Kaş Nasıl Alınır?

Kaş Nasıl Alınır?

Yüzün çevresini oluşturan kaşların bakışları ve gözleri çok fazla etkiliyor olması nedeni ile doğru alınması ve yüz ile uyumlu doğru kaş şeklinin verilmesi gerekmektedir. Kaşları doğru almaya dair ipuçlarının biliniyor olması sayesinde doğru kaş şekline sahip olmak mümkündür. İfadeyi biçimlendiren kaşların yanlış alınması durumunda ortaya çok kötü görünümler çıkmaktadır. Aşırı derecede yay gibi alınmış kaşlar yüz ile uyumlu olmaması durumunda her zaman gülüyormuş gibi bir yüz ifadesi çıkmaktadır. Bu nedenle kaş nasıl alınır? konusunun bilinmesi çok önemlidir. Kaşlara doğal ve bir o kadar da düzgün şekil vererek güzel bakışlara sahip olmak mümkündür. Kaş alımı sırasında kaş alma yöntemleri yanında kullanılacak olan cımbızların modelleri ve şekilleri de oldukça önemlidir.

 Doğru Kaş Alma Yöntemleri

Kaş Nasıl Alınır?

Kaş alma işlemine başlamadan önce ılık ve nemli bir bezin kaşların üzerinde bekletilmesi çok önemlidir. Gözeneklerin açılmasının sağlanması ile

birlikte daha az acı hissetmek mümkündür. Yüzün şekline göre kaş alımının yapılması için ilk önce kaşların uzunluğunun kesilmesi gerekmektedir. Kaşların çıkış yönlerine doğru cımbız yardımı ile alınması gerekmektedir. Derinin cımbıza sıkışmasını önlemek adına daha dikkatli olmak çok önemlidir. Maksimum kontrol sağlaması açısından çok yönlü uca sahip olan cımbız kullanımı ideal olmaktadır. Kaşların daha iyi bir şekilde forma kavuşması için profesyonel deste alması da çok önemlidir. Burun kenarından göz bebeğinin üst kısmı baz alınarak kavis verme işleminin belirlenmesi gerekmektedir. Kalın ve doğal görünümlü kaşların moda olması nedeni ile de kaş kalınlaştırma tekniklerini kullanmak gerekmektedir.

Kaş Almanın Püf Noktaları

Kaş alma işlemi sırasında cımbız, ip ve ağda teknikleri tercih edilmektedir. Her kadının güzel bir görünüme kavuşma isteğinin olması nedeni ile kaş almanın püf noktalarını da bilmesi gerekmektedir. Kaşların çıkma ve uzama süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kaşların çıkmaya başlamasının ardından kaş alma işleminin yapılması gerekmektedir. El beceriniz varsa eğer kaş alımı son derece kolay olmaktadır. Kaş alımı konusunda kendinize güveniniz yoksa eğer güzellik salonlarından profesyonel anlamda destek almak da mümkündür. Kaşların dipten alınması ve kırılmadan şekil verilmesi çok önemlidir.

Sevgilimle Kaç Gün Oldu? (Hesaplama) 

Bir önceki yazımız olan 2018 Kış Lastiği Ne Zaman Takılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.