2019 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün kaldı? Kaç Gün Var?

2019 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? Kaç Gün Var? Geri Sayım


Kurban Bayramı Ne Zaman? tüm İslam alemi için en önemli bayramlardan biridir. Kurban görevini yerine getirmemiz için Kurban Bayramı özel bir gündür. Kurban Bayramı İslam aleminde insanları birbirine yaklaştıran en güzel bayramlardan biridir. Bayramlarımızda büyüklerin ellerini öpmemiz hatta bir çok küslerin barıştırılması da Kurban Bayramının önemini özetlemektedir. Kurban Bayramı ayrıca Allah’a yakınlaşmak, onun rızasını kazanmak olarak nitelendirebiliriz. Ayrıca kurban kelimesinin sözlük anlamının yaklaşmak olması söylediklerimizi kanıtlar niteliktedir. Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını şimdiden kutlar nice bayramlara ulaşmasını diliyoruz.

Tarihi: 10, 11, 12, 13 Haziran 2019
2019 Kurban Bayramı Hangi Günler:

10 Ağustos 2019 – Cumartesi,  Kurban Bayramı Arifesi
11 Ağustos 2019 – Pazar,  Kurban Bayramı 1. Gün
12 Ağustos 2019 – Pazartesi,  
Kurban Bayramı 2. Gün
13 Ağustos 2019 – Salı,  
Kurban Bayramı 3. Gün
14 Ağustos 2019 – Çarşamba,  
Kurban Bayramı 4. Gün

 

Bu yazımızda kurban bayramı ne zaman , kurban bayramı kaç gün kaldı , kurban bayramı sayaç , kurban bayramı geri sayım, bayrama kaç gün var gibi konularda bilgi vermeye çalıştık. Sorularınızı ve yorumlarınızı alt taraftan bizimle paylaşabilirsiniz.Kurban bayramında kurban kesenler fakirlere kurban kesecek durumu olmayanlara et dağıtmasıyla vazifesini yaparlar. Bu şekilde belki de bir yıl boyunca evine et alamayan bir kardeşimizin 1 aylık eti dolabına girecektir. İşte kurban bayramı o kadar güzel değerler taşıyor ki sadece ismiyle yaşamamak lazım. Bu görevleri doğru bir şekilde yerine getirmemiz lazım.

Kurban bayramı kaç gün sürer konumuz için yazıya tıklayınız.

Kurban bayramı tatili kaç gün konumuz için yazıya tıklayınız.

Müslümanlar için en önemli kutsal günlerden biri olan 2019 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Kurban Bayramı bu yıl Eylül’ün kaçına denk geliyor? Tatil için plan yapmak ya da kurbanlık için bütçe hesaplaması yapmak isteyen vatandaşlar 2019 yılında da Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olup olmayacağını ve hangi güne denk geleceğini merak ediyor. Siz de bu sorulara yanıt arıyorsanız, cevapları yazımızda derledik. Kurban Bayramına kaç gün kaldı? İşte detaylar…

kurban bayrami kac gun kaldi ne zaman

Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? 

Kurban Bayramı, Müslümanlar tarafından 10 Zilhicce’de başlayıp 4 gün boyunca kutlanan dini bir bayramdır.  Aynı zamanda Müslümanların Hacc ibadetini de yerine getirdiği gün olan Kurban Bayramı, 1 Arife (Bayram öncesi) ve 3 Eyyam-ı Nahr (Kesme Günü)’dan oluşmaktadır. Müslüman topluluklarda dini bayram olmasının yanı sıra, resmi tatil olarak da kutlanan Kurban Bayramı; Ay Takvimi ve Güneş Takvimi arasındaki kayma sebebiyle her yıl 11-12 gün erken kutlanır. Peki ülkemizde bu yıl Kurban Bayramı ne zaman?

Bu yıl açıklanan tarihlere göre Kurban Bayramı Arifesi, 3 Haziran 2019’ye denk geliyor. Resmiyette ise yarım gün resmi tatil olacak. Bayramın birinci günü 10 Ağustos 2019 olup, 4. Günü ise 14 Ağustos’a denk gelecek. Kurban Bayramına kaç gün kaldı? Ülkemizde bayramın 4 günü boyunca kamu kuruluşları ve esnaflara tam gün tatil olacak. En çok merak edilen konu ise, bu yıl bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağı. Bunun yanında 27 Mayıs haftası tatilinin bayram tatiliyle birleşip birleşmeyeceği de merak konusu.

Arife’den bir gün önce olacağından iki tatilin birleştirilmesi beklenmekte. Buna göre bu yıl da Kurban Bayramında 9 gün tatil olabilir; fakat yine de henüz Bakanlar Kurulundan böyle bir açıklama yapılmadı. Bayram tatili bu yıl 9 gün olmasa da, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatilinin, Arife günündeki yarım günlük tatile bağlanması ve tatilin 6 güne çıkması bekleniyor.

Geçmiş Kurban Bayramları

2018 Kurban Bayramı Ne Zaman : 21 Ağustos Salı, 24 Ağustos Cuma

Güncelleme: 3.10.2018


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 37 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 4,35. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 343 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. asuman dedi ki:

  5 gün var yeeeee

 2. mehmet dedi ki:

  oley 15 gün kaldı bayramaaaaaaaaaaaaa+

 3. Anonim dedi ki:

  Çok özledik artık bayramı bekliyoruz.

 4. Anonim dedi ki:

  Çok özledik bayramları gel artık

 5. pöh.raze dedi ki:

  biz burda 2 ay bekliyoz 2018 gardaş

 6. Mesto dedi ki:

  Çok şükür Kurban bayramı için 100lü günlere girdik

 7. Grkn dedi ki:

  Beyler bayanlar bayrama harçlıksız giriyorum, sizden ricam bayram harçlığı gönderin hesapta 29 kuruş para var iyilik seven birileri üç beş lira atsın da harçlık çıksın.
  Finans bank

  1. Anonim dedi ki:

   AS:DASD ulan gürkan

  2. Anonim dedi ki:

   BENDEDE YOK PAYLAŞALIM

  3. mehmet dedi ki:

   ulan yalan atma