Koşu Bandı Gerçekten Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi Yorumlar

Koşu bandı gerçekten zayıflatırmı kilo verdirirmi yorumlar, koşu bandının sağlığımıza olan etkilerinden söz edeceğiz.Koşu Bandı Gerçekten Zayıflatıyor mu diye sorunlar için evet koşu bandı zayıflamanıza büyük oranda katkı sağlayan bir aktivite.

Koşu bandında koşmak veya koşu bandında yürümek günlük ihtiyaç olunan enerji yani kalori miktarını arttırması sebebi ile kilo verdirir. Aslına bakarsanız enerji yakımını arttıran her aktivite kilo vermenize yardımcı olur. Ev temizliği de yürümek te koşu bandı da, aralarındaki tek fark birinde yaktığımız kalori miktarı ile değerinin ki aynı olmamasıdır. Koşu bandında yüksek oranlarda yakılan kalori miktarı zayıflamayı hızlandırır.

Koşu Bandı Gerçekten Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi Yorumlar

Koşu Bandında Zayıflama Programı ve kilo Verme Teknikleri

Koşu bandında zayıflama programı uygularken dikkat edilmesi gerekenler ile koşu bandında kilo verme yöntemleri belirtmeden önce koşu bandı kullanımı ile alakalı birkaç özel bilgi vermek istiyorum

 • Koşu Bandı Zayıflatırmı

  Ayakkabısız olmaz : Koşu bandında koşmak veya yürümek istediğinizde eğer ki evde bu alete sahipseniz en çok yapılan hata ayakkabısız çoraplar ile yada ev tipi ayakkabılar ile koşulmasıdır. Bu tür davranışları koşu bandında yapmamak önemlidir. Koşu bandında zayıflama teknikleri buna izin vermiyor.

 • Koşu bandı : Koşu bandının seçilmesi de bir o kadar önemli . Yakılan kaloriyi tespit eden sağlık durumunuz ile ilgili verileri analiz ederek ekranda gösteren ergonomik ve başka birçok özelliği barındıran bir koşu bandı kilo kontrolü açısından daha çok fayda sağlayacaktır.
 • Koşu Bandında Ne Kadar Koşulmalı : Koşu bandı kaç dakika kullanılmalı yapılan en büyük hatalardan birisi de süre konusundadır. Koşu bandında günde 10-15 en fazla 20 dakika çalışılması doktorların tavsiyelerinden birisidir. Günde 40-45 dakika çalışmak ve özellikle son anlarda yüksek hızlı koşu şeklinde kondisyonu aşırı zorlayan şekilde çalışmak eklem ve kemik sağlığı açısından risk yaratabilir. Ağrılar veya zedelenmelere neden olabilir. Hatta çok fazla kalbi yoranlar için çarpıntı gibi daha ciddi sorunlar olabilir. Bu yüzden kendi sağlık durumunuza özel koşu bandında yürüyüş programı yada koşu bandında zayıflama programınızı sadece doktorunuz size söyleyebilir. Bilinçsizce ve kilo verme hırsı ile yapılan egzersizler sağlığınız açısından büyük risk oluşturabiliyor. Bu yüzden eve bir koşu bandı aldıysanız doktorunuza sormalısınız. Yada spor salonunda çalışıyorsanız spor ilk ve pratik kişi olarak spor hocanızdan yardım alabilirsiniz.

Koşu bandı kalori: Koşu bandının kaç kalori yaktırır bunu merak ediyorsanız kısaca açıklamaya çalışalım. Eğimsiz olarak saatte 6 km hızla yaklaşık olarak 450 kalori kcal yakarsınız. Aynı şekilde eğer yüzde 10 luk bir eğimle koşuya devam ederseniz yaktığınız kalori 640 kaloriye artmış olur. Bunu kalori sayaçlarından ve koşu bandınızın gösterge panelinden de takip etmeniz mümkündür.

 Koşu Bandı Göbek Eritir mi

Koşu Bandı göbek yağlarından kurtulmak isteyenler tarafından bolca soru sorulan spor aletlerinden birisidir. Koşu bandı yağ yakar mı diye soranlara yağ yaktırdığını (kalori) az önce belirtmiştik. Koşu Bandı göbek eritir mi gibi sorular editörlerimize sıkça gelmekte. Bunun yanıtı koşu bandı yüksek kalori oranlarınızı yakmanızı sağlar bu da zayıflamanıza yardımcı olur. Zayıflarken de tüm vücuttan eşit miktarda zayıflarsınız. Koşu bandının göbeğe etkisi direk olarak yoktur. Şu da unutulmamalıdır ki göbek yapan faktörler ortadan kalkmadıkça koşu bandı tek başına bir işe yaramayacaktır. Göbek basen bel boyun bacak ve kollardaki fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için bölgesel kilolar sayfamız mevcut. Bu sayfadan bu konular hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Koşu Bandı Zayıflatırmı Yorumlar (Zayıflayanların Yorumları)

Koşu bandı ile zayıflayanların yorumları için yorumda bulunun böylece bilgi alışverişi ve etkileşim yapılmış olur.

Kullanıcılarımız ; koşu bandında zayıflamak için hangi program ve tekiniği kullandığınızı yorum kısmına yazabilirseniz diğer tüm kullanıcılarımız da istifade edebilir.

Ayrıca koşu bandı yada diğer spor türleri ile alakalı sormak istedikleriniz var ise yorum kısmına yazabilirsiniz, uzman editörümüz gün içinde cevap verecektir.

Makalemizde aklınıza takılan bir yer var ise yorum kısmına yazarsanız aynı gün içinde editörlerimiz tarafından cevaplanacaktır. 

Yazıyı Beğenebilir Veya Paylaşabilirsiniz.!

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Merhaba ben sizlerle deneyimlerimi paylasmak istiyorum. Kosu bandinda yuruyerek ve aralarda kosarak 6 ayda 23 kg verdim tabii yaninda diyetle.hergun 1 saat 6 kademede 5 km yürüdüm.her ogunde 2 dilim cavdar ekmegi ve daha az karbonhidrat tuketerek.

  1. Her tür spor dalı ve egzersiz aşamasında vücut ısınır ve sogutma sistemi de ter ile yapılır. Bu gibi agtivitelerde oldugu gibi yürüyüş yaparken de aynı durum geçerli, Bu yüzden yürüyüş yaparken sıvı takviyesi yapılması önemlidir. Bir anda fazla miktarda su içmek yerine elinizde su şişenizle birlikte yürüyüşe çıkmanız önerilir.

   Terleme konusunda ne kadar fazla sıvı alırsanız terleme miktarınız buna paralel olarak artar. Vucutta su azaldığında terleme de azalabilir. Fakat terleme olmaması için su tuketimini azaltmak yanlış olur.

   Genel olarak özetlemek gerekir ise koşu yada yürüyüş sırasında sıvı alımına dikkat edilmesi gerekir.

   1. Merhaba,
    Ben 5 dk 6. Seviyede yürüyorum.
    Sonra 8. Seviyede rampa yaparak 10 dk ve hızı 7 ye çıkaroyorum.
    En son 5 dk da 10. Hızda koşuyorum.
    Uygunmudur acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı