Kıymalı Makarna Kaç Kalori Kilo Yapar mı Aldırır mı

Kıymalı Makarna Kaç Kalori Kilo Yapar mı Aldırır mı, kıymalı Makarna Kalorisini Direk olarak öğrenme şansımız yktur çünkü bu sizin kullandığınız kıyma miktarına ve pişirilme şekline göre değişecektir. Biz kıymanın kalori miktarı ile makarnanın kalori miktarını veriyoruz.

Bunlardan ne kadar kullandığınıza bağlı olarak kendi tabağınızın net kalorisini kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Kıymalı Makarna Kaç Kalori Kilo Yapar mı Aldırır mı

1 Tabak Makarna : 300 Kalori

50 Gr Kıyma : 105 Kalori

Kullanılacak Sıvı Yağ 10 Gr : 90 Kalori

Toplamda Kıymalı Makarnanın kalorisi : 495 Kalori

Fakat bu kullandığınız malzemelerin yoğunluğuna göre değişecektir. Örneğin kıymayı daha bol kullanıyorsanız kıyma ile eklediğimiz 105 kaloriyi arttırabilirsiniz. Bu şekilde daha doğru bir kalori hesaplama yapabilirsiniz. Ayrıca diyet yapanlar için bir husus daha çok önemlidir. kilo takibi için tuz kullanımını sınırlamalısınız.

Fırında Makarna Kaç Kalori’dir

Diyet takibi için fırında makarna tehlikeli bir gıdadır :) . İçerisinde beşamel sosu ve üstünde kaşar olması makarna ile aldığınız kaloriye ek olarak bu gıdalardan da kalori almanıza sebep olacaktır. Diyet listeleri için tavsiye edebileceğimiz makarna çeşidi yoğurtlu makarna ve kepekli diyet makarnadır. bunların kalori değeri diğer tüm türlerden daha azdır. Diyet listelerinizdeki öğünlere illaki makarna ekleyeceksiniz bu çeşitleri tavsiye ediyoruz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı