Aslına bakarsanız karbonatlı su içmek ne işe yarar derseniz ana faydası budur. Peki bu faydasının zayıflama ile ne alakası var diye düşünenler olabilir. Bunu söyle özetleyelim.

Karbonatlı Su İçmek Ne İşe Yarar

Diyet yapanlar için bazen çok istekli ve düzenli olsalar dahi belli bir kiloda çakılı kalırlar. Kilo vermek çok yavaş ve istek kırıcı hale gelebilir. Bunun sebebi yapılan son araştırmalara göre yediğimiz yiyeceklerden aldığımız protein ve karbonhidrat içeriğinin vücutta asit şeklinde tutuluyor olmasıdır. Bu gıdaları ne kadar fazla tüketirsek asit dengemiz o kadar bozulacaktır. Bu noktada rejim yapmaya çalıştığımızda mevcut asit fazlalığı sebebi ile istenilen kiloya gelebilmek daha zor olacaktır. Karbonatlı su bu konuda işe yarar. Vücudu asitlerden arındırarak dengeli bir beslenmeye başlayabilir fazla kilolarınızdan daha seri ve rahat kurtulabilirsiniz.

Aşağıdaki Video Haber’de Detaylı İncelemeyi İzleyebilirsiniz.

Atv Haberdeki Bu videoya da bakılırsa diyet yaparken normal su yerine alkali etkili karbonatlı su tüketmek daha çok işinize yarayacaktır. Karbonatlı suyu elde etmek için bir sürahi yada 1,5 litrelik bir suyun içine bir küçük kaşık dolusu karbonatı ekleyerek eriyene ve kaybolana kadar karıştırın. Daha sonra bir süre beklettikten sonra tüketebilirsiniz . Bu Linkteki Konumuzda Karbonatlı Su konusunda tüm bilgiler mevcuttur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı