2021 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün kaldı? Kaç Gün Var?

2021 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? Kaç Gün Var? Geri Sayım merak edenler için hazırlanmıştır. Hemen inceleyin.

2021 Kurban Bayramı Ne Zaman sorusu tüm İslam alemi için en önemli bayramlardan biridir. Kurban görevini yerine getirmemiz için Kurban Bayramı özel bir gündür. Kurban Bayramı İslam aleminde insanları birbirine yaklaştıran en güzel bayramlardan biridir. Bayramlarımızda büyüklerin ellerini öpmemiz hatta bir çok küslerin barıştırılması da Kurban Bayramının önemini özetlemektedir. Kurban Bayramı ayrıca Allah’a yakınlaşmak, onun rızasını kazanmak olarak nitelendirebiliriz. Ayrıca kurban kelimesinin sözlük anlamının yaklaşmak olması söylediklerimizi kanıtlar niteliktedir. Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını şimdiden kutlar nice bayramlara ulaşmasını diliyoruz.

2021 Kurban Bayramı Hangi Günler?

19 Temmuz 2021 – Pazartesi,  Kurban Bayramı Arifesi
20 Temmuz 2021 – Salı,  Kurban Bayramı 1. Gün
21 Temmuz 2021 – Çarşamba, 
Kurban Bayramı 2. Gün
22 Temmuz 2021 – Perşembe, 
Kurban Bayramı 3. Gün
23 Temmuz 2021 – Cuma, 
Kurban Bayramı 4. Gün

2020 kurban bayramı ne zaman
2021 kurban bayramı ne zaman

Kurban bayramını hemen herkes sabırsızlık ile bekliyor. Fakirler et dağıtımında et alacağı için heyecanla beklemekte. Zenginler et dağıtmak için sabırsızlık çekmekte. Bayramlarda insanlar sabırsızlıkla küs oldukları ile barışmakta. Bayram ziyaretlerine gitmekteler. Eğer güzel bir bayram geçirmek istiyorsanız kurban bayramının birinci gününü kurban işlerinizi halletmek ile geçirin.

Kurban Bayramı Kaç Gün Tatil

Kurban bayramı ramazan bayramından yaklaşık iki ay sonra olmakta. Allah’ın rızasını almak için sizlerde kurban kesimi yapın. Durumu olmayan insanlara kurbanlık dağıtın. Kurban bayramında sizler de eğer durumunuz bulunuyorsa yardımlaşma amacı ile kurban kesip dağıtın. Kurban bayramında da küsler barışır ve insanlar birbirleri ile bayramlaşmaya giderler. Hem bayramlaşırlar hemde normal zamanlarda bulamadıkları vakitleri bol bol vardır.

kurban bayramına kaç gün kaldı
kurban bayramına kaç gün kaldı

Bu yazımızda kurban bayramı ne zaman , kurban bayramı kaç gün kaldı , kurban bayramı sayaç , kurban bayramı geri sayım, bayrama kaç gün var gibi konularda bilgi vermeye çalıştık. Sorularınızı ve yorumlarınızı alt taraftan bizimle paylaşabilirsiniz.Kurban bayramında kurban kesenler fakirlere kurban kesecek durumu olmayanlara et dağıtmasıyla vazifesini yaparlar. Bu şekilde belki de bir yıl boyunca evine et alamayan bir kardeşimizin 1 aylık eti dolabına girecektir. İşte kurban bayramı o kadar güzel değerler taşıyor ki sadece ismiyle yaşamamak lazım. Bu görevleri doğru bir şekilde yerine getirmemiz lazım.

Müslümanlar için en önemli kutsal günlerden biri olan 2021 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Kurban Bayramı bu yıl Eylül’ün kaçına denk geliyor? Tatil için plan yapmak ya da kurbanlık için bütçe hesaplaması yapmak isteyen vatandaşlar 2021 yılında da Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olup olmayacağını ve hangi güne denk geleceğini merak ediyor. Siz de bu sorulara yanıt arıyorsanız, cevapları yazımızda derledik. Kurban Bayramına kaç gün kaldı? İşte detaylar…

kurban bayramı ne zaman
kurban bayramı ne zaman

Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? 

Kurban Bayramı, Müslümanlar tarafından 10 Zilhicce’de başlayıp 4 gün boyunca kutlanan dini bir bayramdır.  Aynı zamanda Müslümanların Hacc ibadetini de yerine getirdiği gün olan Kurban Bayramı, 1 Arife (Bayram öncesi) ve 3 Eyyam-ı Nahr (Kesme Günü)’dan oluşmaktadır. Müslüman topluluklarda dini bayram olmasının yanı sıra, resmi tatil olarak da kutlanan Kurban Bayramı; Ay Takvimi ve Güneş Takvimi arasındaki kayma sebebiyle her yıl 11-12 gün erken kutlanır. Peki ülkemizde bu yıl Kurban Bayramı ne zaman?

Bu yıl açıklanan tarihlere göre Kurban Bayramı Arifesi, 19 Temmuz 2021’ye denk geliyor. Resmiyette ise yarım gün resmi tatil olacak. Bayramın birinci günü 20 Temmuz 2021 olup, 4. Günü ise 4 Ağustos’a denk gelecek. Kurban Bayramına kaç gün kaldı? Ülkemizde bayramın 4 günü boyunca kamu kuruluşları ve esnaflara tam gün tatil olacak. En çok merak edilen konu ise, bu yıl bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağı. Bunun yanında 27 Mayıs haftası tatilinin bayram tatiliyle birleşip birleşmeyeceği de merak konusu.

Arife’den bir gün önce olacağından iki tatilin birleştirilmesi beklenmekte. Buna göre bu yıl da Kurban Bayramında 9 gün tatil olabilir; fakat yine de henüz Bakanlar Kurulundan böyle bir açıklama yapılmadı. Bayram tatili bu yıl 9 gün olmasa da, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatilinin, Arife günündeki yarım günlük tatile bağlanması ve tatilin 6 güne çıkması bekleniyor.

Bir önceki makalemizide okumanızı öneriyoruz. 2020 Oruç Ne Zaman? Oruç Kaç Gün Kaldı? başlıklı makalemizde editörlerimiz sizler için önemli konulada değindi. Okumanızı öneriyoruz.

350 Yorum

  1. Beyler bayanlar bayrama harçlıksız giriyorum, sizden ricam bayram harçlığı gönderin hesapta 29 kuruş para var iyilik seven birileri üç beş lira atsın da harçlık çıksın.
    Finans bank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı