Kapat

Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün kaldı? Kaç Gün Var?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 34 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 4,35. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
Anasayfa
Bayramlar Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün kaldı? Kaç Gün Var?
kurban bayrami kac gun kaldi ne zaman

2018 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? Kaç Gün Var? Geri Sayım


Kurban Bayramı Ne Zaman? tüm İslam alemi için en önemli bayramlardan biridir. Kurban görevini yerine getirmemiz için Kurban Bayramı özel bir gündür. Kurban Bayramı İslam aleminde insanları birbirine yaklaştıran en güzel bayramlardan biridir. Bayramlarımızda büyüklerin ellerini öpmemiz hatta bir çok küslerin barıştırılması da Kurban Bayramının önemini özetlemektedir. Kurban Bayramı ayrıca Allah’a yakınlaşmak, onun rızasını kazanmak olarak nitelendirebiliriz. Ayrıca kurban kelimesinin sözlük anlamının yaklaşmak olması söylediklerimizi kanıtlar niteliktedir. Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını şimdiden kutlar nice bayramlara ulaşmasını diliyoruz.

Tarihi: 21-22-23-24 Ağustos 2018
Hangi Günler:

21 Ağustos 2018 – Salı  | Kurban Bayramı 1. Gün
22 Ağustos 2018 – Çarşamba | Kurban  Bayramı 2. Gün
23 Ağustos 2018 – Perşembe | Kurban Bayramı 3. Gün
24 Ağustos 2018 – Cuma | Kurban Bayramı 4. Gün

Bu yazımızda kurban bayramı ne zaman , kurban bayramı kaç gün kaldı , kurban bayramı sayaç , kurban bayramı geri sayım, bayrama kaç gün var gibi konularda bilgi vermeye çalıştık. Sorularınızı ve yorumlarınızı alt taraftan bizimle paylaşabilirsiniz.Kurban bayramında kurban kesenler fakirlere kurban kesecek durumu olmayanlara et dağıtmasıyla vazifesini yaparlar. Bu şekilde belki de bir yıl boyunca evine et alamayan bir kardeşimizin 1 aylık eti dolabına girecektir. İşte kurban bayramı o kadar güzel değerler taşıyor ki sadece ismiyle yaşamamak lazım. Bu görevleri doğru bir şekilde yerine getirmemiz lazım.

Kurban bayramı kaç gün sürer konumuz için linke tıklayınız.

Kurban bayramı tatili kaç gün konumuz için linke tıklayınız.

Müslümanlar için en önemli kutsal günlerden biri olan Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Kurban Bayramı bu yıl Eylül’ün kaçına denk geliyor? Tatil için plan yapmak ya da kurbanlık için bütçe hesaplaması yapmak isteyen vatandaşlar 2018 yılında da Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olup olmayacağını ve hangi güne denk geleceğini merak ediyor. Siz de bu sorulara yanıt arıyorsanız, cevapları yazımızda derledik. Kurban Bayramına kaç gün kaldı? İşte detaylar…

kurban bayrami kac gun kaldi ne zaman

Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? 

Kurban Bayramı, Müslümanlar tarafından 10 Zilhicce’de başlayıp 4 gün boyunca kutlanan dini bir bayramdır.  Aynı zamanda Müslümanların Hacc ibadetini de yerine getirdiği gün olan Kurban Bayramı, 1 Arife (Bayram öncesi) ve 3 Eyyam-ı Nahr (Kesme Günü)’dan oluşmaktadır. Müslüman topluluklarda dini bayram olmasının yanı sıra, resmi tatil olarak da kutlanan Kurban Bayramı; Ay Takvimi ve Güneş Takvimi arasındaki kayma sebebiyle her yıl 11-12 gün erken kutlanır. Peki ülkemizde bu yıl Kurban Bayramı ne zaman?

Bu yıl açıklanan tarihlere göre Kurban Bayramı Arifesi, 20 Ağustos 2018’ye denk geliyor. Resmiyette ise yarım gün resmi tatil olacak. Bayramın birinci günü 21 Ağustos 2018 olup, 4. Günü ise 24 Ağustos’a denk gelecek. Kurban Bayramına kaç gün kaldı? Bugün, yani 14 Temmuz itibarı ile bayrama tam 48 gün kaldı. Ülkemizde bayramın 4 günü boyunca kamu kuruluşları ve esnaflara tam gün tatil olacak. En çok merak edilen konu ise, bu yıl bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağı. Bunun yanında 20 Ağustos tatilinin bayram tatiliyle birleşip birleşmeyeceği de merak konusu.

Bu sene 20 Ağustos resmi tatili, Arife’den bir gün önce olacağından iki tatilin birleştirilmesi beklenmekte. Buna göre bu yıl da Kurban Bayramında 9 gün tatil olabilir; fakat yine de henüz Bakanlar Kurulundan böyle bir açıklama yapılmadı. Bayram tatili bu yıl 9 gün olmasa da, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatilinin, Arife günündeki yarım günlük tatile bağlanması ve tatilin 6 güne çıkması bekleniyor.

“Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün kaldı? Kaç Gün Var?” üzerine 343 yorum

 1. asuman says:
 2. mehmet says:
 3. Anonim says:
 4. Anonim says:
 5. pöh.raze says:
 6. Mesto says:
 7. Grkn says:
 8. Grkn says:
 9. Anomin says:
 10. Anomin says:
 11. Anonim says:
 12. Anonim says:
 13. hayri says:
 14. erdal says:
 15. Anonim says:
Daha Fazla Yorum Yükle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.