Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler

Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler Kilo vermek istiyorum…  Evet bu cümleyi kendi kendimize defalarca kez tekrarlamışızdır. Ve kilo vermek istiyorum diyerek pazartesi diyete başlayıp bir iki hafta sonra pes etmişizdir.

Neden hızlı bir şekilde diyetten vazgeçiyoruz. Her yerden hızlı bir şekilde nasıl kilo veririz diye araştırmalar yapıyoruz. Ancak kendimize bir takım sorular sormalıyız. Öncelikle kilo almamızı tetikleyen bir sağlık problemimiz var mı?  Bunu öğrenmeli ve sorgulamalıyız. Daha sonra en çok neden vazgeçsem daha mutsuz olurum? Kilolu olmak mı yoksa sağlıklı ve zayıf olmak mı size daha iyi gelecek ? Zayıflamak için sağlığınız mı yoksa görünümünüz mü sizi daha çok zorluyor.

Kilo Vermek İçin Motivasyon,Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyız

Arkadaşlarınızdan, yakın çevrenizden ya da ailenizden zayıflamakla ilgili destek geliyor mu? Ve zayıflamak için başladığınız diyetler sizin için uygun mu? Günlük yeme alışkanlıklarınızdan hangi zararlı yiyeceklerden (hamur işleri, kızartma gibi)neleri eksiltip sağlıklı bir yaşam tarzı için hayatınız boyunca uygulayabileceğiniz hangi besinleri hayatınıza eklediniz bunlar önemli.

Kilo vermek isteyen bir kişi kendine nasıl kilo verebilirim? Hızlı ve kolay yoldan zayıflama şok diyetler,hızlı kilo verme gibi arayışlar yerine sağlıklı kilo vermeyi hedeflemelisiniz.

Bu yaşamınızı daha kolay hale getirilebilir. Böylelikle sizin için uygun kiloya düşmek eziyet veya işkenceye dönüşmekten çıkıp yaşam tarzınıza dönüşür. Unutmayın kilo vermek beyinde bitiyor. Kendinize defalarca şunları söyleyin. Ben başaracağım.Herkes gibi benimde güzel görünmeye,bana yakışan kıyafetler giymeye hakkım var diyebilmelisiniz.

Sizi motive edecek şeyler yapın. Mesela sizi çok sevdiğiniz ve size artık tam gelmeyen kıyafetinizi sık görebileceğiniz yere koyun bu size daha iyi motive edecektir. Ya da bir vitrinde görüp beğendiğiniz ama kilo vermeden üzerinize yakışmayacak bir kıyafeti de şimdiden alabilirsiniz.

İdeal kilonuza düşünce onu giymeyi hayal edin.

Önceden yaptığınız yanlışları bir daha tekrarlamayın. Yaptığınız diyetten sonra kilo verdiğinizi görünce diyetinizi gevşetmeyin. Unutmayın ki istediğiniz kiloya ulaşabilmek için diyetinizi düzenli ve alışkanlık haline çevirin. Kilo vermek için su içmenin önemi. Sağlığınıza zararlı olan alkol yerine su ve sodayı tercih ederek yağlarınızın yakıldığını ve kalıcı kilo verdiğinizi göreceksiniz.

Kilo vermek için su içme alışkanlığınızı artırıp gün içinde en az 2.5 litre su tüketin. Suya isteğe göre taze sıkılmış limon ve ya elma sirkesi de ekleyip içebileceğiniz gibi sürahinize bir çubuk tarçında atmak su içmenizi kolaylaştırıp tadının da lezzetlenmesini sağlar. Bilindiği üzere yemeklerden önce bir bardak su içilmesi gerekir bu vücudunuzun susuz kalmasını önlediği gibi tokluk hissi de verip aşırı yemek yemenin önüne geçmiş olursunuz. Özellikle her sabah uyanınca ilk iş oda sıcaklığında iki büyük bardak su için. Yemekle birlikte su içmek ise kesinlikle yanlış bir alışkanlıktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı