Kitap Okumak Kaç Kalori Yakar Kitap Okurken Kaç Kalori Harcanır

Kitap Okumak Kaç Kalori Yakar Kitap Okurken Kaç Kalori Harcanır, diye Sorarsanız buna ayakta yada oturarak olmak üzere iki farklı şekilde kalori değeri söyleyeceğiz.

Kitap okumak normal aktiviteye ek olarak kalori yakmanızı sağlar fakat oturmayı yada uzanmayı gerektirdiği için hareketli yaşam konusunda kitap okurken geçirdiğiniz zaman durağan olacaktır. Bu yüzden size kitap okurken kalori yakımını arttırmak için birkaç yol önereceğiz. Öncelikle kitap okumak kaç kalori yakar buna bakalım. Aşağıda

Kitap Okumak Kaç Kalori Yakar Kitap Okurken Kaç Kalori Harcanır

Kitap Okurken Kaç Kalori Yakarız

  • 1 Saat Kitap Okurken Kaç Kalori Yakılır : 70 Kalori
  • 1 Saat Ayakta Kitap Okumak Kaç Kalori Yaktırır : 160 Kalori
  • 1 Saat Yürüyerek Kitap Okurken Kaç Kalori verilir : 210 Kalori

Kitap Okurken Harcanan Kaloriyi Nasıl Arttırabiliriz.

Zayıflamak isteyenler mutlaka kitap okurken ayakta okuması gerekmektedir. Hatta okumak adına sorun olmuyor ise hafifçe gezinerek kitap okumak ve mümkünse mırıldanarak seslice okumak bir miktar daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Buradaki asıl hedef hayatınızı hareketsiz kılacak aktiviteleri dahi hareketli şekilde yaparak durağan hayata son vermektir. Zaten 7 Adımda En Etkili Zayıflama Yöntemleri Arasında gösterdiğimiz en  önemli madde hareketli yaşamdır.

Ayrıca Sistemizden en güncel diyet listeleri ile spor önerilerini okumanız zayıflamak adına sizlere önemli ipuçları verebilir. Daha hareketli bir hayata merhaba deyin. Sormak istediklerinizi Yorum kısmına belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Yürürken kitap okumak daha fazla kalori arttırmalı, tıpkı yürürken araba çarpıp ölme ihtimalinizin artması gibi.

    1. Burada yürümekten kasıt, odanızın içerisinde gezinmek anlamındadır. Yolda kitap okumak zaten imkansızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı