2021 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün kaldı? Kaç Gün Var?

2021 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? Kaç Gün Var? Geri Sayım merak edenler için hazırlanmıştır. Hemen inceleyin.

2021 Kurban Bayramı Ne Zaman sorusu tüm İslam alemi için en önemli bayramlardan biridir. Kurban görevini yerine getirmemiz için Kurban Bayramı özel bir gündür. Kurban Bayramı İslam aleminde insanları birbirine yaklaştıran en güzel bayramlardan biridir. Bayramlarımızda büyüklerin ellerini öpmemiz hatta bir çok küslerin barıştırılması da Kurban Bayramının önemini özetlemektedir. Kurban Bayramı ayrıca Allah’a yakınlaşmak, onun rızasını kazanmak olarak nitelendirebiliriz. Ayrıca kurban kelimesinin sözlük anlamının yaklaşmak olması söylediklerimizi kanıtlar niteliktedir. Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını şimdiden kutlar nice bayramlara ulaşmasını diliyoruz.

2021 Kurban Bayramı Hangi Günler?

19 Temmuz 2021 – Pazartesi,  Kurban Bayramı Arifesi
20 Temmuz 2021 – Salı,  Kurban Bayramı 1. Gün
21 Ağustos 2021 – Çarşamba, 
Kurban Bayramı 2. Gün
22 Ağustos 2021 – Perşembe, 
Kurban Bayramı 3. Gün
23 Ağustos 2021 – Cuma, 
Kurban Bayramı 4. Gün

2020 kurban bayramı ne zaman
2021 kurban bayramı ne zaman

Kurban bayramını hemen herkes sabırsızlık ile bekliyor. Fakirler et dağıtımında et alacağı için heyecanla beklemekte. Zenginler et dağıtmak için sabırsızlık çekmekte. Bayramlarda insanlar sabırsızlıkla küs oldukları ile barışmakta. Bayram ziyaretlerine gitmekteler. Eğer güzel bir bayram geçirmek istiyorsanız kurban bayramının birinci gününü kurban işlerinizi halletmek ile geçirin.

Kurban bayramı ramazan bayramından yaklaşık iki ay sonra olmakta. Allah’ın rızasını almak için sizlerde kurban kesimi yapın. Durumu olmayan insanlara kurbanlık dağıtın. Kurban bayramında sizler de eğer durumunuz bulunuyorsa yardımlaşma amacı ile kurban kesip dağıtın. Kurban bayramında da küsler barışır ve insanlar birbirleri ile bayramlaşmaya giderler. Hem bayramlaşırlar hemde normal zamanlarda bulamadıkları vakitleri bol bol vardır.

kurban bayramına kaç gün kaldı
kurban bayramına kaç gün kaldı

Bu yazımızda kurban bayramı ne zaman , kurban bayramı kaç gün kaldı , kurban bayramı sayaç , kurban bayramı geri sayım, bayrama kaç gün var gibi konularda bilgi vermeye çalıştık. Sorularınızı ve yorumlarınızı alt taraftan bizimle paylaşabilirsiniz.Kurban bayramında kurban kesenler fakirlere kurban kesecek durumu olmayanlara et dağıtmasıyla vazifesini yaparlar. Bu şekilde belki de bir yıl boyunca evine et alamayan bir kardeşimizin 1 aylık eti dolabına girecektir. İşte kurban bayramı o kadar güzel değerler taşıyor ki sadece ismiyle yaşamamak lazım. Bu görevleri doğru bir şekilde yerine getirmemiz lazım.

Müslümanlar için en önemli kutsal günlerden biri olan 2021 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Kurban Bayramı bu yıl Eylül’ün kaçına denk geliyor? Tatil için plan yapmak ya da kurbanlık için bütçe hesaplaması yapmak isteyen vatandaşlar 2021 yılında da Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olup olmayacağını ve hangi güne denk geleceğini merak ediyor. Siz de bu sorulara yanıt arıyorsanız, cevapları yazımızda derledik. Kurban Bayramına kaç gün kaldı? İşte detaylar…

kurban bayramı ne zaman
kurban bayramı ne zaman

Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? 

Kurban Bayramı, Müslümanlar tarafından 10 Zilhicce’de başlayıp 4 gün boyunca kutlanan dini bir bayramdır.  Aynı zamanda Müslümanların Hacc ibadetini de yerine getirdiği gün olan Kurban Bayramı, 1 Arife (Bayram öncesi) ve 3 Eyyam-ı Nahr (Kesme Günü)’dan oluşmaktadır. Müslüman topluluklarda dini bayram olmasının yanı sıra, resmi tatil olarak da kutlanan Kurban Bayramı; Ay Takvimi ve Güneş Takvimi arasındaki kayma sebebiyle her yıl 11-12 gün erken kutlanır. Peki ülkemizde bu yıl Kurban Bayramı ne zaman?

Bu yıl açıklanan tarihlere göre Kurban Bayramı Arifesi, 19 Temmuz 2021’ye denk geliyor. Resmiyette ise yarım gün resmi tatil olacak. Bayramın birinci günü 20 Temmuz 2021 olup, 4. Günü ise 4 Ağustos’a denk gelecek. Kurban Bayramına kaç gün kaldı? Ülkemizde bayramın 4 günü boyunca kamu kuruluşları ve esnaflara tam gün tatil olacak. En çok merak edilen konu ise, bu yıl bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağı. Bunun yanında 27 Mayıs haftası tatilinin bayram tatiliyle birleşip birleşmeyeceği de merak konusu.

Arife’den bir gün önce olacağından iki tatilin birleştirilmesi beklenmekte. Buna göre bu yıl da Kurban Bayramında 9 gün tatil olabilir; fakat yine de henüz Bakanlar Kurulundan böyle bir açıklama yapılmadı. Bayram tatili bu yıl 9 gün olmasa da, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatilinin, Arife günündeki yarım günlük tatile bağlanması ve tatilin 6 güne çıkması bekleniyor.

Bir önceki makalemizide okumanızı öneriyoruz. 2020 Oruç Ne Zaman? Oruç Kaç Gün Kaldı? başlıklı makalemizde editörlerimiz sizler için önemli konulada değindi. Okumanızı öneriyoruz.

350 Yorum

 1. Beyler bayanlar bayrama harçlıksız giriyorum, sizden ricam bayram harçlığı gönderin hesapta 29 kuruş para var iyilik seven birileri üç beş lira atsın da harçlık çıksın.
  Finans bank

 2. bayrama kaç gün kaldı bayram geldi hoş geldi evimize sefa getirdi hoş geldin bayram paralar, şekerler elbiseler, hediyeler, gezmeler ve öpmeler geliyor yaşasınnnnnnnnnnnnnn büsürü şeyler geliyor

  1. hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 3. ??inek kestim ??koç kestim ??koyun kestim ?? keçi kestim
  tamam yeter bu kadar kurban … KESTİKkkK…????

 4. Tatil 9 olsa cok dahaiyi olur 1 gün normalde kurbanla geciyor sonrada memlekete anne baba ziyareti memleketi uzak olanın normalde yolda geciyor 9 gün olursa cok iyi olur sayın cumhurbanım ve sayın başbakanım

 5. En ćokta bayram salasini sevyrm şimdiden bayraminz kutlu olsun. gonulleriniz huzur ve mutlulukla dolsun . Bizi yaratan Allah’tır aynı yerden geldik aynı yere gideceğiz mutluluklar ayağınıza dolansin ve umutlar yakanızı hiç bırakmasın .

 6. Kurban bir dayanismanin sembolüdür, neden cümbür cemaat illede koyun dana vs kesmenin telasindayiz ….ihtiyaci olan bir köye bir su,bir okul, bir kütüphane veya cocuklarin okul ihtiyacini giderme… diyanetin burada aydinlatici aciklamasi olmali ama onlarin sosyal yasamla ilgili layakatsizligi zaten ortada ama bireyler en azindan rasyonal düsünmeli

  1. Be cahil kardeşim senin hiç mi beynin çalişmiyor
   Kurban bayraminin faziletlerini bilmiyorsun da araştirmasini da mi bilmiyorsun bunu anlatan
   bunca kitap bunca alim Var. Araştırmadan yazıyorsun

 7. neden başka zaman bayram deil nedennnnnnnnnnnnnnnn motor alcaktım
  heryer kapalı olcak bayramda 4 gün beklemek zorunda değilim !!!! 2 Hafta sonra olsaydı.! tüm işlerim yarıda kaldı !

  1. bayram Zamani aylar yillar öncesinden belliyken motoru almak icin bayramin gelmesinimi bekledin, git baskasiyla kafayi bul

 8. Kurban bayramı geliyor… Allahım ne güzel bi gün bu böyle.Herkesin kurban bayramını kutluyorum.

 9. Herkese.hayirli.bayramlar.allah.müslümanlari.bir.birinden.ayirmasin.buzlere.karsi.olanlarinda.tuzagina düsürmesin

 10. Keşke İnsanlar İnsan ayırdımı yapmadan Oraya buraya ait olmadan Ülkesindeki tüm yaşayan İnsanlara olduğu gibi davransa hiç kimse kimsenin İnancına karışmasa herkes kendi Özgür iradesiyle karar verip neyi yapar neyi yapmak istemez kìşinin kendini ilgilendirse Herşey hergün Bayram havasında geçse Herkes birbirine saygı gösterse Sevgi duysa Din Irk Mezhep ayırdımı yapmadan Zengin Fakiri her zaman için yanında olsa Fakirde yapılan iyiliklere sağdık kalsa Hiç bir Ulus bizi yakalayamaz Önce Komşu Komşuyu hor görmese Hìç çıkar gütmeden herkes birbirine yardımcı olsa o zaman kim tutar bizi.
  Atalarımızın kurduğu düzeni korusa herkes kendine düşen görevleri yapsa Nice Huzurlu Bayramlar yaşar Ülke,Hepimizin İnancı bir Hitistiyanda olsa Alevi de olsa Sünni de Yezidi de Arap ta Çerkes de Kürtte Türkte tek bir İnalın var o da Allah ister Evde ibadet et İster Oturduğun yerde İster İş yerinde İster Cami de İster Cem Evinde istersen Kilise de nerede olursan ol Allah ile arana kimseyi koyma İnanç senin Allah senin kimse sana karışmaya hakkı yok.
  Bayramları da Allah İnsanlar İnsanlığa yardım etsin amacıyla çıkarmış bizler hergünü iyi değerlendirip Ülkemiz İnsanına faydalı olmamız lazım Hìçbir zaman kavga ile birşeylere varılmaz Allah herkesi ıslah etsin doğru yoldan ayırmasın.
  Herkesin hergünü bayram havasında geçsin.
  İyi Bayramlar.

 11. Kurban Bayramı Türkiye’nin doğusundan batısına güneyinden kuzeyine nice daha nice iki bin li yıllar diliyorum

 12. Hayırlısıyla kurban bayramı da geldi.Çok mutluyum.Kurban da tüm fakirlere et dağıtalım.

 13. Bakalım bu bayram kaç kişi hastanelik yada kaç kişi kurbanlık peşinde koşacak yada kurbanlıklar onları kovalayacak. Çok komik

 14. Acemi kasaplara iş vermeyin lütfen. Biz geçen sene verdik bir kasaba. Acemiymiş elemanmış yani. Adam elini kesti hastanelik oldu. Sonunda bir şey olmadı ama telaşını biz yaşadık

 15. Bu sene ilk defa annemden ayrı kurban bayramı geçireceğim. Ekmek parası için çalışmak zor. Annelerinizin kıymetini bilin.

  1. Eee bugün o sana bakar Yarın sen ona bakarsın rabbim bizi kendisinden başka hiç kimseye muhtaç etttrmesin.AMİN .

 16. Geçen sene kurbanda 20 kilo et düşmüştü bizim payımıza. Tabi dağıttıktan sonra bize kalan kısım 20 kg’dı. 5-6 ay çok rahat et ihtiyacımızı karşıladı. Kurban’ın bize öğrettiği çok şey var. Ders almayı bilmek lazım

 17. Yorum yapan kardeşlerim sizin ve Tüm islam aleminin Kurban bayramı mübarek olsun. Az kaldı kurban geldi.

 18. Bu sene kurbanlık fiyatları cep yakıyor. 6 kişi kurbana girdik. Kişi başı 1600 tl para tuttu. Bence çok fazla tuttu.

  1. Ben Almanya’dan yazıyorum. Türkiye’den nadir siteleri takip ediyoruz. Birisi de bu site. Hazırlayandan Allah Razı olsun. Bu sayfa sayesinde dini günleri ve diğer olayları takip edebiliyorum

 19. Küçüklerimin gözlerinden öperim büyüklerimin ellerinden öperim, Kurban bayramında sizde bu söylediğimi ihmal etmeyin.

 20. Zengin olupta parasıyla hava atanlar untmayın sizin zenginliğniz sadece Allah’ın verdiği rıźık kadardır

 21. Şimdiden kutlarım bayramınızı AMA BEYLER DUYDUM ET MET DİYOSUNUZ NERDE GARİBAN FUKARA GÖRÜRSENİZ ET VERİN bayramın asıl amacı gariban fukaralara et göndermek…. ! !

 22. Küçükken biz haşlık alırdık el öptükçe şimdi yeğenlerimize vereceğiz haşlık :) Kurban bayramınız mübarek olsun

 23. Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. Kurban bayramı tatilini herkesin iyi geçirmesini diliyorum.

 24. Sayın kardeşlerin,

  Lütfen kurbanlarımızı keserken belirlenen alanları ya da mezbaları kullanalım. Çevremizi kirletmeyelim. Şehir içinde kurbanlarımızı kesmeyelim.

 25. Ben şimdi size bir hikaye anlatıcam.

  Eski bir zamandır bu hikaye. Bir gün Hz .isa,hz,ismail’i kesecektir.bunun nedeni eskiden kurban yerine erkekler kesilirmiş .Tam Hz . İsmail in kesileceği sırada ALLAH (c.c)gökten bir koç indirmiş. bundan sonra da kurban bayramında erkekler değil kurbanlıklar kesildi .
  TÜM İSLAM ALEMİNİN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN.???????????

   1. Bu yazdığınız yanlış Hz İbrahim peygamber oğlunu Hz İsmaili Allah’a verdiği bir söz vaht için yapacaktı Melek’ler yolu ile gelen Koç kesildi

    1. Adım Can. Allah’a sözünü tutacaksın tutmayacak mi Allah dediki benim için oğlunu adar misin evet dedi oda çünkü rabbine inanıyordu ve zaman geldi adak yapacaktı ve oğlu dedi baba beni bağla elimi ayağımı babası oğlum seni rabbin allah için adıyorum razımızın evet beni kes ve beni ada dedi gökten bir ses dur dedi. rabi sen onu dahil bu koçu ama yaksın bundansonra bu koç senin adamın oğlunu kesme bıçağı oğlunun boynundaydı kesen bıçak bir anda kesmedi rabbin izin vermedi koç keşfi adamının sözünü tutmuştu yani burda erkekler kesilmedi sadece söz vardı Allah arasında lütfen arkadaşlar hepiz oranın yolcusuyuz iyiside kötüsüde oraya gidecek

  1. Tam olarak doğrusu bu: Hz. İbrahim Allah’a olan sadakatini ve bağlılığını göstermek adına oğlu Hz.İsmail’i kurban etmek istedi. Hz.İsmail de bu teklifi itiraz etmeden kabul etmiş. Hz.İbrahim oğlunu kurban edeceği sırada; Allah(cc) bu sadakat ve tevekkülün karılığında gökten bir koç indirmiştir ve Hz.İbrahim’e onu kesmesini emretmiştir. Biz Müslümanlarda bu günde kurban keseriz.

 26. Hadi kurban kesiyorsunuz çevreyi kirletmeyi o kurbanın hiçbir sevabı kalmaz güzelim İstanbul’u yada başka yerleri ne hale getiriyorlar her şeyin en güzeli güzel gören güzel düşünür güzel düşünen güzel amel etmiş olur ?????

 27. Keşke hep çoçuk kalsaydım bayram elbiseleriyle uyursun yada elbiselerini baş ucuma koyar yatardım ezan sesi duydum mu kalkardım sabahın erken saatlerin de bayramlaşırdım ama artk büyüdük bide güzelim sabah kahvaltısı o hiçbir şeye değişmem o mutluluğu bana hiçbir şey vermez bide harçlık konusu siz büyüdünüz artık yok :) hani çocukluğum

 28. Hepimiz umarım çok güzel bayram geçiririz. Ben yurtdışından memleketime Kurban bayramında ibadetimi memleketimde yerine getirmek için geliyorum

 29. Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. 5 kişi bir büyükbaşa girdik.Allah nasip ederse bu sene bu şekilde Kurban görevimizi yerine getireceğiz

  1. Kurban bayramında kurban kesme vazifesi bence en zor bizim için geçecek. Büyükbaşı kendimiz keseceğiz. Onu kesmek gerçekten zor. Allah yardımcımız olsun

 30. kurban bayramı yaklaşıyor. herkesin kurban bayramını kutlarım. yaşasın kurban bayramı. Rabbime şükürler olsun

  1. Amin kurban Bayram’ını çok seviyorum arkadaşlar ayyy yaşasın bu arada daha Bayram’a çok var ama Gine’den kurban Bayram’ınız kutlu olsun

 31. Selam herkesin kurban bayrami simdiden mubarek olsun 1 baba 10 evlada bakar 10 evlat bir babaya bakamiyor lutfen buyuklerimizi bayramda yalniz birakmayalim iyi bayramlar…

 32. Allah hepimize güzel hayırlı bayramlar nasip etsin. Bu güzel bayramda mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

  1. KURAN BAYRAMINIZI ŞİMDİDEN KUTLARIM ALLAHA EMANET OLUN KARDEŞLERİM ADAK KOÇ GÜZELDİR ALLAHA SIĞININ O APAÇIK SİZİN RAHMANİ RAHİM HERŞEYİNİZDİR ALLAHA İNSAN ŞÜKÜR NAMAZ KILIN ONU ZIKREDİNKİ O SİZE DÖNSÜN FAKİRİN MAZLUMUN YETİMİN FAKİRİN ELİNDEN TUTUN ONLARA YARDIM EDİN O ZİSİN RAHMANİ RAHİM HERŞEYİNİZDİR KADİR ÖNERGEYE GÜCÜ YETENDİR ALLAH BİZİ GÖRÜYOR KURBAN BAYRAMIZI KUTLARIM ALLAH KABUL ETSİN

 33. Kurban bayramını birlik içerisinde geçirmek gerekir.Kurban bayramında fakirleri doyurmak gerekir.Küsleri barıştırmak küs olduklarımızla barışmak gerekir.Birlik içerisinde olmaktır bayramların amacı.Allah kurban kesenlerin kurbanını kabul etsin kesemeyenlerede imkan versin.Hayırlı bayramlar.?

 34. Kurban bayramında trafik çok kalabalık oluyor dikkat edelim. Yolda arabası su kaynatanlar kaza yapanlar parmakla sayılamayacak kadar çok. Lütfen bayram kalabalığında dikkatli ve duyarlı olalım

 35. Kurban bayramına çok az kaldı.Umarım herkes bu kurban bayramını birlik içerisinde geçirebilir.Kurban bayramında et alınacak parası olmayan herkese et dagitmalıyız.Zaten kurban bayramının amacı budur.Bu bereketi herkese dağıtmaktır asıl amaç.Asıl amaç küslüklerin yok olması ve birlik içerisinde geçirmektir zamanı.Nice kurban bayramında birlik icerinde geçirmek dileğiyle.Hayırlı ramazanlar.♡

  1. Bizde bu sene memlekete gideceğiz o şekilde değerlendireceğiz Kurban bayramını. Herkesin kurban bayramı şimdiden MÜBAREK OLSUN

   1. Bizde memleketin yollarına düşeceğiz kurban bayramında. Uzun zamandır gitmiyordum bayram vesile olacak. Bayram tatilini birleştirenlere teşekkürü borç bilirim?????

 36. HERKESİN KURBAN BAYRIMINI KUTLAR ŞİMDİDEN HAYIRLI BAYRAMLAR DİLERİM BENCE KURBAN BAYRAMINDA KÖYE GİDİP KURBAN KESİLİNCE ALNINIZA KANI SÜRÜN SEVAPTIR DİLEK YUTMAYIDA UNUTMAYIN

 37. Kurban bayramı tatilini 9 gün tatil yapan yetkililere teşekkür ederim. Memurum ve sayenizde Van’dan İzmir’e annemi babamı görmeye gidebileceğim.

  1. En güzeli de bayramın birleştirici özelliğidir. Bence tatilin bu şekilde cereyan etmesi hepimize yaradı

  1. Bence bayramı seviyor :) Et bu bayramın hediyesi tabi onuda seviyoruz ama amaç Kurban vazifemizi en doğru şekilde yerine getirmek

 38. Simdiden kurban bayramınızi kutlar islam alemine hayırlara vesile olmasını ALLAHTAN NİYAZ EDİYORUM. AHMET AYGÜN

 39. Simdiden bayraminiz mubarek olsun kurbanlarin kabul ve makbul olsun sevgilerle hayirli bayramlar olsun insaAllah

 40. Çocukluğumdan beri en içten dileklerimle beklediğim bayramdır. Büyüyünce anladım ki bu bayram sadece et yeme bayramı değil. Allah’ım sana binlerce kez şükürler olsun bize bu bayramlarda dayanışmayı birliği beraberliği öğrettin

  1. Kurban bayramınız mübarek olsun. Okulu da bu kadar seven sizleri görünce gurur duyuyorum kendimce

  2. Okul gibi güzel bir şey var mı bende kurban bayramını iple çekiyorum ki okullarda açılsın :)

 41. Kurban bayramını bayram yapan el öpmemiz, saygı duymamız büyüklerimize. Lütfen ibadetimizi gerçekleştirip bu değerlerimize de sahip çıkalım. Kurban Bayramınız Şimdiden Mübarek Olsun :))

 42. İşte kimse küçüklüğü kiymetini bilmiyo anca büyüdüğü zaman anliyo ama ada geç anliyo insan

 43. Kurban bayramına az kalmış bu kurban bayramıda çok güzel geçecek.Herkesin kurban bayramı mübarek olsun.

   1. İnşallah tüm İslam aleminin bayramı kutlu olsun nice bayramlar dilerim tüm Türkiye ye . . . . . ELİF güven

 44. Kurban bayramı bizin değerli en nadide bayramlarından birisidir. Kurban bayramında ki ibadetlerimizi Allah şimdiden kabul etsin

 45. Kurban bayramı sadece et yemek değildir yada bir tatilde değil kurban bayramı dinimizdeki görevlerden birini yerine getirebilmektir inşallah 1 yıl boyunca et yemiyenler et alamıyan fakir kardeşlerimize vereceyimiz en güzel hediyedir bizimde onlardan alacağımız dualardir ben 3 yıllık evliyim inşallah bu senede keseceyiz kurbanımizi eşimle beraber şimdiden kurban bayraminiz kutlu olsun müslüman kardeşlerim

 46. Kurban bayramı da hayırlısı ile gelecek inşallah. Kurban keserek dini ibadetimizi yerine getirmiş oluruz. Herkesin şimdiden Allah kurbanını kabul eylesin

 47. Kurban bayramının gelişi hep okulları açılmasına yaklaştığımızı ifade eder bende

  1. Bazılarının bu olaya morali bozulur ama okul bence güzel bir şey kurban bayramından sonra okulların açılması bence çok iyi olacak

 48. Ülkemizde olaylar o zamana kadar inşallah son bulacak ve ağız tadıyla güzel bir bayram geçireceğiz Allah’ın izniyle.

 49. ben, bayramların sadece uzaktaki yakınlarımı ziyaret edebilme fırsatı verdiği için seviyorum.

 50. Et yemeye bayılıyorum. Bu kurbanda annemle babamla beraber olacağız bu da tabi çok güzel benim için.

 51. Geçen kurban bayramında kurbanımızı kesmiştik görevimizi yerine getirmiştik. Bu sene Allah kısmet ederse maddi durumlar elverirse yine kurbanımızı eda edeceğiz.

 52. Kurban bayramı denilince herkesin aklına et yemek geliyor :D.Eş dostu ziyareti de unutmayalım arkadaşlar sadece gırtlağı düşünmeyin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı