Kapat

Kurban Bayramı Kaç Gün Sürer?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 4,00. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
Anasayfa
Kaç Gün Sürer Kurban Bayramı Kaç Gün Sürer?
Kurban Bayramı Kaç Gün Sürer?

Kurban Bayramı Kaç Gün Sürer?


Kurban Bayramı İslamiyete göre 4 gündür.

Kurban bayramı kaç gün kaldı konumuz için tıklayınız.

“Kurban Bayramı Kaç Gün Sürer?” sorusu İslam alemindeki insanlar için değerli bir sorudur. Çünkü kurban bayramında yapılan Kurban kesme ibadeti bu bayram günlerinin içinde yapılan bir ibadettir. Kurban bayramını tüm Müslümanlar en iyi şekilde değerlendirerek cennetin kapısını aralamak istemektedir. Bunun için Kurban bayramında bir çok ibadet yaparız:

 • Kurban bayramında bayram namazını kılarız.
 • Teşrik tekbiri getiririz. (Kurban bayramının içinde bulunduğu günlerde farz namazından sonra getirilen tekbirlere Teşrik Tekbiri denir.)
 • Kurban kesme ibadetimizi yaparız.
 • Fakirlere kurban eti dağıtırız.
 • Yakınlarımızla bayramlaşmak için onlara ziyarete gideriz.
 • Kurban bayramında mezarları ziyaret ederiz ve dualar okuruz.

Kurban Bayramının 4.gününde Kurban Kesilir mi?

Kurban Bayramı Kaç Gün Sürer?Kurban bayramı 4 gün sürebilir ama Kurban kesme ibadeti 3.günün güneş batmasına kadar sürer. Genellikle kurban bayramının 1.günü birçok Müslüman kurban kesme ibadetini yerine getirir. Ama kurban kesme ibadetimizi kurban bayramının 3.gününün güneş batması anına kadar gerçekleştirebiliriz. Kurban kesmenin başlangıç zamanı ise Bayramın 1. günü fecrin doğmasıyla başlar. Fecr ülkemizde seher vakti, şafak sökmesi, gün ağarması anlamında kullanılmaktadır.

Kurban bayramı kaç gün sürer ise sürsün bu bayram ile insanlar arasında sevgi bağlarımızı arttırmak ve insanlar arasındaki yardımlaşmayı sağlamamız gerekir. Çünkü kurban bayramı dini bayramların en önemlilerinden bir tanesidir.

“Kurban Bayramı Kaç Gün Sürer?” üzerine 6 yorum

 1. Mustafa says:
 2. İkra Gül says:
 3. Rasim Yolcu says:
 4. Sevda says:
 5. Hatice Yeter says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.