Kilo Verme Egzersizleri

Kilo verme Egzersizleri, kilo problemi hemen hemen bir ok kişinin yaz başlangıcı ile sık sık rastladığımız şikayetçi tutumlardan bir tanesidir.

Zayıflama etkili olacak şekilde farklı uygulama metodları ile yapılmakta olan egzersiz hareketleri mevcut bulunmaktadır. Öyle ki günlük olarak yapacağınız egzersizler sonucunda da son derece başarılı bir sonuca erişim sağlayabilirsiniz.

Kilo Verme Egzersizleri

Zayıflama egzersizi 1

Bu hareketimizde ellerimizi önce öne sonra yukarı yukarı sonra yana açıp ardından da aşağı yukarı yapalım. Bu sayede ellerimizi önce yarım paralel olacak şekilde açıp yukarı doğru kaldırıyoruz daha sonrasında ise yine yarı paralel olacak şekilde tekrar yukarı sonra tekrar aşağı yarım daire sonrasında tamamen aşağı olacak şekilde yapıp hareketimizi sonlandırıyoruz.

Zayıflama egzersizi 2

Kilo verme egzersizi arasında yer alan bir diğer egzersizimizde bacakları dik ve eller yukarıda olan egzersizdir. Diz kısımlarını kırmadan yapacağımız bu egzersizimizde avucumuzun iç kısmı ayak parmaklarına değdirme ile sonuçlanmaktadır. Bu egzersizimizi 10-15 kere tekrar ediyoruz.

Zayıflama egzersizi 3

Yön fark etmeksizin 10 kere olmak üzere eğilip parmak uçlarımızı yere değdirip kalkıyoruz.

Zayıflama egzersizi 4

Ellerimizi önde tutacak şekilde başladığımız egzersizimizde oturup oturupp kalkıyoruz. Bu hareketi ise günlük 10-20 kez yapmaya özen gösteriniz.

Zayıflama egzersizi 5

Bacaklar ile yapılan egzersiz uygulamamızda bacaklarımızı ileri geri ve yana doğru sallayarak egzersizimizi tamamlamaktayız. Bu egzersizimiz ise günlük 10-20 kez yapılmalıdır.

Zayıflama egzersizi 6

İlk olarak yüz üstü yatmalısınız. Bu kilo verme egzersizimiz de bacaklarımızı keçi boynuzu şeklini alıp yukarı aşağı olacak şekilde indirip kaldırıyoruz. Her bacak için 15 kez yapılması gerekmektedir.

Zayıflama egzersizi 7

Bu zayıflama hareketimizde ise yapmamız gereken yüz üstü uzanarak baş bölgemizi kullanarak hareket etmek olacaktır.  Bu zayıflama hareketi ise 2-3 kez tekrar edilmesi gereken hareketlerden bir tanesidir.

Zayıflama egzersizi 8

Sırt üstü olacak şekilde uzanalım. Bu pozisyonda iken ellerimizi yana alıp bacaklarımızı kaldır indir yapalım. Bu şekilde aynı hareketi yaklaşık 15 kez tekrar edelim.

Zayıflama egzersizi 9

Kilo verme egzersizi arasında yer alan bir diğer egzersiz de mekik egzersizidir. Bu egzersiz için ise ortalama 10-15 kez tekrar ederek mekik hareketi yapmalıyız.

Zayıflama egzersizi 10

Sırt üstü uzanarak bacaklarımızı sağ sol olacak şekilde ileri geri hareket ettirerek yapalım.

Kilo Verme Egzersizleri

Kilo verme konusunda kararlı iseniz yapacağınız egzersizler sonrasında son derece fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kilo verme egzersizi konusunda bilinçli olur ve planlı bir egzersiz çalışmasında bulunursak yaptığımız egzersizler sonucunda olumsuz sonuca erişmemiz imkansız diyebiliriz. Egzersiz kilo verme konusunda en önemli noktalardan bir tanesidir.

  • Günlük egzersizleri düzenli olarak yapmak.
  • Günlük olarak tüketmemiz gereken su miktarını aksatmamak.
  • Beslenme konusunda tek tip besinlerle ilerleme kaydetmemek.
  • Beslenme düzeni sağlamak.
  • Uyku düzeni oluşturmak.
  • Şeker, un ve tuz 3′ lüsünü hayatımızdan çıkarmak.
  • Egzersizleri desteklemek amacı ile günlük yürüyüşlerde bulunmak gereklidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı