Köri Soslu Tavuk Kaç Kalori

Köri Soslu Tavuk Kaç Kalori, Köri Sosu, Asya kökenli bir baharat karışımıdır. Özellikle Hindistan başta olmak üzere güneydoğu asya ülkeleri tarafından kullanılan bir sos türüdür.

Türkler’in uzak doğu mutfağı ve lezzetlerine uzak olduğu düşünülürse köri mutfağımıza girmeyi başarmış ender lezzetlerdendir diyebiliriz.

Köri Sosunun İçinde ;

Havuç , Kereviz, Soğan , Pırasa , Sarımsak, Defne Yaprağı, Karanfik, Süt Kreması, Maydonoz, Kekik, Muskat, Hindistan Cevizi, Limonlu su, Dana Eti Suyu ve Tereyağı Bulunan Ekstra olarak tuz ve un karışımı da ilave edilir.

Yukarıdaki listede görüleceği üzere köri sosu içerisinde genel olarak diyette tavsiye edilmeyen fazlaca bir gıda maddesi yok, genel olarak sağlıklı malzemelerden yapılmaktadır. Fakat içine eklenen un tereyağı gibi malzemeler bu sosun sağlık puanını biraz düşürmekte kalori miktarını biraz arttırmaktadır.  Aşağıdaki tabloda köri soslu Kremalı tavuk kaç kaloridir görebilirsiniz.

Soslu Tavuklar Kaç Kalori

(Köri , Soya, Kremalı Mantar)

  • 1 Küçük Porsiyon Köri Soslu Tavuk : 130 Kalori
  • 1 Orta Porsiyon Köri Soslu Tavuk : 200 Kalori
  • 1 Orta Porsiyon Köri Soslu Tavuk : 322 Kalori
  • 1 Küçük Porsiyon Soya Soslu Tavuk : 150 Kalori
  • 1 Orta Porsiyon Soya Soslu Tavuk : 230 Kalori
  • 1 Orta Porsiyon Soya Soslu Tavuk : 350 Kalori
  • 1 Küçük Porsiyon Kremalı Mantarlı Tavuk : 200 Kalori
  • 1 Orta Porsiyon Kremalı Mantarlı Tavuk Tavuk : 290 Kalori
  • 1 Orta Porsiyon Kremalı Mantarlı Tavuk Tavuk : 488 Kalori

Yukarıdaki Soslu tavuklar arasında en düşük kaloriye sahip sos çeşiti köri sosudur. Ardından soya sosu ve en son kremalı mantar sosu gelmektedir.

Diyette Köri Soslu Tavuk Yenir mi?

Köri sosu Zayıflatırmı ? : Köri soslu tavuk protein içeriği açısından oldukça zengin yağ ve kalori açısından ise nisbeten düşük bir besin maddesidir. Bu sebeple köri sosunu seviyor iseniz rahatlıkla diyetinizde kullanabilirsiniz.  Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta porsiyon ve yanında tüketilen ekstra gıdalar yada ekmektir. Diyet listenize eklerken yanında kepekli ekmek içecek olarak da sıkılmış meyve yada sebze suları tavsiye etmelisiniz.

Bize Sorun !

Köri Sosu İle alakalı olarak sormak istedikleriniz var ise aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Köri Sosu Haricinde zayıflama spor egzersiz ve kalori ile alakalı olarak da sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı