Kiraz Sapı Zayıflatırmı Kiraz Sapı Çayı ile Zayıflama

Kiraz sapı zayıflatırmı kiraz sapı çayı ile zayıflama günümüzdeki önemli sorunlardan birisi strestir. Aynı zamanda bir çok hastalığın sebebinide oluşturmaktadır. Bunların önüne geçmek için size kiraz sapı çayını yavsiye edebiliriz.

Kiraz sapı çayı zayıflamak içinde oldukça etkili bir içecektir. Çoğunlukla kadınların tercih ettiği kiraz sapı, ödem söktürücü özelliği ile menapoz dönemlerinde de oluşan rahatsızlıkları gidermede etkili olmaktadır. Ödem ve idrar söktürme özelliği böbreklerinizide korunmasına yardımcı olmaktadır.

Kiraz Sapı Zayıflatırmı Kiraz Sapı Çayı ile Zayıflama

Kiraz Sapı Faydaları Zararları

Kiraz Sapı Çayının Faydaları

Kiraz sapı çayı tüketerek cildinizde oluşan lekelere ve kırışıklara iyi gelmekte ve koruma sağlamaktadır.

Vücudunuzun metabolizma hızını arttırarak zehirli toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bronşit, romatizma eklem rahatsızlıkları ve gut hastalığına karşı bitkisel bir ilaç gibi işlem görmektedir. Kanı temizlemeye yardımcı olarak karaciğer dostudur.

Ayrıca kiraz sapı çayı tüketmek vücutta bulunan fazla suyu atmaya yarar sağlar. Bu özelikleri kiraz sapı çayına zayıflatıcı etki göstermesinide sağlamaktadır.

Kiraz sapı zayıflatırmı kiraz sapı çayı ile zayıflama

Kiraz sapı çayı metabolizma hızını artırmada oldukça etkilidir. Ödem söktürücü özelliği ile kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Kiraz sapı çayının özellikleri göz önüne alındığında zayıflatıcı etki gösterdiği rahatlıkla söylenebilir.

Kiraz sapı çayı nasıl demlenir?

Kiraz sapı çayı demleme

Zayıflama ve sağlık için oldukça önemli etkileri olan kiraz sapı çayı nasıl hazırlanır nasıl demlenir sorusunun cevabı ise oldukça kolaydır.

Kiraz sapının gölgede kurutulmuş olması oldukça önemlidir. Kiraz sapını kaynamış suyun içerisine atılarak demlenmesi sağlanır. Gerekli olan miktarı ise 1 litre suyun içerisine 1 avuç kadar kiraz sapı konulur ve kaynatılır.

Kiraz sapı çayı ne kadar süre içilmesi, kiraz sapı kürü kaç gün içilmeli

Hazırladığınız kiraz sapı çayını günlük 3 yada 4 fincan şeklinde tükete bilirsiniz. Kiraz sapı çayı bitkisel zayıflama çayı olarak tüketilmektedir.
Kiraz sapı çayı, ayak ve karın şişliğine de iyi gelmektedir.Kiraz sapı kürü, kirazın sadece bir meyve olarak değil, doğal şifa kaynağı olarakta tüketilebileceğini gösteriyor.

Kiraz Sapı Çayının Hazırlanışı ve Yapımı

Yarım litre kaynamış suyun içerisine 25 30 adet kiraz sapını ekleyin ve 10 dakika kadar demlemeye bırakın. Bu sürenin sonunda bitkisel zayıflama çayınız hazırlanmış olmaktadır. Daha sonra afiyetle 3 fincana kadar zayıflatan kiraz sapı çayını tüketebilirsiniz. Tamamen bitkisel bir çay olması nedeniyle vücuda herhangi bir zararı yada yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak hergangi bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmadan kullanmamanızı öneriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı