Lahana Diyeti

Uzun soluklu uygulanan diyet uygulamalarından bir tanesi de lahana diyetidir. Sürekli ve devamlı tekrar edilen kişilerce neredeyse beslenme alışkanlığına dönüştürülen diyet uygulamamıza internet sayfaları üzerinden farklı uygulamalarda erişim sağlayabiliriz.

Son zamanlarda sık sık duymaya alışık olduğumuz lahana diyeti diyet uygulaması 7 günde uygulanacak bir program ile daha da popüler bir hal aldı. Kişi diyet uygulamasında bulunduğunda ve beraberinde egzersiz yaptığında gerçekten de sağlıklı ve rahatlamış hissetmektedir.

 

Öncelikle bilmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesi diyet programına sadık kalmanız olacaktır. Eğer diyet programına uymaz ve plana göre hareket etmezseniz diyet uygulamasından verimli sonuç elde etmeniz mümkün değildir. Bu diyet uygulamamızda bizlere bir nevi mucizevi etki eden lahana çorbası tarifini sizlerle paylaşacağız. Çorba herkes tarafından muhakkak ana yemek yanında bulundurulan bir besin maddesi olmasından bu diyeti daha fazla tercih edilmekte olduğunu söyleyebiliriz. Lahana çorbasını bir çoğumuz biliyor ve muhtemelen uyguluyoruz. Bilmekteyiz ki sürekli olarak açlık hissine kapılmamız ve zayıflama adına kendimizi aç bırakmamız bizlerin sağlığı açısından oldukça problemli bir sürecin başlamasına etki edecektir. Bunun için bu çorba tarifi tamda bizlere göre olmakta.

Lahana Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Günlük su tüketimine dikkat etmelisiniz.
  • Günlük olarak 8 bardak su tüketmenizi öneririz.
  • 7 gün boyunca kesintisiz olarak lahana diyetini uygulamanızı öneririz.
  • Süre zarfı sonucunda tabi ki diyete 2 hafta ara vererek tekrar uygulamanız gerekir. Lakin bu süreç içerisinde kişi yine beslenme alışkanlığının dışına çıkmadan hareket etmelidir.

Lahana Diyeti

  1. gün

Gün boyunca istediğiniz kadar meyve tüketebilirsiniz.

Sabahları elma yiyerek güne başlayınız. Sonrasında öğle olduğunda büyük bir kase meyve salatası yapın ve lahana çorbası için. Akşam yine tekrar lahana çorbası tüketelim. Sonrasında kavun salatası yaparak diyet uygulamasına devam edelim. Ara öğünlerde ise üzüm tüketebilirsiniz.

  1. gün

Mısır ve nişastalı besinler dışında olan sebzeleri 2. günümüzde tüketebilirsiniz. Fırın patates ile güne başlayalım. Öğle yemeği için yine lahana çorbası tüketelim. Yanı sıra da zeytinyağlı bol yeşillikli sebze tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise karnabaharı tercih ediniz.

  1. gün

Bugün lahana çorbasını bol bol tüketebilirsiniz. Meyve ve sebze tüketebilirsiniz. Lakin bugün patates tüketmemeliyiz.

  1. gün

Bugün gün içerisinde lahana çorbasını tüketelim. Sonrasında yine sıralı bir şekilde muz, süt, ve yoğurt tüketebiliriz.

  1. gün

Çorbamızın yanında biraz daha farklı besinler tüketerek diyetimize devam ediyoruz. Bugün ise domates ve oldukça zengin bir protein kaynağı olan balık, tavuk ve hindi eti gibi besinler ile günümüze devam ediyoruz.

  1. gün

Bugün bol bol sebze ve protein ağırlıklı besleniyoruz. Bugün domatesin yanı sıra farklı tatlarda istediğimiz kadar sebze tüketebiliriz. Kahvaltıda bol yeşillikli salata tüketelim. Öğle yemeğinde ızgara tavuk ve çeşitli sebzeler tüketelim. Akşam ise bonfile ve salata tüketmenizi öneririz.

7.gün

Meyve, sebze ve meyve suyu günümüz. Bugün de ilk güne hitafen meyve ağırlıklı beslenmemiz gerekli.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı