Kondisyon Bisikleti İle Kilo Verilirmi Zayıflatırmı

Kondisyon Bisikleti İle Kilo Verilirmi Zayıflatırmı, Evlerde en çok bulunan spor aletlerinden birisi kondisyon bisikleti olmaktadır. Bunun bir nedeni vardır tabi ki.

Kondisyon bisikleti uygulandığında çok fazla efor sarf ettiren bir spor aletidir. Diğer spor çeşitlerine göre daha fazla kalori harcamanıza yardım ettiği için kondisyon bisikleti zayıflatır mı diye soranlara rahatlıkla evet cevabını verebiliriz.

Kondisyon Bisikleti İle Kilo Verilirmi Zayıflatırmı

Bir spor aletinin zayıflama hızınıza ne kadar etki ettiğini merak ediyorsanız ilk önce yaktırdığı kalori miktarına bakabilirsiniz. Örnek olarak 1 saat yürüyüş yapmak ortalama 300 kalori yaktırırken kondisyon bisikleti aynı süre kullanıldığında 500-600 kalori harcamanızı sağlayacaktır. Yani yürüme egzersizine göre 2 kat daha fazla kalori harcamanıza neden olduğu için daha hızlı zayıflamanızı sağlayacaktır.

Kondisyon bisikleti ile kilo vermek istiyor iseniz günlük olarak programa uygun olarak eksiksiz olarak kondisyon bisikleti ile çalışmalısınız. Ayrıca bisiklet ile çalışmadan önce 5-10 dakika kadar ısınma germe ve açma hareketleri yapmak hamlığı önlemek ve sakatlık riskini azaltmak için önemlidir.

Ayrıca unutulmamalıdır ki kondisyon bisikleti tek başına zayıflamanıza yardımcı olur fakat yeterli değildir. Düzenli bir diyet programının yanında bu egzersiz tipinin yapılması sizin için çok daha verimli olacaktır. Günlük kalori ihtiyacınızı tespit ederek düşük kalorili fakat besleyici hafif gıdalar ile beslenerek aynı zamanda spor yapmak en iyi zayıflama yöntemidir diyebiliriz. Bu şekilde fazla kilolarınızdan kurtulurken aynı zamanda daha sıkı bir vücut kazanabilir kilo kaybına bağlı sarkmaları da engelleyebilirsiniz. Spor önerileri kısmından detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Ayrıca kondisyon bisikleti ile zayıflama konusunda bize sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz. Sitemiz editörleri yorumları aynı gün içinde cevaplayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben 58 yaşındayım ve 92 kg geliyorum boyum 170 cm
    Her gün yarım saat egzersiz yarım saat kondisyon bisikleti ve 15 dakikada 3kg lık dumbell çalışıyorum
    Kalori takibi yaparak günde1200 kalori alıyorum.
    Ayda 3 veya 3.5 kg zayıflıyorum.
    Sizce doğru yoldamıyım bilgi verirseniz beni mutlu edersiniz.Ha bu programa başlamadan 102 kg geliyordum.Selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı