Keten Tohumu Zayıflatırmı

Keten Tohumu Zayıflatırmı ? Keten tohumunun muhteşem faydalarını duydunuz mu?Keten tohumu geçtiğimiz yıllar içerisinde çok popüler hale geldi.

Keten tohumu zayıflama ;keten tohumu inanılmaz besleyici özellikleri olan bir tahıldır.Görüntüsüyle susamı anımsatan keten tohumu zayıflamaya yardımcı gıdadır.

Zayıflama programında,hayvansal kaynaklı yağ alımı yerine bitkisel kaynaklı yağların alımına dikkat etmekte fayda vardır.

Keten tohumu,bağırsaklardan geçerken içermiş olduğu,değerli yağların emilimine uğramasıyla gereksinim duyulan enerjiyi karşıladığı gibi lif içermesinden dolayı diyet yapan kişilerin sağlıklı kilo vermesine yardımcı bir ek besindir.

Keten tohumu keten bitkisinden gelen doğal omega 3,antioksidanları ve mineralleri içerir.

Mısır’da yetişen bu tahıl,tüm dünyada ilgi görmektedir.Keten tohumunu bütün halde çiğneyerek tüketildiği gibi aktarlardan toz halindede bulunabilir.

Yalnız toz halindeki keten tohumu nun kolay oksitlenme durumu vardır.Bunun için aktardan alınan keten tohumunu evde kendiniz havan yardımıyla ara öğünlerde bir tatlı kaşık olacak şekilde her defasında taze olarak öğütülmesi gerekir.

Keten tohumunu toz halinde tüketilebildiği gibi öğütmeden isteğe göre öğün aralarında ve gece yatmadan önce de bir tatlı kaşığıyla keten tohumunun tanelerini dişlerinizle iyice çiğneyerek ardından iki bardak su içmek bağırsaklarınıza kolay sindirilmeyi sağlar.

Keten tohumunun sağlığınıza kazandırdıkları

Keten Tohumunun Faydaları

Keten tohumu harika bir diyet lif kaynağıdır.Bu çözülebilen lif,kan basıncını dengeler,kan şekeri seviyelerini düşürür,bakteriyel florayı korur.Besinlerin daha iyi bir şekilde emilmesini sağlar.

Keten tohumu Omega 3 içerir.Omega 3 sağlığınız için önemli bir yağ asididir. Egzama astım ve artriti önleyen antienflamatuar eikozanoidlerin oluşması için gerekli linoeik asiti içerir.

Kabızlığa çok etkilidir.Kabızlık şikayetiniz varsa,toz keten tohumuyla birlikte bol su tüketmelisiniz.Çalışmalar sonucunda keten tohumunun,erken safhalarındaki divertikülit tedavisine yardımcı olduğunu göstermektedir.Bağırsaklar için mükemmel bir arındırıcıdır.

Kolesterolü düşürür,hücreleri pıhtılaşmadan korur,aritmiyi önler.

Keten tohumu menopoz belirtileri tedavisende de etkilidir.Ek olarak,keten tohumu B vitamini,magnezyum,fosfor,tiyamin ve manganez açısından zengindir.

Kalorisi çok düşüktür!

Keten tohumu kaç kalori

Keten tohumunun kalori miktarı 100 gr için 430 kalori (kcal) dir.

Kilo vermek için toz keten tohumu
Toz keten tohumu tüketmek,doygunluk hissinin oluşmasına neden olur.Bedeninizi dengeler ve gerekli besinleri tedarik eder.

Keten tohumu zayıflatırmı

Toz keten tohumunun yağ yakıcı özelliği sayesinde kilo vermek çok daha sağlıklı bir hale gelir.İçerdiği lifler doygunluk hissi verir ve harika bir Omega 3 kaynağıdır.
Toz keten tohumu nasıl tüketilir?

Toz keten tohumunu salatalara veya diğer yiyeceklere ekliyerekte tüketilebilir.Toz keten tohumunu ayrıca yumurta yerinede kullanılabilir bir yumurta yerine ,üç yemek kaşığı bir kaşık keten tohumu tozunu ekleyin.Toz keten tohumu yemeklerin hızlı pişirilmesini de sağlar.

Bize Sorun!

Bizlere soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Editörlerimiz sorularınıza aynı gün içinde cevap vermektedir. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı