2017 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün kaldı?

2017 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım

Tarihi: 1-2-3-4 Eylül 2017

Hangi Günler:

1 Eylül 2017 – Cuma  | Kurban Bayramı 1. Gün
2 Eylül 2017 – Cumartesi | Kurban  Bayramı 2. Gün
3 Eylül 2017 – Pazar | Kurban Bayramı 3. Gün
4 Eylül 2017 – Pazartesi | Kurban Bayramı 4. Gün

kurban bayrami kac gun kaldi ne zamanKurban Bayramı Ne Zaman? tüm İslam alemi için en önemli bayramlardan biridir. Kurban görevini yerine getirmemiz için Kurban Bayramı özel bir gündür. Kurban Bayramı İslam aleminde insanları birbirine yaklaştıran en güzel bayramlardan biridir. Bayramlarımızda büyüklerin ellerini öpmemiz hatta bir çok küslerin barıştırılması da Kurban Bayramının önemini özetlemektedir. Kurban Bayramı ayrıca Allah’a yakınlaşmak, onun rızasını kazanmak olarak nitelendirebiliriz. Ayrıca kurban kelimesinin sözlük anlamının yaklaşmak olması söylediklerimizi kanıtlar niteliktedir. Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını şimdiden kutlar nice bayramlara ulaşmasını diliyoruz. Bu yazımızda kurban bayramı ne zaman , kurban bayramı kaç gün kaldı , kurban bayramı sayaç , kurban bayramı geri sayım, bayrama kaç gün var gibi konularda bilgi vermeye çalıştık. Sorularınızı ve yorumlarınızı alt taraftan bizimle paylaşabilirsiniz.

Kurban bayramında kurban kesenler fakirlere kurban kesecek durumu olmayanlara et dağıtmasıyla vazifesini yaparlar. Bu şekilde belki de bir yıl boyunca evine et alamayan bir kardeşimizin 1 aylık eti dolabına girecektir. İşte kurban bayramı o kadar güzel değerler taşıyor ki sadece ismiyle yaşamamak lazım. Bu görevleri doğru bir şekilde yerine getirmemiz lazım.

Kurban bayramı kaç gün sürer konumuz için linke tıklayınız.

Kurban bayramı tatili kaç gün konumuz için linke tıklayınız.

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy, Ortalaması: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 264 YORUM
BİR YORUM YAZ
  1. hakan dedi ki:

    ya hemen kurban bayramı olsa

  2. yusuf dedi ki:

    valaha 69 günkalmış