Koşu Bandı Kaç Kalori Yakar Koşu Bandında Kaç Kalori Yakılır

Koşu Bandı Kaç Kalori Yakar Koşu Bandında Kaç Kalori Yakılır, koşu yapmak ve koşu bandında koşu yapmak arasında aslında pek fazla bir fark yoktur. Sadece normal koşu yapmak biraz daha özgür ve ferah olabilir.

Koşu bandının artısı ise sağlık açısından tüm metabolizma verileriniz kalp atış hızının gibi hayati bilgileri koşu bandı ekranında gördüğünüz için daha kontrollü bir spor imkanı sağlar. Bir diğer artısı ise kalori takibi açısından stabil bir hızda koştuğunuz için daha kolaydır diyebiliriz. Koşu bandında kaç kalori harcıyorum diye soruyorsanız aşağıdaki tabloyu incelemenizi öneriyoruz. Koşu Bandında Kaç Kalori Yakılmalı aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz.

Koşu Bandı Kaç Kalori Yakar Koşu Bandında Kaç Kalori Yakılır

Saat Bazında Koşu Bandı Kaç Kalori Yakar,

 • Koşu bandında 1 saatte kaç kalori yakılır : 600 Kalori
 • 1 Saat Yüksek Tempolu Koşu Kaç Kalori Yakar 800 Kalori
 • 2 Saat Koşmak Kaç Kalori Yakar : 1200 Kalori
 • 30 Dakika (Yarım Saat) koşmak Kaç Kalori Yaktırır :300 Kalori

Mesafe Bazında Koşu Bandında Koşmak Kaç Kalori Yakar / yaktırır

 • 1 Km Koşmak : 60 Kalori
 • 2 Km Koşmak : 120 Kalori
 • 3 Km Koşmak : 180 Kalori
 • 4 Km Koşmak : 240 Kalori
 • 5 Km Koşmak : 300 Kalori
 • 6 Km Koşmak :  360 Kalori
 • 7 Km Koşmak : 420 Kalori
 • 8 Km Koşmak : 480 Kalori
 • 9 Km Koşmak : 540 Kalori
 • 10 Km Koşmak: 600 Kalori Harcamanızı Sağlar

Saat Bazında Kolu Bandında Yürümek Kaç Kalori Yakar,

 • Bir Saatlik Yürüyüş Kaç Kalori Yakar : 300 Kalori
 • 1 Saat Tempolu Yürüyüş Kaç Kalori Yakar 500 Kalori
 • 2 Saat Yürüyüş Kaç Kalori Yakar : 600 Kalori
 • 50 Dakika Yürüyüş Kaç Kalori Yakar : 270 Kalori
 • 45 Dakika Yürüyüş Kaç Kalori Yakar : 240 Kalori
 • 40 Dakika Yürüyüş Kaç Kalori Yaktırır : 200 Kalori
 • 30 Dakika (Yarım Saat) Yürüyüş Kaç Kalori Yaktırır :150 Kalori
Koşu bandı kaç kalori yakar koşu bandında kaç kalori yakılır

Mesafe Bazında Koşu Bandında Yürüyerek Kaç Kalori Yakılır ve Harcanır

koşu bandında yürümek kaç kalori

 • 1 Km Yürüyüş : 60 Kalori
 • 2 Km Yürüyüş : 120 Kalori
 • 3 Km Yürüyüş : 180 Kalori
 • 4 Km Yürüyüş : 240 Kalori
 • 5 Km Yürüyüş : 300 Kalori
 • 6 Km Yürüyüş :  360 Kalori
 • 7 Km Yürüyüş : 420 Kalori
 • 8 Km Yürüyüş : 480 Kalori
 • 9 Km Yürüyüş : 540 Kalori
 • 10 Km Yürüyüş: 600 Kalori Harcamanızı Sağlar.

Koşu Bandında Ne Kadar Yürümeli / Yürümek Gerekir

Bu Soruya en doğru kararı doktorunuz verecektir. Çünkü koşu bandında ne kadar koşmak gerektiğine yada koşu bandında ne kadar yürümek gerektiğine karar vermek için sağlık durumunuzu yaşınızı mevcut kilonuzu bilmek ve tüm bu bilgiler ışığında bir rakam vermek gereklidir. Bu yüzden sağlığınız için en doğru seçim bir diyetisyen veya aile hekiminizden de bu konu ile alakalı bilgi alabilirsiniz. Sizlere bir tavsiyemiz eğer spor salonunda değil de evde bir koşu bandınız var ve sürekli bununla spor yapıyorsanız mutlaka doktorunuzdan spor önerileri almalı ve yorgunluk çarpıntı gibi sorunlar olduğu zaman kesinlikle spora devam etmemeli ve dinlenmelisiniz. Ayrıca koşu bandında çalışmak çok fazla sıvı kaybını da beraberinde getirecektir. Bu yüzden oldukça temkinli olmalı vücudu susuz bırakmamalısınız.

Makalemizde aklınıza takılan bir yer var ise yorum kısmına yazarsanız aynı gün içinde editörlerimiz tarafından cevaplanacaktır.Yazıyı Beğendi iseniz Beğenebilir Veya Paylaşabilirsiniz.!

İlgili Makaleler

22 Yorum

 1. aldığın enerji harcadığından fazla olduğu için.. beslenme öncelik sonra antrenman ve tempo süresi zamanla kademeli artmalı

 2. 105 kiloyum koşu bandında sabah 5 Akşam 5 kilometre tempolu yürüyüş yapıyorum ama kilo veremiyorum 150 kilodan düştüm 105 kiloya 8 aydır hergün yapıyorum ama bugünlerde kilo veremiyorum

  1. Merhaba Selman Bey:
   Vücudunuz bir dönem kendisini korumaya aldığından kilo vermenizin durması normal, siz yılmadan egzersiz yapmaya devam edin. Birde bol bol su içmeyi unutmayınız…

 3. Evde koşu bandinda yuruyorum her aksam 45 dkk.5.3yada 5.4 hizinda yaktigim kalori 200 yada 220-240arasi degisiyor cunku bazen eğimi yukseltiyorum bu tempoyla haftada kac gram yada kac kilo verebilirim simdiden tesekkurler

  1. Yeliz hanım, koşu esnasın da kalori verebilirsiniz ama yediğinize dikkat etmeniz gerekir. Aynı yeme düzeninde gidilirse, hafta sonunda ortalama 700-800 gram kilo verebilirsiniz. Koşunuzu tempolu yapmanızı tavsiye deriz. 3 hızı ile başlayıp 10’a kadar çıkabilirsiniz. Koşu süreniz 30 dk üstüne geçmemesini tavsiye ederiz.

 4. Evde koşu bandında yürüyorum 15 dakika50-60 yuruyorum 10-13 kalori yakıyor normalmi

 5. Doğum yapalı 4ay oldu 75 kiloyum yeni koşu bandı aldım kendi programı var yarım saatlik yavaş tempoda başlayıp hızlanıyor ve tekrar yavaşlayarak yürüyüş yapıyorum 1 ayda böyle ne kadar kilo verebilirim

  1. Nesrin hanım bu yaktığınız kaloriye göre değişir. 7400 kalori 1 kilo vermenize neden olmaktadır. Mesela günlük fazladan 1000 kalori yakarsanız haftalık yaklaşık 1 kilo zayıflarsınız.

 6. Ben günde 40 dk 5.0 yürüyüş yapiyorom bazen 5dk bir koşu 8.8 hızında ve 40 dk sonunda 215 kalori yazıyor yani benim kaç kalori verdiğimi bilmiyorum

  1. Sürekli koşarsanız 400 kalori yakabilirsiniz. Tabi bu sizin temponuza ve ağırlığınıza göre değişiklik gösterebilir. Anlattığınıza göre 300-350 kalori yakmanız mümkün.

 7. Benim koşu bandında çalışmam ritmi bı yükseltip bı azaltmaya dayanıyor örneğin 4km/s hızında başlıyorum 3 dk yürüyorum 8 km/s hızında 5dj koşuyorum sonra 5 km/s hızında 3 dk yürüyorum 9km/s hızında 5 dk koşuyorum sonra 6 km/s hızında 3 dk yürüyorumsonra 10km/s hızında 5 dk koşuyorum sonra tam tersi bu sertifika ypiyrum yani aynı hızlarda 3 dk koşuyorum 5 dk yürüyorum bu şekilde verim alirmiyim bunlarin sonunda 50dk yürüyüp koşuyorum 6 km yürüyüp koşuyorum yani fakat yaktigim kalori 200 gösteriyo bı yanlışlık var gibi sizin tabloya göre ne kadar kalori yakiyorum acaba

  1. Yaktığınız kalori miktarı kilonuza göre de değişebilmektedir.Belirttiğiniz şekilde yaklaşık 300 kaloriye yakın yakarsınız.

 8. Evime yeni koşu bandı aldım.3 kilometreyi hem yürüyüş hemde koşarak 32 dakikada bitirdim. Ekranında 60 kalori yaktigimi gösterteriyor. Koşu bantları onluk olarak mi gösteriyor. Bu rakamı 600 kalori olarak mi algılamak lazım. Teşekkürler.

 9. merhabalar ; 1.88cm 128kg günlük 45dk (yürüyüş+koşu) yapıyorum ama kilo veremiyorum nerede yanlış yapıyorum dengeli beslenmeye çok dikkat ediyorum ucunu kaçırınca 45+15dk yapıyorum fikir verebilirmisiniz?

  1. Kardeş diyetisyene git , değerlerini ölçtür özellikle d vitamini. Tiroitlerine baktır renkli ultrason çeken iyi biyerde. Diyetini uygulayıp öyle kontrol et. Ucunu ne kadar kaçırıyorsun bilmiyoruz , 15 dakika yürümek ile o kaçırdığını telafi edebilecek misin bakalım. Sporun güzel ama başlangıç için. Ben de günde 1 saat yürüyorum 5kmh de. Sporu erken saatte ypıp üzerine protein al. Akşam yemeklerinde ekmek et ve şekerli şeyler tüketme. İçecek olarak hayatından herşeyi çıkar sadece su iç. Kilona göre günde en az 3 lt içmen gerekiyor. Spor yaparsan 1 lt ekle buna.

 10. Slm ben 67 kilo bir bayanın evde kosu bandında 45 dakika da 5.00 hızla 3.5 km yürüyorum yaptığım kalori göstergeye göre 90 ben cok terliyorum yoruluyorum 90 cok az degilmi baska turlumu okunuyor yoksa bilemedim cvp simdiden tesekkurler

 11. Mesela hergün 200 kalori yakmak bir hafta sonunda 1477 kalori yapıyor peki bu durumda kaç kilo veriliyor bir haftada ?

  1. Günlük ne kadar kalori aldığınıza da bağlı bir durumdur. Örnek olarak günlük 2000 kaloriye ihtiyacınız var ve siz de günlük 2000 kalori alıyorsunuz diyelim.koşu bandında koşarak 1477 kalori fazladan yakarak haftada 400 gram yani 1 ayda 1,5-2 kg arasında verebilirsiniz.

 12. Selma Hanım;
  Tabiki bir spor salonuna gitmek size daha faydalı olacaktır. Bunun sebebi hem çalışma programınızı bu şekilde aksatmayacak olmanız. Hem de bir uzman tarafından yaptıgınız tüm egzersizler kontrol ediliyor olmasıdır. Bu sebeple spor salonu evde çalışmaya göre daha iyi ve sağlıklı sonuç verecektir. diye düşünüyorum.
  Evde koşu bandınızın olması artı fayda sağlayacaktır. televizyon izlerken oturmak yerine yürüyerek tv izleyin. Hareket bu işin kutsal kasesidir.

 13. Evde koşu bandım var sadece ama ben spor salonunada gitmek istiyorum acaba daha hızlı sağlıklı ve fit bir vücut için sizce evde düzenli koşu bandında mı çalışmalıyım yoksa spor salonuna mı gitmeliyim teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı