Limonlu Çay Zayıflatır mı Kilo Verdirir mi

Limonlu Çay Zayıflatır mı Kilo Verdirir mi, çayı dünyada en çok tüketen ülke Türkiye’dir. Farklı kültürlerde farklı farklı içecekler geleneksel olur, ülkemizde de çay geleneksel içecektir.

Kahvaltıda, akşam yemeğinden sonra, akşam 4 çayı, iş yerinde çay molaları gibi günde 8-10 defa çay içmekteyiz. Peki içtiğimiz bu çayı ne kadar tanıyoruz. Bize Ne fayda sağlıyor. Zararları neler, kilo alma yada zayıflama sürecimizde ne gibi etkileri var, Aşağıdaki yazımızda çayın bu etkilerini detaylı olarak ele alacağız.

Limonlu Çay Zayıflatır mı Kilo Verdirir mi

Limonlu Çay Kilo verdirirmi sorusu editörlerimize sıkça sorulmaktadır. Çaya limon eklediğimizde çayda ne gibi değişiklikler olur da hem sağlığa hem de zayıflamamıza etki edecektir. Limon Çayı İle Zayıflama Konusunda En Önemli Bilgiler Maddeler Halinde Aşağıda Verilmiştir.

Çaya Limon Sıkmak Zayıflatırmı

  1. Çay genel olarak vücutta yediğimiz gıdaların demir içeriğini emerek vücuda zararlı etki yaratır. Özellikle uzmanlar yemekten sonra ilk 1 saat çayın bu etkisi sebebi ile çay tüketilmemesi gerektiğini söylerler. Çayın içeriğindeki tanin gibi maddeler vücut  içerisinde demir minerallerine tutunarak onların etkilerini engeller, Fakat çayın içine sıkılan birkaç damla limon suyu çayın içerisine c vitamini olarak zengin bir karışım sağlayacağı için tanin maddesinin demir mineraline tutunmasını engeller ve çayın demir eksikliği anemi gibi sorunlara yol açmasını büyük ölçüde önler. Ayrıca diyet yapan kadınlarda vücutta oluşan vütamin eksikliğini gidermek açısından da önemlidir. Bu sebeple diyet yaparken zayıflamak için limonlu çay içmek daha faydalıdır diyebiliriz.
  2. Bazı kişisel ödem atma özelliğinden ötürü maydanozlu  limonlu çay zayıflatırmı diye düşünerek bu karışımı da hazırlamaktalar. Fakat tat sebebi ile pek fazla ilgi gören bir karışım değildir.
  3. Genel olarak Limonun çayın Ph değerini yükseltmesi sebebi ile çayı biraz daha alkali hale getirdiği söylenebilir. Küçük bir etki dahi olsa alkali içerikli sıvıların zayıflama ve vücuttaki asitik bileşenin azalmasını sağladığı ve bu yolla zayıflamaya etki etkisi söylenebilir. Yiyeceklerin PH ve alkali değerlerini sitemizde bulabilirsiniz.
  4. Limonlu çay içmek direk olarak zayıflatıyor diyemeyiz fakat kalp damar sağlığı, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, antitoksitan özelliği arttırması gibi birçok faydası sebebi ile diyet yapanların limonlu çay içmesi önerilir.
  5. Limonlu çay zayıflatır mı konusunda şeker atılmadan içilmesi son derece önemlidir. Limonlu çayın kalorisini arttıran şey şeker olucaktır ve ne kadar limon katılırsa katılsın kilo vermeye yardımcı özelliği kaybolacaktır.
  6. Sonuç olarak limonlu çay zayıflatırmı sorusuna verilebilecek en doğru yanıt tek başına zayıflamanıza yardımcı olacak bir içecek olmasa bile sağlık açısından oldukça faydalıdır ve limonla birlikte tüketilmesi önerilir.

Limonlu Çay Kaç Kalori’dir

Çay bardağı ile çok az şekerli limonlu çay kaç kalori diye soracak olursanız ortalama olarak 1 çay bardağında 10 kalori bulunmaktadır. Fakat şeker miktarına göre bu kalori miktarı daha da artacaktır. çok az yada hiç şeker katmadan tüketimi önerilmektedir.

Limonlu Çayın Faydaları

Limonlu Çayın Faydalarına Ait Youtube Sitesinde gördüğüm bir videoyu sizler ile paylaşmak isterim.ç Kısa bir video sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim.

Bize Sorun!

Limonlu Çay yada diğer zayıflamaya yardımcı olacağını düşündüğünüz gıdalar ile diyet programınız hakkında sormak istedikleriniz var ise aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bizlere soru sorabilirsiniz. Yorum kısmına yazdığınız sorular aynı gün içinde editörlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı