Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Yakar Yaktırır?

10 dakika, 15 dakika, 20 dakika, yarım saat, 1 saat kondisyon bisikleti kaç kalori yaktırır? Dışarıda koşu yapamayan yada spor salonuna gitmeye vakti olmayan bir çok sporcunun veya zayıflamak isteyen bireyin evinde bulunan bir numaralı spor aleti kondisyon bisikleti. Bunun bir sebebi var.

Bisiklet sürmek çok fazla kalori yaktırır bunun sebebi tüm vücut ağırlığımızı belirli bir hıza çıkartabilmek için bacak karın ve omuz kaslarımız kombine bir şekilde enerji harcalar. Aşağıda kondisyon bisikleti kaç kalori yakar yaktırır tablo halinde sizlere listeledik.

Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Yaktırır

  • 10 Dakika Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Harcatır : 85 Kalori
  • 15 Dakika Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Verdirir 105 Kalori
  • 20 dakika bisiklete binmek kaç kalori: 140 kalori
  • Yarım Saat Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Yaktırır : 210 Kalori
  • 1 Saat Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Yakar : 425 Kalori
  • 2 Saat Kondisyon Bisikleti Kaç Kalori Harcar : 950 Kalori

Yukarıdaki veriler ortalama kilodaki bir insan için ortalama hızda sürüldüğü taktirde yakılan kaloriyi gösteren bir tablodur. 25 km hız 30 km hız ve üstünde kondisyon bisikleti kullanımı daha fazla kalori yaktırır. Ayrıca fazla kilolu iseniz yakılan kalori miktarı da kilonuza oranla artacaktır. Buradaki veriler sizlere genel itibari ile ön bilgi amacı ile hazırlanmış bir tablodur.

Daha fazla kalori yakmak ve çabuk zayıflamak her zaman için hareketli yaşama bağlıdır. Spor yapmaya başladı iseniz spor saatleriniz haricinde günlük yaşam içerisinde daha hareketli bir gün geçirmeyi amaç edinmelisiniz. Kilolar başta olmak üzere vücudunuzdaki tüm olumsuz durumların baş nedeni hareketsizliktir. Fazla yemek tüketmek ikinci sırada yer alır. Zaten hareketsizlik fazla yemek tüketmeyi de beraberinde getirmektedir.

Daha aktif yaşantı ve spor alışkanlığı kazandı iseniz tek bir şey daha kalmıştır. Diyet yapmak değil sağlıklı beslenmek . Bu konu ile alakalı sitemizde çok güzel tüyolar bulunmaktadır. Diyet yapmadan sadece sağlıklı beslenerek ve hareketli bir yaşam ile kilo vermek de mümkün olabilmektedir. Sitemizi incelemenizi öneririz.

Ayrıca editörümüze konu ile ilgili olarak sormak istedikleriniz var ise aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bizlere soru sorabilirsiniz. Sorularınız aynı gün içinde cevaplan maktadır. Yorumlarınız bizim için değerlidir.

Ayrıca bisiklet sürmek ne kadar kalori yaktığını öğrenmek için bir diğer konumuzu inceleyebilirsiniz.

1 saat bisiklet sürmek ne kadar kalori yakar?

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 63 kiloyum boyum 1.75 falan. Kondisyon bisikletimde bir saatte 200 kalori yaktiğim gozukuyor ama ben kiloma göre daha fazla yaktigimi dusunuyorum. Sizce 1 saatte 15-16km/h ile ne kadar yakıyor olabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı