Ortaöğretim KPSS Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayaç 2020

Okul hayatı ile sınavlar da başlıyor biri de ortaöğretim kpss olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle ortaöğretim kpss kaç gün kaldı, geri sayım, sayaç gibi sorular bu sınava çalışan öğrenciler için oldukça önemlidir. Fakat 2020 yılında sınav diğer senelere göre daha geç bir ayda yapılacak. Bu da sınava daha fazla çalışma süresi anlamına geldiğini söylemek sanırım doğru olacaktır. Ösym tarafından açıklanan 2020 sınav takvimine göre ortaöğretim kpss bu yıl Kasım ayında yapılacak.

2020 KPSS Ortaöğretim Ne Zaman ?

ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre herhangi bir değişiklik olmaması kaydı ile sınav 22 Kasım 2020 tarihinde saat 10.15 de başlayacaktır. Sınav da 120 soru sorulacak ve sınav 130 dakikadır.

Sınava Kaç Gün Kaldı?

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz geri sayım sayacı ile ortaöğretim kpss sınavına kaç gün, kaç dakika, kaç dakika, kaç saniye kaldığına kadar öğrenebilirsiniz. Bu sınava çalışma sırasında daha motive edecektir. Özellikle planlı çalışan birçok öğrenci için önemli olan zaman, takip edilmesi ve ne kadar kaldığı bilinmesi gerekir.

Ortaöğretim KPSS Düzeyi Sınavı Nedir?

Kamu personeli seçme sınavının ortaöğretim seviyesi için yapılan sınavdır. Lise mezunu ve mezun seviyesine sahip olacak kişilerin girebileceği bir sınavdır. Bu sınav da alınan puan ile lise düzeyi mezuniyet arayan memurluk alımlarına başvuru yapılabilir.

2020 kpss ortaöğretim başvuru tarihi

Sınav Başvuru Tarihleri Nelerdir?

ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre 15-30 Eylül başvuru tarihleridir. Geç başvuru tarihi ise 8-9 Ekim 2020 olarak belirlenmiştir.

Ortaöğretim KPSS Kaç Yılda Bir Yapılır?

Lise düzeyi olan bu sınav 2 yılda bir yapılır. Bu yıllar çift senelerdir. Örnek verecek olursak bu sene yani 2020 yılında Kpss ortaöğretim sınavı yapıldı. Kpss ortaöğretim ne zaman yapılacağını yıllara göre yazalım:

 • 2022
 • 2024
 • 2026
 • 2028
 • 2030

+2(Yani bu yıllara 2 yıl eklediğiniz zaman KPSS ortaöğretim sınavının yapılacağı tarihi bulabilirsiniz.)

Sınavın Süresi Kaç Dakikadır?

Kpss ortaöğretim sınavının süresi 130 dakikadır. Yani sınavda karşınıza çıkan 120 soruyu 120 dakikada çözmeniz gerekmektedir. Sınav süresini soru sayısına böldüğümüzde her soruya 1 dakika düşmektedir.

Sınavı Saat Kaçta Bitiyor?

Sınav 10:15’de başlayacak ve 130 dakika yani 2 saat 10 dakika sürecektir. Bu süreyi sınav başlama saatine eklediğimizde 11:40’da bitecektir.

Sınav Başvuru Süresi Uzatılır mı?

Ortaöğretim başvuru düzeyinde ki sınav için başvuru tarihleri bellidir. Bu yüzden bu sürelerin uzatılması gibi bir durum şu anda söz konusu değildir. Ama bazen ÖSYM başvuru sitesinde ki yoğunluklardan dolayı süreler uzatılabilmektedir. Bu sınav başvuru süresinin uzatılacağı anlamına gelmemektedir. Sadece nadir durumlarda başvuru süresi uzatılmaktadır.

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sınav bitiminden sonra cevap kağıdı ve anahtarı, toplama merkezlerine iletilir. Burada toplanan sınav kağıtları okunacak olan merkeze gitmek üzere yola çıkar ve ulaştıktan sonra sınav kağıtları okunur.

Bir önceki makalemizide okumanızı öneriyoruz. 2020 YDS Sonbahar Kaç Gün Kaldı? başlıklı makalemizde editörlerimiz sizler için önemli konulada değindi. Okumanızı öneriyoruz.

53 Yorum

 1. 2018 Kpss lise duzeyi Sinavi 20 Kasim yaziyo cogu sitede Ama sizde ekim diyorsunuz Hangisi daha dogru?

  1. Merhaba Enes Bey;
   ÖSYM Tarafından henüz net tarih açıklanmadığından tahmini olarak yazdığımız tarih bulunuyor kesin tarih açıklandığı zaman düzeltilecektir.

   Saygılarımızla…
   KacGun.Com Ekibi…

 2. 2018 kpss de ne gibi değişiklik var bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim çalışmaya 1 ay önce başladım konu müfredat vs değişikliği varsa yanıtlarsanız sevinirim :) ..

 3. 20 kasım sınava girecek olunan yerler belli oldumu nerde gırıcegımıze daır bır bılgı alabılırmıyım

 4. konu hakkında bilgisi olan varsa atanmak için aşşağı yukarı kaç puan gerekiyo şimdi bu sınavdan birde kaç yanlış 1 doğruyu götürüyo yardımcı olrusanız sevinirim ?

  1. İyi günler baraj 70 fakat rahat atanmak için 79-90 arası puan gerekiyor ve 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor

 5. hiç çalışmadan giricem valla çünkü üniversite olacak gözüyle bakıyodum olmadı buna da pek çalışamadım 1 ay kalmış zaten şurda

 6. Sonuç açıklandıktan sonra ne yapıcaz tercihmi vericez işi kendimizmi seçicez bilgisi olan varmı benim hiç yok ne yapıcamı bilmiyorum

  1. Bunca zamandır nerdeydin hocam :) zaten uzatılmıştı. Diğer yorum içinde buraya yazıyorum sonuçlar belli olduktan sonra atanma dönemlerinde(kasım-temmuz) tercih yapıcaksın bu sınav ertelendiği için atanma dönemi aralığa çekilecekmiş sanırım. Bide sözleşmeli memur alımları oluyor mülakatlı şekilde yapıyorlar bu yoldan atanmak daha zor bence neyse hepimize başarılar

 7. güncellemeden önce ösym de fotom vardı güncelledikten sonra fotom kayboldu şuan fotom yok neden kayboldu acaba

  1. Merhaba Can Bey,

   Hesabınızla alakalı en doğru bilgiyi ÖSYM verebilir. Bunun için mesai saatleri içerinde ÖSYM çağrı merkezini aramanızı öneririz.

   Saygılarımla

   KacGun.com Ekibi

 8. Kasim atamasinda ortaögretim sinavina girecek olanlar da atanacak mi yoksa sinav ertelendigi icin yalnizca önlisans m atanacak ?i

 9. Ya ben başvuru yaptim ama guncelleme yapamadim sinavim iptal mi olacak bilgisi olan bana cevap verirse çok iyi olur

  1. Merhaba Hamza Bey,

   Hayır sınavınız iptal olmayacak. ÖSYM sınav tarihini ertelediği için sınava gireceği yeri güncellemek isteyenlere ek süre verdi. Bu isteğe bağlı bir güncelleme.

   Saygılarımla

   KacGun.com Ekibi

  1. Merhaba Ganime Hanım,

   Sınav başvuruları daha önce zaten yapılmıştır. Şu anda herhangi bir güncelleme gerekmemektedir. Sınav giriş belgeleri yayınlanınca belgenizi alıp 20 Kasım’da sınava gireceksiniz.

   ÖSYM’nin açıkladığı güncelleme sınava girecek yerleri güncellemek için ek süre verdiği. Sınava girecek yeri değiştirmek istemiyorsanız bir güncelleme yapmanıza gerek yoktur.

   Sorularınız olursa tekrardan sorabilirsiniz efendim.

   Saygılarımızla

   KacGun.com

 10. Atamalar sınavdan önce yapılacakmış diye bir söylenti var. Bu konuyu araştırıyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi.

 11. Sınavın ertelenmesi bir bakıma iyi oldu bir bakıma kötü oldu. Yaklaşık sınav 1 ay ertelenmiş oldu. Bazı konularım vardı daha eksik olan yetiştiremeyeceğim onlara çalışacam bu zamanda. Ama bir yandan da artık sınava girelim bitsin diyordum. Hayırlısı demek lazım her zaman. Allah yar ve yardımcımız olsun

   1. Merhaba Elif Hanım,

    Konumuza ekledik. Türkiye’de KPSS ortaöğretim erteleme duyurusunu ilk yayınlayan platformlardan birisiyiz. Konumuzu inceleyebilirsiniz.

    Saygılarımla

    KacGun.com

  1. Aileler dikkatli olmalı kpss sürecinde. Kardeşinize stres yaşatmayın. Rahatlatmaya çalışın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı