2018 LYS Kaç Gün Kaldı? LYS Geri Sayım? LYS Ne Zaman?

554
94
lys ne zaman lys kaç gün kaldı

2018 Lys Kaç Gün Kaldı? Lys Geri Sayım?Ne Zaman?

LYS-4 :Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler) 2018

 

LYS-4 Sınav Tarihi: 10 Haziran 2017 (Ösym tarafından açıklanan kesin tarihtir.)

Hangi Gün: Cumartesi

Sınav Saati: 10.00

Sınav Süresi Kaç Dakika: 135 dakika 


LYS-1: Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik) 2018

LYS-1 Sınav Tarihi: 11 Haziran 2017

Hangi Gün: Pazar

Sınav Saati: 10.00

Sınav Süresi Kaç Dakika: 135 dakika 


LYS-2: Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri) 2018

LYS-2 Sınav Tarihi: 17 Haziran 2017

Hangi Gün: Cumartesi

Sınav Saati: 10.00

Sınav Süresi Kaç Dakika: 135 dakika 


LYS-5: Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (Yabancı Dil) 2018

LYS-5 Sınav Tarihi: 17 Haziran 2017

Hangi Gün: Cumartesi

Sınav Saati: 14.30

Sınav Süresi Kaç Dakika: 120 dakika 


LYS-3: Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya) 2018

LYS-3 Sınav Tarihi: 18 Haziran 2017 

Hangi Gün: Pazar

Sınav Saati: 10.00

Sınav Süresi Kaç Dakika: 120 dakika 


LYS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı LYS Sınav Giriş Yerlerinizi Öğrenmek İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız.

lys sınav giriş yerleri açıklandımı?

İlk olarak neden LYS-4, LYS-1, LYS-2, LYS-5, LYS-3 diye sıraladığımızı anlatalım. İsim olarak 1-2-3-4-5 olarak sıralansa da sınavların ne zaman hangi gün yapılacağı konusunda tarihler karışıktır. Yani LYS-1 ilk gün ilk oturum diye düşünmeyelim arkadaşlar. Çünkü ÖSYM bu konuda isimlere göre sınav tarihlerini sıralamıyor maalesef. Bu konuda sınav kağıdına dikkat etmeyen arkadaşlar sınavın ne zaman olduğuna bakmak yerine oturum ismiyle giderse yanlış oturuma girmiş olurlar. Onun için bu tarih konusuna dikkat edelim arkadaşlar.

2017 Lys Kaç Gün Kaldı? Lys Geri Sayım?Ne Zaman?

Ayrıca lys sonuçları ne zaman açıklanacak bunu diğer konumuzda açıkladık. Birçok arkadaşımız lys ne zaman , lys kaç gün kaldı diye her dakika akıllarından geçirmektedirler. Ama bundan önce hatırlamamız gereken bazı kurallar var. ÖSYM’nin her sınavında olduğu gibi sınav günü binaya girerken uymamız gereken kurallar vardır. Bu kurallara uyalım çünkü  daha önce kurallara uymayıp sıkıntı yaşayanlar olmuştur. Hatta sınıfa yasak olan eşyalardan sokan öğrencilerin sınavlarının iptal edildiğini bile duymuştuk. Size göre basit bir saattir. Onunla sınav oturumuna katılırsınız. Gözetmen sizin hesap makinesi olarak kullandığınızı zannederek sınavınızı sizin ruhunuz bile duymadan iptal edebilir. Bunun için ÖSYM’nin belirlediği kurallara uyalım sınav binası girmesi yasak olan eşyalarla ya da nesnelerle sınava girmeyelim. Ayrıca sınava giren arkadaşlar sınav stresini  kapının dışında bırakmanızı tavsiye ediyoruz çünkü ne kadar kafanız rahat olursa o derece sorulara konsantre olursunuz. Özellikle bu dönemlerde lys kaç gün kaldı , lys ne zaman diye kafanızda ki soruları bırakın. Lys sınav tarihini stres haline getirmeyin.

LYS Kaç Oturumda Yapılacak?

LYS Sınavı yukarıda görüldüğü gibi 5 oturumda yapılacak. LYS’ye girecek öğrenciler en az 2 sınav oturumuna katılmak zorundadırlar. Tabi isteyen adaylar sınav ücretini yatırarak 5 oturuma da katılma hakkına sahiptir. Ama tabiki de öğrencinin istediği bölümü kendi kafasında belirlediyse istediği bölüme göre gireceği oturumlar bellidir.

LYS 180 Puan Şartı Nedir?

Evet arkadaşlar malesef YGS’ye giren herkes LYS’ye giremiyor. ÖSYM 180 puan düzenlemesi yaptı ve 180 puanı aşamayan öğrenciler LYS’ye girmeye hak kazanamıyorlar.

YGS’ ye Girmeden LYS’ye girebilir miyim?

Hayır arkadaşlar eğer  YGS sınavına girmediyseniz burada bahaneniz ne olursa olsun LYS sınavına giremiyorsunuz. Çünkü 180 puan sistemi burada da devreye giriyor. Sınava giremediğiniz için 180 puanı alamıyorsunuz otomatikmen LYS giriş hakkınız olmuyor.

LYS’e ait 5 sınavın geri sayımını ekledik.Sınavların ne zaman, hangi gün, hangi saat olduğunu ekledik. Sınava girecek tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.

Bu yazımızda sizden gelen isteklerle lys 2018 ne zaman , lys kaç gün kaldı 2018 , lys sınav tarihi 2018 , lys geri sayım  2018 gibi konularda bilgi vermeye çalıştık.

Bir önceki yazımız olan 2019 YDS İlkbahar Ne Zaman, Kaç Gün Kaldı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


554 YORUMLAR

  1. Geriye kalan süreyi etkili değerlendirmek oldukça önemli. Kalan sürede artık konu odaklı değil, soru odaklı çalışın. Bu zamana kadar çalıştığınız konuları tekrar edin. Bunun için en iyi yol deneme çözmek. Eğer ki çalıştığınız konulardan soru kaçırıyorsanız, bu sizin için tehlike arz eder. O yüzden daha öncesinde çalışıp soru kaçırdığınız konuları tekrar etmek daha faydalı. Geriye kalan son 14 gün için bütün kardeşlerime başarılar diliyorum.

    NOT: Bu not geçmişte sizin gibi YGS-LYS sınavına hazırlanmış ve kimsenin desteği olmadan, sonuna kadar bütün gücüyle devam edip istediği bölümü kazanmış bir abinizindir. :)

  2. Ya bize pes etmek yakışır mı 17 gün için mı pes ediceksiniz 17gun için mı 1senenizden olacaksınız yapmayın arkadaşlar son güne kadar çalışın çalışalım.Yine olmazsa çalışdık olmadı deriz keşke çalışsaydık demeyiz.Ha gayret az kaldı.Ya hani diyorlar ya koşamazsanız yürüyün, yürüyümezseniz sürünün ama yinede ilerleyin.Suan sürünsemde pes etmek yok başarı var azim var hırs var.Herkese başarılar inşallah hepimiz yüksek yüksek alırız . Eylül’de hepimiz istediğimi üniversitelerde oluruz.

  3. simdi moruq ben 4 sene yattim ygs falan 800 binlerde bana gore iyi ama cevremdekiler yetersiz oldugunu soyluyor sayisalim lys ye dair hicbir bok bilmiyom cok az kaldi tutustu bu son 1 ayda organik kimyadir integeraldir turevdir bu konular biter diye dusunuyorum ama emin degilim az moral verin olurmu 70 bine ceksem yeter

    • hayalperest olmaya gerek yok mezuna kaldın sayısal bölüm için işi ygs de bitirmek lazım o ekme hikayeleri eşit ağırlık ve sözel için şimdiden her dersin yazla birlikte 11. 12. sınıf konularını bitir seneye ygsde ilk 100 içinde olursan halledersin

    • sen manyakmısın ya trakyaya at kendını cıftlıge at 20.000tl den asagı kazanmassın NE VARSA TRAKYADA CIFTLIKTE VAR KUCUKBASLA OYNARSAN 2000 3000TL ALIRSIN BUYUKBAS YAPICAKSIN DOGURTMA 450TL BI AŞISI 225TL UYUMA !

  4. Sizin için dua ediyorum 1 dönem küçük olsam da hepinizin iyi bir yere gitmesini Allah’tan dilerim lütfen oyalanmayın ve çalışın ülkemize bilgili insanlar lazım bu ülkeyi geliştirmek bizim elimizde geleceğin umudu biziz lütfen unutmayalım,hepimize Allah yardım etsin.Zaman asla geri gelmez unutmayalım!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here