Kaş Nasıl Alınır?

Kaş Nasıl Alınır?

Yüzün çevresini oluşturan kaşların bakışları ve gözleri çok fazla etkiliyor olması nedeni ile doğru alınması ve yüz ile uyumlu doğru kaş şeklinin verilmesi gerekmektedir. Kaşları doğru almaya dair ipuçlarının biliniyor olması sayesinde doğru kaş şekline sahip olmak mümkündür. İfadeyi biçimlendiren kaşların yanlış alınması durumunda ortaya çok kötü görünümler çıkmaktadır. Aşırı derecede yay gibi alınmış kaşlar yüz ile uyumlu olmaması durumunda her zaman gülüyormuş gibi bir yüz ifadesi çıkmaktadır. Bu nedenle doğru kaş nasıl alınır? Kaşı doğru alma teknikleri konusunun bilinmesi çok önemlidir. Kaşlara doğal ve bir o kadar da düzgün şekil vererek güzel bakışlara sahip olmak mümkündür. Kaş alımı sırasında kaş alma yöntemleri yanında kullanılacak olan cımbızların modelleri ve şekilleri de oldukça önemlidir.

Doğru Kaş Alma Teknikleri Videosu

 Doğru Kaş Alma Yöntemleri

 

Acısız nasıl kaş alınır diye merak ediyorsanız; Kaş alma işlemine başlamadan önce ılık ve nemli bir bezin kaşların üzerinde bekletilmesi çok önemlidir. Gözeneklerin açılmasının sağlanması ile birlikte daha az acı hissetmek mümkündür. Yüzün şekline göre kaş alımının yapılması için ilk önce kaşların uzunluğunun kesilmesi gerekmektedir. Ayrıca kaşın alınma açısı da, kaşların çıkış yönlerine doğru cımbız yardımı ile alınması gerekmektedir. Ayrıca derinin cımbıza sıkışmasını önlemek adına daha dikkatli olmak çok önemlidir. Maksimum kontrol sağlaması açısından çok yönlü uca sahip olan cımbız kullanımı ideal olmaktadır. Kaşların daha iyi bir şekilde forma kavuşması için profesyonel destek alması da çok önemlidir. Burun kenarından göz bebeğinin üst kısmı baz alınarak kavis verme işleminin belirlenmesi gerekmektedir. Kalın ve doğal görünümlü kaşların moda olması nedeni ile de kaş kalınlaştırma tekniklerini kullanmak gerekmektedir.

Kaş Almanın Püf Noktaları

Kaş alma işlemi sırasında cımbız, ip ve ağda teknikleri tercih edilmektedir. Her kadının güzel bir görünüme kavuşma isteğinin olması nedeni ile kaş almanın püf noktalarını da bilmesi gerekmektedir. Kaşların çıkma ve uzama süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kaşların çıkmaya başlamasının ardından kaş alma işleminin yapılması gerekmektedir. El beceriniz varsa eğer kaş alımı son derece kolay olmaktadır. Kaş alımı konusunda kendinize güveniniz yoksa eğer güzellik salonlarından profesyonel anlamda destek almak da mümkündür. Kaşların dipten alınması ve kırılmadan şekil verilmesi çok önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı