Kefir ile Zayıflama Kefir Kaç Kalori ?

Kefir ile Zayıflama Kefir nedir ? Önceki dönemlerde Orta Asya ve Kafkaslarda yapılan, günümüzde ise bir çok ülkede ticari amaçla üretilen bir içecektir.Alkol fermantasyonu ve süt asidi ile yapılmaktadır.

Bir süt ürünüdür.Kıvamı koyu,tadında ise biraz ekşimsilik vardır.

Kefirin tadından bahsedecek olursak,daha çok ayrana benzemektedir.Ancak ayrandan daha koyu ve ekşidir.Bir çok kişiye yoğun gelmektedir.

Kefir koyun,keçi veya inek sütünden yapılabilmektedir.Sağlık açısından oldukça faydalıdır.

Kefir ile Zayıflama

Kefirin zayıflama diyetleri için öneminden bahsedecek olursak protein içeriği sayesinde tok tutucu özelliği bulunmaktadır.Kalsiyum içeriği yüksek olduğu için yağ kaybını arttırma özelliği de bulunmaktadır.Mide emilimini arttırdığı için daha çabuk doyurur.

Sindirim sistemimizi için çokça faydalıdır.Metabolizmayı hızlandırır.

Uzun süre tüketmek bağırsak florasını bozabilir.Doktorunuza danışarak tüketmenizi öneriyoruz.

Kefir ile Zayıflama Kefir Kaç Kalori

Kefirin Faydaları

Kefirin içerisinde bulunan bakteriler laktobasiller sindirim için oldukça faydalıdır.Hazımsızlık ve kabızlık gibi sindirim sorunlarını giderir.

Bileşimine bakacak olursak,Fosfor ve B vitaminleri olarak oldukça zengin bir içecek.

Sütten farkı ise daha az laktoz ve daha çok probiyotik içermesidir.Laktoza karşı toleransı olan kişiler tarafından da tüketile bilmektedir.

Vücutta sindirim sisteminde oluşan bakterilerin temizlenmesini sağlar.Midede gastrit ve ülsere neden olan helikobakter pilori adındaki bakteriyi yok etme özelliği vardır.

İçerisinde B1,B12,K ve biotin vitaminleri bulunmaktadır.Ayrıca kalsiyum ve magnezyum sayesinde kemikleri güçlendirir.

Mide şişkinliğini giderir. Kolestrolün düşmesine yardımcı olur.

Bağırsak hareketlerini arttırıp kabızlığı gidericidir.Kilo vermek için oldukça faydalıdır.

Kefir Besin Değerleri

Karbonhidrat 3.2(g), Protein 2.7(g) ,Yağ 3.2 (g) ,Kolesterol 13 (mg), Sodyum 50 (mg), Potasyum 150(mg), Kalsiyum 120 (mg) ,Vitamin A 53 (iu), Vitamin C 1 (mg), Demir 0.10 (mg) dır.

Kefir Kaç Kalori: Bir bardak kefir 104 kcal kaloridir.

Kefir, özel diyetlerde ve sindirim bozuklukların tedavisinde kullanılmaya elverişli, besleyici bir içecek olarak görülmektedir.Kefir, kültürlenmiş ayran, yoğurt ve diğer fermente sütlere çok benzemektedir.

Dünyanın her yerinde, kefir mide bağırsak bozuklukların tedavisinde bir yardımcı olarak düşünülür. Bu tedavide başarı kanıtı büyük oranda yüzyıllardır var olan gözlemlere dayanır. Sağlık bilimcileri tarafından en çok dikkat edilen süt ürünlerinde bulunan organizmalardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı