KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman? 2017

0
106
KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman?

KYK yurt başvuruları ne zaman? Öğrenciler, üniversite yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra büyük bir merakla başlayacak diye beklemeye başlamıştır. Kredi Yurtlar Kurumu öğrencilere kyk yurt başvuruları ne zaman? yapılacak ve nasıl yapılacak konusunda internet sitesinde bilgilendirmeler yapmaktadır. Dolayısıyla kyk yurt başvuruları ne zaman? gerçekleştirilecek diye merak ediyorsanız; açıklanan tarihlere bakıp, haberleri takip etmelisiniz.

KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman? Nasıl Yapılır?

Yurda yerleşmek isteyen öğrenciler KYK yurt başvurularını internet adresi üzerinden kurumun ilan ettiği tarihler arasında yapabilir. Yapılan birtakım değerlendirmeler sonucunda da mevzuata uygun olan öğrencilere burs ve kredi tahsisi yapılmaktadır. KYK yurt başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin öncelikli olarak, kyk yurt başvurusu nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olması gerekmektedir. İnternet teknolojisinin sık olarak kullanılmaya başlamasıyla artık bu işlemler internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Peki, internet üzerinden kyk yurt başvurusu nasıl yapılır diyorsanız, PTT’ye giderek kendinize e-devlet şifresi aldığınızda, başvuru işleminin kolay bir şekilde gerçekleştirilebileceğini söylemek mümkündür. İnternetten gerçekleştirilen kyk yurt başvurusu nasıl yapılır derseniz, KYK’nin internet sitesine girerek sizden istenen belgeleri tamamlamanız yeterli olacaktır.

KYK Yurt Başvurusu İçin Ne Gereklidir?

KYK yurt başvurusu da bulunacaksanız, tamamlamanız gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Önceliği olanlar için öncelik belgesi, dört adet son alt ay içinde çekilen vesikalık fotoğraf, tam teşekküllü bir hastaneden %40 ve üzerinde engelli ebeveyni olanlar için rapor, kayıt ve kimlik ile yurt ücreti ve depozito ücretinin makbuz veya dekontu, 18 yaşının altındaki bireyler için kurumun internet sitesinden temin edilen ve doldurulan aile onay izin belgesi, varsa aynı öğretim zamanı içinde yükseköğrenime başlayan kardeşin öğrenci belgesinin kayıt tarihinden itibaren bir ay içinde ibraz edilmesi ve de verilen zamanda kayıt yaptırılması gerekli olan kayıt kurallarıdır.

Belirlenen zaman içerisinde ilgili yurt müdürlüğüne kayıt yaptırmayan öğrenciler, kyk yurt başvuru haklarını kaybeder. KYK’nın vermiş olduğu yurt hizmetinden faydalanamaz. İşlemlerini tamamlamadığı için yurt başvuru hakkını kaybeder. Yurtların fiziki durumları ve barınma koşulları doğrultusunda öğrencilerden belirli bir ücret talep edilir. Bu ücret yurtların arasında farklılık gösterebilir. Kayıt olunan ve sildirilen aylarda günlük hesap yapılır. Yurt ücretleri aylık ödenir. Başvurunuz başarıyla alındıktan sonra, yerleştirme sonuçlarına bakarak, yurt ücretlerini yerleştiğiniz yurda ödeyerek yurtta kalabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2019 TYT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here