Lahana Suyu ile Zayıflama

Lahana Suyu ile Zayıflama Lahana Suyu Zayıflatır mı ? Zayıflamak için tablet kapsül anlamında ilaç kullanmamalısınız.Lahana sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlamaktadır.

Bir çok hastalıktan korunmak içinde çok önemli bir besindir.Eğer zayıflamak için istekli olduğunuz kadar azimli de olursanız,zayıflamanız için hiç bir engel kalmayacaktır.

Lahananın zayıflamak isteyenler için çok önemli bir özelliği var.Bu özelliğinden bahsetmemiz gerekirse lahana tüm sebzeler arasında yağda çözünen toksinleri suda çözünebilir bir hale getirmektedir.Bu lahananın bio transformasyon özelliğidir.İşte bu özellik zayıflamamıza yardımcı olabilecek önemli bir özelliktir.

Lahana Nasıl Kullanılır? Lahana Kürü

Malzemeler: lahana,maydanoz ve limon.

Hazırlanışı: Kaynamakta olan 1 litre suya 4-5 adet büyük lahana yapraklarını koyup,5 dk kadar kaynatınız. Daha sonra içerisine yarım demet saplarıyla birlikte taze maydanozu ekleyin.2 dk daha kaynatın.

Daha sonra soğuduktan sonra süzün ve sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez bir bardak içerisine limon ekleyerek tüketebilirsiniz.

Bu kürün uygulama süresi 2 haftadır.

Lahana Kaç Kalori

100 gr Lahana 25 kcal dir.

Lahananın Besin Değerleri 100 gr.

Karbonhidrat  4.16(g), Protein  1.37(g), Yağ  0.2(g), Lif  2.96(g), Sodyum  12(mg), Potasyum  208(mg), Kalsiyum  46(mg), Vitamin A  12(iu), Vitamin C 45(mg), Demir 0.5(mg).

Lahana Suyu ile Zayıflama

Lahananın Faydaları

Lahana sağlığımız açısından oldukça faydalı bir besindir.Lahananın faydalarından bahsedecek olursak;

Vitamin,mineral ve protein deposudur.İçerisinde  vitamin B,C,E ve K vitaminlerini ve potasyum,magnezyum,demir gibi mineralleri barındırmaktadır.

Vücudumuzdaki toksinlerin atılmasında oldukça etkilidir.

Hücre yenilenmesine katkı sağlar.Bio transformasyon özelliğini harekete geçirmesi sayesinde ,yağda çözünen toksinleri suda çözüne bilir hale getirmektedir.Vücudumuzdaki yağ dokusunda biriken toksinlerin atılmasını sağlar.İçerisinde bulunan U vitamini sayesinde lahana diğer sebzelerden daha üstün bir hale gelmiştir.

Mide hastalıkları için önemli bir şifa kaynağıdır.Ülser ve gastrit için etkilidir.

Mide ve kolon kanserine karşı koruyucu özelliği bulunmaktadır.

Vücutta bulunan toksit maddelerin atılmasına yardımcı olduğu için cildin pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlar.

Baş ağrısına,astım ve bronşite fayda sağlamaktadır.Sindirim problemlerini giderir.

Yorgunluğu giderici bir özeliği vardır.Kendinizi dinç hissedersiniz.

Bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlar.İçerdiği amino asitler sayesinde enfeksiyon hastalıklarını ortadan kaldırır.

İçersin de bulunan beta karoten sayesinde göz sağlığını da korumaktadır.Kabızlığı giderir.

Alzheimer hastalığına karşı korur.Beyin hasarını giderir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı