Sınavlar Ne Zaman Kaç Gün Kaldı

2020 LYS Kaç Gün Kaldı? LYS Geri Sayım? LYS Ne Zaman?

Hemen Öğren: TYT YKS Kaç Gün Kaldı?

 


 

 

İlk olarak neden LYS-4, LYS-1, LYS-2, LYS-5, LYS-3 diye sıraladığımızı anlatalım. İsim olarak 1-2-3-4-5 olarak sıralansa da sınavların ne zaman hangi gün yapılacağı konusunda tarihler karışıktır. Yani LYS-1 ilk gün ilk oturum diye düşünmeyelim arkadaşlar. Çünkü ÖSYM bu konuda isimlere göre sınav tarihlerini sıralamıyor maalesef. Bu konuda sınav kağıdına dikkat etmeyen arkadaşlar sınavın ne zaman olduğuna bakmak yerine oturum ismiyle giderse yanlış oturuma girmiş olurlar. Onun için bu tarih konusuna dikkat edelim arkadaşlar.

2017 Lys Kaç Gün Kaldı? Lys Geri Sayım?Ne Zaman?

Ayrıca lys sonuçları ne zaman açıklanacak bunu diğer konumuzda açıkladık. Birçok arkadaşımız lys ne zaman , lys kaç gün kaldı diye her dakika akıllarından geçirmektedirler. Ama bundan önce hatırlamamız gereken bazı kurallar var. ÖSYM’nin her sınavında olduğu gibi sınav günü binaya girerken uymamız gereken kurallar vardır. Bu kurallara uyalım çünkü  daha önce kurallara uymayıp sıkıntı yaşayanlar olmuştur. Hatta sınıfa yasak olan eşyalardan sokan öğrencilerin sınavlarının iptal edildiğini bile duymuştuk. Size göre basit bir saattir. Onunla sınav oturumuna katılırsınız. Gözetmen sizin hesap makinesi olarak kullandığınızı zannederek sınavınızı sizin ruhunuz bile duymadan iptal edebilir. Bunun için ÖSYM’nin belirlediği kurallara uyalım sınav binası girmesi yasak olan eşyalarla ya da nesnelerle sınava girmeyelim. Ayrıca sınava giren arkadaşlar sınav stresini  kapının dışında bırakmanızı tavsiye ediyoruz çünkü ne kadar kafanız rahat olursa o derece sorulara konsantre olursunuz. Özellikle bu dönemlerde lys kaç gün kaldı , lys ne zaman diye kafanızda ki soruları bırakın. Lys sınav tarihini stres haline getirmeyin.

İlginizi Çekebilir:  2020 KPSS Önlisans Kaç Gün Kaldı? Ne Zaman?

LYS Kaç Oturumda Yapılacak?

LYS Sınavı yukarıda görüldüğü gibi 5 oturumda yapılacak. LYS’ye girecek öğrenciler en az 2 sınav oturumuna katılmak zorundadırlar. Tabi isteyen adaylar sınav ücretini yatırarak 5 oturuma da katılma hakkına sahiptir. Ama tabiki de öğrencinin istediği bölümü kendi kafasında belirlediyse istediği bölüme göre gireceği oturumlar bellidir.

Sponsorlu Reklamlar

LYS sınavı için gerekli olan ve ilk şart olan madde YGS sınavından 180 puan üzeri alabilmektir. Eğer sizde YGS sınavına girdiyseniz ve LYS sınavına girmeye hak kazandı iseniz başvuru yapabilirsiniz. LYS sınavı 4 yıllık lisans programına girebilmek için kayıt yapabilir. Kaliteli bir biçimde çalışan hemen her öğrenci LYS sınavına girmeye hak kazanacak kadar puan alabilir. Sizler de LYS sınavına hak kazanmak için YGS sınavından yüksek puanlar almaya çalışmalısınız. Ayrıca YGS sınavından alacağınız puan LYS sınavına da eklenecek. Bu bakımdan siz de lise son sınıf öğrencisi iseniz mutlaka çok çalışın. Birinci sınava da ikinci sınava da çok fazla çalışmanız gerekli olmaktadır. Kaliteli bir eğitim ve çalışma sistemi ile bu sınavı da kazanabilirsiniz. İstediğiniz üniversiteye girebilirsiniz.

LYS 180 Puan Şartı Nedir?

Evet arkadaşlar malesef YGS’ye giren herkes LYS’ye giremiyor. ÖSYM 180 puan düzenlemesi yaptı ve 180 puanı aşamayan öğrenciler LYS’ye girmeye hak kazanamıyorlar.

YGS’ ye Girmeden LYS’ye girebilir miyim?

Hayır arkadaşlar eğer  YGS sınavına girmediyseniz burada bahaneniz ne olursa olsun LYS sınavına giremiyorsunuz. Çünkü 180 puan sistemi burada da devreye giriyor. Sınava giremediğiniz için 180 puanı alamıyorsunuz otomatikmen LYS giriş hakkınız olmuyor.

İlginizi Çekebilir:  2019 Parasız Yatılılık Ve Bursluluk Sınavı Kaç Gün Kaldı? Pybs Ne Zaman?

LYS’e ait 5 sınavın geri sayımını ekledik.Sınavların ne zaman, hangi gün, hangi saat olduğunu ekledik. Sınava girecek tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.

Bu yazımızda sizden gelen isteklerle lys 2019 , lys geri sayım  2020 gibi konularda bilgi vermeye çalıştık.

LYS-4 :Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler) 2020

LYS-4 Sınav Tarihi: 10 Haziran 2019 (Ösym tarafından açıklanan kesin tarihtir.)

Hangi Gün: Cumartesi

Sınav Saati: 10.00

Sınav Süresi Kaç Dakika: 135 dakika 


LYS-1: Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik) 2020

LYS-1 Sınav Tarihi: 10 Haziran 2019

Hangi Gün: Pazar

Sınav Saati: 10.00

Sınav Süresi Kaç Dakika: 135 dakika 


LYS-2: Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri) 2020

LYS-2 Sınav Tarihi: 17 Haziran 2019

Hangi Gün: Cumartesi

Sınav Saati: 10.00

Sınav Süresi Kaç Dakika: 135 dakika 


LYS-5: Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (Yabancı Dil) 2020

LYS-5 Sınav Tarihi: 17 Haziran 2019

Hangi Gün: Cumartesi

Sınav Saati: 14.30

Sınav Süresi Kaç Dakika: 120 dakika 


LYS-3: Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya) 2020

LYS-3 Sınav Tarihi: 18 Haziran 2019

Hangi Gün: Pazar

Sınav Saati: 10.00

Sınav Süresi Kaç Dakika: 120 dakika 

İlgili Makaleler

554 Yorum

    1. “-gazoz-” olma “EFSANE” ol ( muzlu gazoz ???) ?????mesele adam olmakta… ağlamıyorum senin haline gülüyorum şuan hahaha O KADARRRrrr!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün