KYK Burs Başvuruları Ne Zaman?

0
24
KYK Burs Başvuruları Ne Zaman?

KYK Burs Başvuruları Ne Zaman Kyk burs başvuruları 2017 yılında ekim ayında sona erecek. Kyk’nın resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre bu yıl burs başvuruları ekim ayında sona erecek. Geçmiş yıllarda ocak ve şubat aylarında ödenen burslar bu yıl ekim ayından itibaren ödenmeye başlayacak. Son başvuru tarihi olarak da Ekim 2017 tarihi belirlenmiştir. Gün olarak bir açıklama yapılmasa da saat 23.59 da sona ereceği gelen bilgiler arasında.

KYK Burs Başvuruları Ne Zaman?

Kyk bursları başvuru tarihleri hem öğrenciler hem de aileler arasında merak konusu olmaktadır. Özellikle kredi almayı düşünen öğrenciler ne kadar geri ödeme yapacaklarını hesaplamak için kyk bursları başvuru tarihleri ne zaman diye internette çeşitli aramalar yapmaktalar. Bu aramalar neticesinde kyk’nın resmi sitesinde kyk bursları başvuru tarihleri ekim ayında sona erecek haberine ulaşabilirler. Geçmiş yıllarda geç ödenen burs ve krediler bu yıl artık daha erken ödenecek ve öğrenciler 4-5 aylık bir bekleme yaşamak zorunda kalmayacaktır.

KYK Başvuru Tarihleri

KYK Burs Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Bu yıl da kyk burs başvurusu yapacak kişiler geçmiş yıllarda olduğu gibi maddi durumu kötü ve ayrıcalıklı özelliklere sahip öğrencilerdir. Herkes kyk burs başvurusu yapabilir ama burs başvurusu kabul edilecek olanlar yukarıda da değindiğimiz gibi maddi durumu kötü ve bazı durumlar nedeniyle ayrıcalıklı statüde bulunan öğrencilere verilmektedir. Bu ayrıcalıklı öğrenciler şehit ve gazi yakınları, terör mağdurları ve afet mağdurlarıdır. Bunlar devletten geri ödemesiz burs alabilirler. Geriye kalan kişiler ise geri ödemeli kredi alabilirler. Bu yıl kyk burs başvurusu son tarihleri ekim ayındadır. Bu nedenle ekim ayı bitmeden burs başvurusu yapmanız gerekir. Aksi takdirde bir hak kaybına uğrayabilirsiniz.

KYK Bursları Ne Kadar Bu Sene

Kyk burs başvurusu yapmayı düşünenlerin en çok merak ettiği konu ne kadar ödeme yapılacağı konusudur. Kyk bursları her yıl çeşitli oranlarda artmaktadır. Bu da bursları alan öğrenciler için mutluluk vericidir. Bu yıl haziran ayına kadar kyk burs ücretleri 425 lira olarak verilmekteydi. Yeni yılda da ilk aylar 425 lira verilmesi bekleniyor. 6. aydan sonra ise burs ücretlerinin 450 liraya çıkarılacağı gelen bilgiler arasında.

Bir önceki yazımız olan 2019 TYT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here