Ortaöğretim KPSS Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayaç 2020

Okul hayatı ile sınavlar da başlıyor biri de ortaöğretim kpss olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle ortaöğretim kpss kaç gün kaldı, geri sayım, sayaç gibi sorular bu sınava çalışan öğrenciler için oldukça önemlidir. Fakat 2020 yılında sınav diğer senelere göre daha geç bir ayda yapılacak. Bu da sınava daha fazla çalışma süresi anlamına geldiğini söylemek sanırım doğru olacaktır. Ösym tarafından açıklanan 2020 sınav takvimine göre ortaöğretim kpss bu yıl Kasım ayında yapılacak.

2020 KPSS Ortaöğretim Ne Zaman ?

ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre herhangi bir değişiklik olmaması kaydı ile sınav 22 Kasım 2020 tarihinde saat 10.15 de başlayacaktır. Sınav da 120 soru sorulacak ve sınav 130 dakikadır.

Sınava Kaç Gün Kaldı?

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz geri sayım sayacı ile ortaöğretim kpss sınavına kaç gün, kaç dakika, kaç dakika, kaç saniye kaldığına kadar öğrenebilirsiniz. Bu sınava çalışma sırasında daha motive edecektir. Özellikle planlı çalışan birçok öğrenci için önemli olan zaman, takip edilmesi ve ne kadar kaldığı bilinmesi gerekir.

Ortaöğretim KPSS Düzeyi Sınavı Nedir?

Kamu personeli seçme sınavının ortaöğretim seviyesi için yapılan sınavdır. Lise mezunu ve mezun seviyesine sahip olacak kişilerin girebileceği bir sınavdır. Bu sınav da alınan puan ile lise düzeyi mezuniyet arayan memurluk alımlarına başvuru yapılabilir.

2020 kpss ortaöğretim başvuru tarihi

Sınav Başvuru Tarihleri Nelerdir?

ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre 15-30 Eylül başvuru tarihleridir. Geç başvuru tarihi ise 8-9 Ekim 2020 olarak belirlenmiştir.

Ortaöğretim KPSS Kaç Yılda Bir Yapılır?

Lise düzeyi olan bu sınav 2 yılda bir yapılır. Bu yıllar çift senelerdir. Örnek verecek olursak bu sene yani 2020 yılında Kpss ortaöğretim sınavı yapıldı. Kpss ortaöğretim ne zaman yapılacağını yıllara göre yazalım:

  • 2022
  • 2024
  • 2026
  • 2028
  • 2030

+2(Yani bu yıllara 2 yıl eklediğiniz zaman KPSS ortaöğretim sınavının yapılacağı tarihi bulabilirsiniz.)

Sınavın Süresi Kaç Dakikadır?

Kpss ortaöğretim sınavının süresi 130 dakikadır. Yani sınavda karşınıza çıkan 120 soruyu 120 dakikada çözmeniz gerekmektedir. Sınav süresini soru sayısına böldüğümüzde her soruya 1 dakika düşmektedir.

Sınavı Saat Kaçta Bitiyor?

Sınav 10:15’de başlayacak ve 130 dakika yani 2 saat 10 dakika sürecektir. Bu süreyi sınav başlama saatine eklediğimizde 11:40’da bitecektir.

Sınav Başvuru Süresi Uzatılır mı?

Ortaöğretim başvuru düzeyinde ki sınav için başvuru tarihleri bellidir. Bu yüzden bu sürelerin uzatılması gibi bir durum şu anda söz konusu değildir. Ama bazen ÖSYM başvuru sitesinde ki yoğunluklardan dolayı süreler uzatılabilmektedir. Bu sınav başvuru süresinin uzatılacağı anlamına gelmemektedir. Sadece nadir durumlarda başvuru süresi uzatılmaktadır.

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sınav bitiminden sonra cevap kağıdı ve anahtarı, toplama merkezlerine iletilir. Burada toplanan sınav kağıtları okunacak olan merkeze gitmek üzere yola çıkar ve ulaştıktan sonra sınav kağıtları okunur.

İlgili Makaleler

54 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı