Kınayı Elden Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

Kına Nedir?

İslam geleneği olan kına geçmişten günümüze kadar gelmektedir. Kına gecelerinde geline yakılması kültürümüz haline gelmiştir.Kimi insanlar, kınanın cilde yakıldıktan sonraki rengini, kokusunu çok severken kimi insanlarda hiç sevmezler. Kına ilk yakıldığı zamanlar güzel görünüm sergilesede yaklaşık 12 gün gibi belki daha az bir süre sonra su veya başka kullanılan ürünler ile deforme olur. Ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkar. Bu görüntüyü yok etmek için bazı yöntemler vardır. Şimdi hep birlikte bu yöntemler neler inceleyelim.

Elden Kınayı Çıkarma Yöntemleri

Tuzlu Su ile Kına Çıkarma

Kınanın çıkmasında tuzlu su etkili bir yöntemdir. Suyun içine belli bir miktar tuz atarak ellerinizi tuzlu suyun içinde 20 dakika bekletin, kına elden çıkana kadar bu işlemi her gün uygulayın.

Saç Kremi ile Kına Çıkarma

Saç kremi kınayı çıkarmada etkili bir üründür. Saç kremini elinizde kına olan yere döküp ovuşturun çıkana kadar tekrarlayın.

Diş Macunu ile Kına Çıkarma

Kınanın çıkmasında diş macunu etkili bir yöntemdir. Ellerinizde kına olan yere diş macununu sürerek bir süre kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra iyice ovuşturun.

Zeytinyağı ile Kına Çıkarma

Ellerden ve ciltten kınayı çıkarmada zeytinyağı kolay ve etkili bir yöntemdir.

Limon Karbonat Karışımı ile Kına Çıkarma

Karbonata limonun suyunu sıkıp hamur haline getirin. Kına olan yere sürüp 10 dakika bekletin. Kuruduğunda banyo ile nazikçe ovuşturun. Sonra su ile durulayın. Buna rağmen geçmez ise bu işlemi tekrarlayın. Limonlu karbonat ellerinizi kurutabileceği için bu işlemden sonra ellerinizi nemlendirin.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı