Kilo Vererek Kurtulacağınız Hastalıklar

Kilo Vererek Kurtulacağınız Hastalıklar, kilo problemi sizleri sadece fiziki olarak değil bir çok hastalığı da beraberinde getirerek sağlık açısından oldukça zorlayıcı dönemler geçirmenize etki edecektir.

Vücut ağırlığının normal oranlarda olmaması sağlık açısından oldukça olumsuz etkiler yaratmaktadır. Sağlık açısından herhangi bir problem yaşamamak adına ne çok zayıf nede aşırı kilolu olmamız gerekmektedir. Her kişi boy ve kilo oranına bağlı olarak ideal düzeyde bir kilo aralığında olmalıdır. Gerek yaşam şartlarından gerekse günlük koşuşturmaları öne sürerek bir çoğumuz beslenme düzenini sağlayamamış bir düzeyde yaşam sürmekteyiz.

Buda bizleri hem bedenen hem de ruhsal olarak etkilemekte olup fiziki değerlerimize zarar vermektedir. Neredeyse sabahın ilk saatlerinde özenle yapılan kahvaltıların yerini alelacele hazırlanmış atıştırmalıklar ile geçirerek güne başlamaktayız. Buda bizlere hem sağlık hem de kilo alımı konusunda risk oluşturmaktadır. Kilo Vererek Kurtulacağınız Hastalıklar ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşmaktayız.

Diyabet Hastalıklar- Şeker

Yapılan araştırmalara göre 2 şekerli diyabet hastalığı olan insanların %90′ ında obezite hastalığı çıkmıştır. İnsülin hassasiyetine karşı obezite hastalığında hücre alışverişlerinde düzensizlik yaşanmaktadır. Şekerli diyabet olarak adlandırdığımız hastalık bu şekilde oluşmaya başlar. Her zaman için vücut ağırlığını kontrol altına almak şeker diyabetini önlemektedir. Diyabet hastası olan kişiler her zaman için beslenme düzenini dengede tutmalı ve vücut yapısının dengesini bozan besinler tüketmemelidir.

Kilo Vererek Kurtulacağınız Hastalıklar

Kalp- Damar Hastalıkları

Kalp ve damar hastalıkları konusunda şunu bilmeliyiz ki normal kişilere göre obezite hastalığına yakalanan kişiler 4 kat daha fazla hastalanma ihtimaline yakındır. Kilolu kişilerde kalp daha çabuk yorulmaktadır. Buda kalpte değişik alanlarda sağlık problemlerinin açığa çıkmasına sebep olur. Kalbin büyük gerilimlere maruz kalması oldukça tehlikelidir. Buna hitafen şunu söylemeliyiz ki dünya üzerinde kalp ve damar hastalıklarından ölen kişi sayısı oldukça fazladır. Diyet yaparak veya sağlık ve düzenli beslenerek kalp ve damar hastalıklarından bir nebze uzaklaşmış oluruz.

Karaciğer Yağlanması

Kilo problemi olan kişilerde yağ oranı fazlalaştığından dolayı ilk olarak yağ akciğerlerde oluşmaya başlar. Sonrasında ise  yağlanma ilerledikçe metabolizma yapısında ağır ve geri dönülmez bir bozukluk oluşmaktadır. Bu durum sirozun gelişme kaydetmesine kadar bir çok etki ederek gelişimi olumsuz etkilemekte.

Kilo Vererek Kurtulacağınız Hastalıklar

Eklem Hastalıkları

Eklem hastalığı olan kişilerde aşırı eklem ağrılarına sebep olan bu durum özellikle omurga yapısında aşırı ağırlık yaptığından dolayı eklemlerin bozulmasına sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra aşırı kilo alan birey vücut ağırlığı sebebiyle eklem ağrılarının da katkısı olarak nefes alımında da zorlu bir süreç geçirir.

Menstrual Dönem Bozukluğu

Kadınlar yağ dokusu kavramında hormonlarını salgılama yeteneğine sahip bireylerdir.Adet döneminde gecikmelerin ve düzensizliğinin oluşması, yumurtlama düzeninin bozulması ve cinsel hayat sorunları, kısırlık ve benzeri bir çok hastalığın oluşmasına etki etmektedir. Bu sebeplere bağlı olarak kısırlık tedavilerinde ilk olarak hastanın zayıflaması ön görülmektedir. Doktor tavsiyeleri doğrultusunda bir çok hastanın kilo verdikten sonra tedavi sürecini başarı ile tamamladığı gözlemlenmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı