2018 KPSS Lisans Kaç Gün Kaldı? KPSS Lisans Ne Zaman?

2018-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik: 20.05.2018  (Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri) (Tahmini Tarihtir ÖSYM Tarafından Kesin Tarih Açıklandığında Güncellenecektir.)

2018-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ): 28.05.2018  (KPSS Lisans Alan Bilgisi) (Tahmini Tarihtir ÖSYM Tarafından Kesin Tarih Açıklandığında Güncellenecektir.)

KPSS Lisans Kaç Gün Kaldı? KPSS Lisans Ne Zaman?

Kpss’ye artık çevremizden bile defalarca kez girdiği halde kazanamayan onlarca tanıdığımız vardır. Bu kimine göre iyi kimine göre kötü bir şeydir. Bazı kpss lisans adayları etrafında çok kazanamayan kpss lisans adayı olduğu için kendileri strese girmektedir. Kpss lisans sınavında başarısız olacağını düşünmektedir. Bazı Kpss lisans adayları ise etrafında bu kadar kazanamayan olduğu için mutludur. Gidip onlardan eksiklerini tamamlamaya çalışmaktadır. Böyle bir çok arkadaşımızı gördük. Ama ondan önce şunu düşünmemiz gerekir 2018 kpss lisans ne zaman , kpss lisans kaç gün kaldı. Kpss önlisans ne zaman, kpss ortaöğretim ne zaman bunları diğer konularımızda açıklamıştık.

Şunu da belirtmek istiyoruz ki birçok Kpss lisans adayı sınava hazırlanıyor, çalışıyor , kendini kpss lisans sınavına adıyor umarım herkes sınavdan istediği puanı alır ama kpss bir sıralama sınavı olduğu için malasef milyonlarca aday istediği sonucu alamamaktadır.

Ben kpss lisans sınavına 3 kere girmiş biri olarak size naçizane tavsiyeler vermek istiyorum. Öncelikle 2018 kpss lisans ne zaman olursa olsun , kpss lisans kaç gün kaldı ise kalsın moralinizi yüksek tutun ve strese girmeyin. Tg diye tabir ettiğimiz Türkiye Geneli yapılan denemeleri çözmeyi ihmal etmeyin.  Çünkü Türkiye Geneli yayın evlerinin denemeleri derin bir analiz sonunda hazırlanıyor ve kaliteli oluyor.

Bu yazımızda sizlerle kpss lisans anılarımızı paylaştık. Kpss lisans sınav tarihi paylaşımında bulunduk. Kpss lisans kaç gün kaldı sorusunun cevabı için geri sayım sayacı ekledik. Yani 2018 Kpss ne zaman diye aklınıza gelebilecek tarih ile alakalı tüm konularda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.


44 Replies to “2018 KPSS Lisans Kaç Gün Kaldı? KPSS Lisans Ne Zaman?

 1. yav çalışsak bitürlü..çalışmasak bi türlü..boşu boşuna çalışmak da olmaz..ne yapacağız şimdi admin kardeş.giremeyeceğimiz bi sınav için değer mi onca emeğe :((((

 2. aöf son sınıfım..kpss sınavları ile aöf çakışıyor..ne olacak şimdi..kesin tarihler bellimi..değişiklik olabilirmi cevap lütfen

  1. Merhaba Engin Bey,
   Bu tarihler açıklanan kesin tarihlerdir. Değişiklik olur mu bu bilinmez. Bu kurumlar ile alakalı bir durumdur. Bu durum için kurumlar ile irtibata geçin.

   Saygılarımla

   KacGun.com Ekibi

 3. Hocam ben işletme aof lisans mezunuyum 2016 kpss girdim. 2017 kpss girebilirmiyim arti eksileri ne . Kimi diyo memur olmaz diyor .ben a grubuna başvuru yapabiliryim

 4. Ben biyoloji mezunuyum ve uzman yardımcılığı kadrosu için kpss ye girmek istiyorum ama hangisine girmem lazım, kpss hariç sonra ki aşamalarda hem sözlü hem yazılı sınav var sanırım. Yeni karar verdim o yüzden bilgim yok ne yazık ki yardımcı olursanız cook sevinirim.

  1. Bende biyoloji mezunuyum uzman yardimciligi nasil oluyor?Hangi alanda ve nerelerde calismak gerekiyor hangi kpss girilmeli bilen varsa lutfen yazarmisiniz?

 5. Merhaba,2017 lisans sınavı hangi ay yapılacak,bilen varsa,yazarsa sevinirim.Öğretmenlik değil,düz fakülte mezunlarının girdiği,ekonometri,işletme gibi…

  1. ya inanamıyorum kpss ile aöf sınavları nasıl aynı gün olur tek mağdur ben değilim heralde bu durumu değiştirmezler mi yaaaa :(((

   1. Merhaba Meltem Hanım,

    2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik: 21.05.2017 (Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri)

    2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ): 28.05.2017 (KPSS Lisans Alan Bilgisi)

    Evet gördüğünüz gibi alan bilgisi sınavı 28 Mayıs’ta yapılacak. Bu konuda üniversitenizi arayıp bilgi alabilir talepte bulunabilirsiniz.

    Saygılarımla

    KacGun.com Ekibi

 6. Evet 27_28 mayis ta aof final sinavlari var ve bende kpss ye ciddi sekilde hazirlanan biri olarak KPSS simav tarihi bugun aciklandi ve 28 mayis olarak söylendi. Biz ne yapacagiz bu durumda ? Hangi sinava girip hangisine girmeyecegiz Allah aşkına bi fikri olan varmi

  1. kesinlikle katiliyorum aof ye mail attim tarihlerde degisiklik yapilamaz diye cevap vermisler belki cok insan ararsa durum değişir

 7. 28 mayista aof final sinavi var. Bi an korktum osym nin gercek sinav tarihi sandim. Şimdiden başlamak lazım.

  1. Merhaba Filiz Hanım,

   Konuda belirttiğimiz gibi önceki yıllara göre yaklaşık tarihtir.

   ÖYSM 2017 Sınav takvimi yayınlanınca güncelleme yapacağız.

   Saygılarımla

   KacGun.com Ekibi

  1. Merhaba Sayın Ziyaretçimiz,

   Geçen sene ÖSYM Sınav takvimini Kasım ayının son haftası açıklamıştı. Bu sene henüz bir açıklama yapılmadı.

   Saygılarımla

   KacGun.com Ekibi

 8. hayır benim anlamadıgım siz nereden biliyorsunuz 2017 kpss sinin mayısta olacagını ? belki temmuzda olacak.

  1. Merhaba Sayın Ziyaretçimiz,

   Önceki seneye göre tahmini tarihtir. Bunu zaten konumuzda siz değerli kullanıcılarımız için belirttik.

   Bunun yanında temmuz da olma ihtimalinden bahsetmişsiniz. Zaten konuda Mayısın son haftasını baz aldık.Yani temmuz da olabilir. ÖSYM 2017 sınav takvimini yayınladıktan sonra güncelleyeceğiz.

   Saygılarımla

   KacGun.com Ekibi

 9. Merhabalar

  İşletme lisans bölümü mezunuyum. 2017de kpss alan sınavına girmek istiyorum. Alan sınavına girmek için genel kültür genel yetenek sınavına girmek zorunlu mudur?

   1. Merhabalar hocam.Ben AÖF Lisans 1.ci sınıfım..2017 Kpps’ye girebiliyor muyum? yani girersem bu 4 kere olan atamaya denk geliyor muyum?Benim hesaplarıma göre en sonki atama Haziran’a geliyor yani 2019 Haziran..Ve buda zaten benim İnşallah 2019 Haziran’da mezun olduğum ay ile aynı..Yararlanabiliyor muyum acaba? Bilgi verirseniz çok sevinirim.Teşekkürler

 10. Sınava girecek tüm ablalarımıza abilerimize başarılar dilerim. Umarım herkes hak ettiği yeri alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir