2018 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün kaldı? Kaç Gün Var?

2018 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? Kaç Gün Var? Geri Sayım

Kurban Bayramı Ne Zaman? tüm İslam alemi için en önemli bayramlardan biridir. Kurban görevini yerine getirmemiz için Kurban Bayramı özel bir gündür. Kurban Bayramı İslam aleminde insanları birbirine yaklaştıran en güzel bayramlardan biridir. Bayramlarımızda büyüklerin ellerini öpmemiz hatta bir çok küslerin barıştırılması da Kurban Bayramının önemini özetlemektedir. Kurban Bayramı ayrıca Allah’a yakınlaşmak, onun rızasını kazanmak olarak nitelendirebiliriz. Ayrıca kurban kelimesinin sözlük anlamının yaklaşmak olması söylediklerimizi kanıtlar niteliktedir. Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını şimdiden kutlar nice bayramlara ulaşmasını diliyoruz.

Tarihi: 21-22-23-24 Ağustos 2018
Hangi Günler:

21 Ağustos 2018 – Salı  | Kurban Bayramı 1. Gün
22 Ağustos 2018 – Çarşamba | Kurban  Bayramı 2. Gün
23 Ağustos 2018 – Perşembe | Kurban Bayramı 3. Gün
24 Ağustos 2018 – Cuma | Kurban Bayramı 4. Gün

Bu yazımızda kurban bayramı ne zaman , kurban bayramı kaç gün kaldı , kurban bayramı sayaç , kurban bayramı geri sayım, bayrama kaç gün var gibi konularda bilgi vermeye çalıştık. Sorularınızı ve yorumlarınızı alt taraftan bizimle paylaşabilirsiniz.Kurban bayramında kurban kesenler fakirlere kurban kesecek durumu olmayanlara et dağıtmasıyla vazifesini yaparlar. Bu şekilde belki de bir yıl boyunca evine et alamayan bir kardeşimizin 1 aylık eti dolabına girecektir. İşte kurban bayramı o kadar güzel değerler taşıyor ki sadece ismiyle yaşamamak lazım. Bu görevleri doğru bir şekilde yerine getirmemiz lazım.

Kurban bayramı kaç gün sürer konumuz için linke tıklayınız.

Kurban bayramı tatili kaç gün konumuz için linke tıklayınız.

Müslümanlar için en önemli kutsal günlerden biri olan Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Kurban Bayramı bu yıl Eylül’ün kaçına denk geliyor? Tatil için plan yapmak ya da kurbanlık için bütçe hesaplaması yapmak isteyen vatandaşlar 2018 yılında da Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olup olmayacağını ve hangi güne denk geleceğini merak ediyor. Siz de bu sorulara yanıt arıyorsanız, cevapları yazımızda derledik. Kurban Bayramına kaç gün kaldı? İşte detaylar…

İlgini Çekebilir  (2018) 19 Mayıs Kaç Gün Kaldı?

kurban bayrami kac gun kaldi ne zaman

Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? 

Kurban Bayramı, Müslümanlar tarafından 10 Zilhicce’de başlayıp 4 gün boyunca kutlanan dini bir bayramdır.  Aynı zamanda Müslümanların Hacc ibadetini de yerine getirdiği gün olan Kurban Bayramı, 1 Arife (Bayram öncesi) ve 3 Eyyam-ı Nahr (Kesme Günü)’dan oluşmaktadır. Müslüman topluluklarda dini bayram olmasının yanı sıra, resmi tatil olarak da kutlanan Kurban Bayramı; Ay Takvimi ve Güneş Takvimi arasındaki kayma sebebiyle her yıl 11-12 gün erken kutlanır. Peki ülkemizde bu yıl Kurban Bayramı ne zaman?

Bu yıl açıklanan tarihlere göre Kurban Bayramı Arifesi, 20 Ağustos 2018’ye denk geliyor. Resmiyette ise yarım gün resmi tatil olacak. Bayramın birinci günü 21 Ağustos 2018 olup, 4. Günü ise 24 Ağustos’a denk gelecek. Kurban Bayramına kaç gün kaldı? Bugün, yani 14 Temmuz itibarı ile bayrama tam 48 gün kaldı. Ülkemizde bayramın 4 günü boyunca kamu kuruluşları ve esnaflara tam gün tatil olacak. En çok merak edilen konu ise, bu yıl bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağı. Bunun yanında 20 Ağustos tatilinin bayram tatiliyle birleşip birleşmeyeceği de merak konusu.

Bu sene 20 Ağustos resmi tatili, Arife’den bir gün önce olacağından iki tatilin birleştirilmesi beklenmekte. Buna göre bu yıl da Kurban Bayramında 9 gün tatil olabilir; fakat yine de henüz Bakanlar Kurulundan böyle bir açıklama yapılmadı. Bayram tatili bu yıl 9 gün olmasa da, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatilinin, Arife günündeki yarım günlük tatile bağlanması ve tatilin 6 güne çıkması bekleniyor.

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 334 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Grkn dedi ki:

  Beyler bayanlar bayrama harçlıksız giriyorum, sizden ricam bayram harçlığı gönderin hesapta 29 kuruş para var iyilik seven birileri üç beş lira atsın da harçlık çıksın.
  Finans bank

 2. Grkn dedi ki:

  Bayrama girdik tüm herkesin kurban bayramı mübarek olsun,

 3. Anomin dedi ki:

  1 saat kalmış yuppi

 4. Anomin dedi ki:

  1 saat kaldı kurban bayramımıza yuppi

 5. Anonim dedi ki:

  1 saat kaldı yuppi

 6. Anonim dedi ki:

  Holeyyy

 7. Anonim dedi ki:

  Yuppi

 8. hayri dedi ki:

  2 gün kaldı holey

 9. erdal dedi ki:

  3 gün kladı yaşasın yuppiiiiiii

 10. Anonim dedi ki:

  liste 100 tl alisveris yaptik 500 tl