Limonun Faydaları Limon Zayıflatırmı

Limonun Faydaları Limon Zayıflatırmı, bu yazımızda Limon zayıflatır mı ? Limonun faydaları, limon suyu zayıflatır mı ? Bu konuları 4 madde de anlatacağız.

  1. Limon suyu zayıflatır mı ?
  2. 1 Haftada 4 Kilo Verdiren Detoks Tarifi.
  3. Diyete başlayan kişiler her yer de nasıl hızlı kilo verilir ?
  4. Diyete yardımcı olan besinler.
  1. Limon içerisinde bol miktarda C ve A vitamini içerir. Bunların yanı sıra zengin potasyum,kalsiyum ve vücudumuz için önemli bakır kaynağıdır.Her gün tüketilen bir Limon,vücudumuzun ihtiyacı olan C vitaminini ortalama %50 sini sağlamış olur.Bununla birlikte Limon kanserle savaşır,antioksidan,flavonoid ve kompozit içeren bir besindir.

Limon pek çok rahatsızlığa yardımcı olur. Diyabet,yüksek kan basıncı,hazımsızlık,kabızlık,ateş,ve soğuk algınlığına da  iyi geldiği gibi diş,deri ve saç bakımında da kullanılmaktadır.Limon suyunu ve zeytin yağını karıştırıp içildiğinde safra taşlarını da dökmeye yardımcı olur.Diyette kilo vermeye yardımcı besinlerden biri olan limon,yağ yakıcı etkisiyle bilinmekte olup diyet yapanlar tarafından kullanılır.Peki gerçekten limon zayıflatır mı ? Bu konuya açıklık getirelim.

Limon Zayıflatırmı ? Limon Suyunun Faydası Nedir ?

Limon,dolaylı yoldan zayıflamaya yardımcı olup  vücutta depolanan yağların dışarıya atılmasını kolaylaştırır.Gün içinde tüketilen gıdalar ve soluduğumuz hava nedeniyle vücutta toksinler birikir.Aşırı biriken toksinler metabolizmayı yavaşlatır.Limon suyu toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olarak metabolizmanın yavaşlamasını engeller.Limon tüketebileceğiniz en alkalin besinlerden birisidir.

Limon kendi başına asidik olmasına rağmen,bedeninizin içine girdiğinde alkalin olur bedeninizde metabolize edildiğinde asidiklik oluşturmaz. Vücudun pH seviyelerini dengeler.Zayıflamak tek başına yeterli değildir,zayıfladıktan sonra kiloyu korumakta bi o kadar önemlidir.

Limon suyunda bulunan flavoidler sayesinde verdiğiniz kiloyu tekrar alma ihtimaliniz azalır. Limonun zayıflamaya yardımcı etkilerinden biri ise kan şekerini düzenleyerek tokluk hissi vermesidir.Limonun suyunu sıkıp tüketmek faydalıdır diğer türlü hazır satılan limon suları uzun ömürlü olması için kimyasal maddeler içerir.

Diyet yaparken Ilık olarak içilen limon suyu,bedeninizin kaybettiği sıvıları geri kazandırarak bağışıklık sisteminize yardımcı olur.Vücudunuz susuz kaldığı zaman yorgunluk, yavaşlık,bağışıklık sisteminin güçsüzleşmesi,enerjisizlik,uykusuzluk,kabızlık,düşük veya yüksek tansiyon,zihin karışıklığı gibi sorunları ortadan kaldırır.Sizlere hazırlaması gayet pratik bir detoks tarifi vereceğim.

Bu detoks sayesinde vücudunuzda biriken toksinlerden arınacaksınız.

Dikkat: Bu tarif zayıflama formülü değildir.Detokslar sizin vücudunuzda olmaması gereken zararlı maddelerin vücudunuzdan arındırmaya yarar.Bu zararlı maddelerin içinde fazlalık olan yağlar da mevcuttur.

1 Haftada 4 Kilo Verdiren Detoks Tarifi

1 adet salatalık

10 yaprak maydanoz saplarıyla

1 adet limon,kavanoz veya sürahi

Hazırlanışı:

Oda sıcaklığındaki su kavanoza eklenir.Limonu,maydanozu ve salatalığı küçük parçalara ayırıp suyun içine atılır.Hazırlanan detoksu gün içinde üzerine tekrardan su doldurup tüketilebilir ancak ertesi güne tekrar yenisi yapılmalıdır.

Bize Sorun!

Bizlere soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Editörlerimiz sorularınıza aynı gün içinde cevap vermektedir. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı