Kıymalı Yumurta Kaç Kalori Kalorisi Ne Kadar

Kıymalı Yumurta Kaç Kalori Kalorisi Ne Kadar, kıymalı yumurta Türk kültüründe nesillerdir süre gelen kahvaltı biçiminizi şekillendiren bir gıda. Fakat Eskiden daha hareketli ve fizik gücü gerektiren yaşam tarzı olduğu için bu tür yiyecekler ile vücudumuzun gereksinimlerini gideriyorduk. Şimdi ise durum daha farklı.

Teknoloji ile artık daha durağan yaşamlarımız var. Bu yüzden eski alışkanlıkları bir kenara bırakarak daha sağlıklı ve düşük kalorili beslenmeye başlamalıyız.

Kıymalı Yumurta Kaç Kalori Kalorisi Ne Kadar

1 Porsiyon Kıymalı Yumurtanın Kalori Değeri : 325 Kaloridir.

Fakat; Yanında Tüketilen Şekerli Çay, Peynir Zeytin Gibi kahvaltılık ürünler Ekmek gibi gıdaları da hesaba katarsanız sadece kahvaltıda aldığınız toplam kalori miktarı 600-700 civarında olacaktır. Diyet içerinde tercih edilmeyecek bir kalori miktarı.

Bunun yerine Rafadan Yumurta Tercih Edebilirsiniz. Rafadan Yumurtanın Kalorisi   çok daha düşük ve sağlıklıdır. Haşlama Yumurta’da Tercih Edebilirsiniz. Haşlanmış Yumurtanın Kalorisi de diğeri İle aynıdır. Bir Diğer konuda Kıymalı yumurtanın içerisine hayvansal yağ ve katı yağ katılmamalı tereyağlı kıymalı yumurtadan uzak durulmalıdır. Hayvansal yağların kalori değerleri çok yüksektir. Genel olarak Her Tür Doymuş yağ kullanımından uzak durmanızı öneriyoruz. Hatta Tuz yerine baharatlar ile tatlandırılmış gıdaları tüketerek tuz tüketiminizi de kademeli olarak düşürebilirsiniz.

Kıymalı yumurta içerisinde bir çok vitamin ve mineral barındırmasıyla oldukça faydalı pratik bir yemektir ama fazla tüketilmesi zararlı olabilmektedir. B12 tivamini, demir ve omega 3 gibi vitaminler barındırmaktadır. Fazla tüketmeniz kilo almanıza neden olabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı