2018 KPSS Ne Zaman?


2018 kpss ne zaman? çok karıştırılan bir sorudur. Her bölümün sınavı farklı günlerde yapılmaktadır. KPSS Ortaöğretim KPSS, Ön lisans KPSS ve Lisans KPSS olmak üzere üç kısımda yapılır. Ayrıca özürlü öğrenciler için de farklı bir KPSS yapılmaktadır.

KPSS Ne Demektir?

KPSS Ne Zaman? Kamu Personeli Seçme Sınavı denen KPSS, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan ve puanları memur alımlarında kullanılan bir sınavdır. Bu sınava hem Lise mezunları hem de iki yıllık ve dört yıllık üniversite mezunları girmektedir.

Ortaöğretim KPSS kısmına lise mezunları girebilmektedir.Ayrıca 2018 KPSS Ortaöğretim Yazımızada göz atmanızı öneriyoruz. Ön Lisans KPSS iki yıllık üniversite mezunları için KPSS Lisans ile 4 yıllık üniversite mezunları için yapılmaktadır. Bu nedenle kpss ne zaman? sorusunun birçok farklı cevabı vardır. KPSS için öncelikle başvuru işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bunun için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, belirli tarihlerde sitesinde duyuru yapmaktadır. Bu duyuruda KPSS sınav başvurusu ne zaman, para yatırma ne zaman ve kpss ne zaman? sorularının cevapları verilmektedir. Bu duyuruların takip edilmesi önemlidir.

2018 KPSS Ne Zaman Yapılır ve Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Her yıl yapılan kpss sınavı ne zaman? sınavların çeşitliliği ile karıştırılabilmektedir. 5 ayrı kategoride yapılan KPSS için ayrı başvurular ve ayrı ücretler alınmaktadır. İlk olarak KPSS lisans sınavı yapıldığı için bununla ilgili duyuru Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi web adresinde yayınlanır.

Duyuruya göre, sınav başvuru şartları ile ücreti ve kpss sınavı ne zaman bildirilmektedir. Bu duyuruya göre belirtilen tarihlerde sınav ücretinin belirtilen bankaya yatırılması gerekir. Para yatırma işleminden sonra ise başvuru yapılır. KPSS lisans sınavı her yıl Mayıs ayında yapılmaktadır. Ortaöğretim ve ön lisans kpss sınavı ne zaman olduğu yine ÖSYM’nin internet adresinden duyurulmaktadır. Bu duyuruda belirtilen tarihlerde başvuru için sınav ücretinin yatırılması ve internetteki adresten başvurunun yapılması gerekir.

Ortaöğretim KPSS ve Ön lisans KPSS her yıl Ekim ayında yapılmaktadır. Sınav günleri değişmekte olup sınava dair bilgilerin hepsi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından duyurulmaktadır. Bu duyuruların mutlaka takip edilmesi gerekir.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ
  1. Adnan Bey Derseniz dedi ki:

    müracatlar 10-21 mayıs diyor