Maden Suyu Ayran Karışımı Zayıflatır mı?

Maden Suyu Ayran Karışımı Zayıflatır mı? Özellikle internet ortamında yayılan bilgilerde bazı kürler mucizevi birer zayıflama aracı gibi tanıtılmakta, birçok kişi ise bu tip karışımlara bel bağlayarak zayıflama ümitleri içerisine girmektedir.

Bunlardan birisi de maden suyu ayran karışımı ile hazırlanan sodalı ayran kürü oldu.

Maden Suyu ve Ayran, Ayrı ayrı olarak zayıflama konusunda diyet listelerinde olması gereken içeceklerden birisidir. Zayıflamaya yardımcı olması konusunda faydası olduğuna hemfikiriz. Fakat belli saatlerde içilmesi göbek bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olduğu yönünde bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Bir bölgede yağların erimesi için spor egzersiz ve uzman bir diyetisyen tarafından tarafından hazırlanana bir diyet listesinin komplike bir şekilde uygulanması ile mümkündür. Bu sebeple bu gibi kürler ile zayıflamayı ummak tam olarak hayalperestlik olacaktır. Maden suyu ayran karışımı zayıflatırmı sorusunu soranlar için geçek sonuç alınabilecek yöntemleri aşağıda sıralayacağız.

Maden Suyu Ayran Karışımı Zayıflatır mı

Peki Ne Yapmalıyız. 

Öncelikle zayıflama konusunda bu işin formülünün nasıl işlediğini anlamamız gerekiyor. Kilo vermek için, aldığımız kalori miktarından fazlasını yakmamız şarttır. Maden suyu ayran karışımı içerek söz konusu etkiyi kısmen engellemek gibi bir şey söz konusu değildir. Her gün sodalı ayran karışımı içseniz dahi eğer söz konusu (alınan enerji ile yakılan enerjinin dengesi) denge kurulamıyor ise bu kürü içmeniz hiçbir şekilde fayda etmeyecektir.

Yapılması Gerekenler ise;

  • Uzman Bir Diyetisyene Hazırlatılacak Bir Diyet Listesi Uygulamak
  • Hareketli Yaşamı Alışkanlık Haline Getirmek
  • Sağlıklı Beslenmek
  • Bol Su İçmek
  • Spor ve Egzersiz Programları Hazırlamak
  • Son olarak ise : Bu tip ekstra faydalı zayıflamaya yardımcı kürler uygulamak

Ama zayıflamak isteyenlerin yaptıklarını analiz ettiğimizde, diyet listesi yok, spor yok, hareket yok, evde kür yiyerek yada içerek zayıflamayı uman kişilerdir. Ama bunun suçu zayıflamak isteyenlerde değil, zayıflamak isteyenlere her ürünü mucize gibi tanıtan otoritelerden kaynaklanmaktadır.

Sizlere önerim, zahmetsiz bir kilo verme uygulaması gördüğünüzde şüphe ile bakın. kilo verme süreci sabır ve emek isteyen ve yavaş yavaş gelişen bir durumdur. Bir ürün yada karışım hızlı kilo verme yada zahmetsiz kilo verme vaadi ile karşınıza çıktığında sorgulayın. Gelelim maden suyu ayran ve limon karışımı zayıflatırmı konusuna, Kısaca belirtmek gerekir ise bu karışım zayıflatmaz. Kesinlikle zayıflatmaz. Fakat; zayıflamanıza yardımcı olacak küçük etkiler yapabilir. Ayran ve soda, birçok mineral ve vitamin içerdiği için hem diyette atılan ve eksikliği hissedilen vitamin ve mineralleri almamızı sağlar, hem de vücut pH+ değerini yükseltir. Tüketmekte fayda vardır fakat sadece yardımcı ürün olarak ve kontrollü ve kısıtlı miktarda tüketilmelidir.

Herhangi bir sağlık sorunu olan yada gebe olanlar için kesinlikle doktor gözetimi şarttır. Kendi iradenizle hiçbir yöntemi denememeniz gerekmektedir. Maden suyu ayran karışımı kilo verdirir mi konusunda soru için aşağıyı okuyabilirsiniz.

Bize Sorun!

Sodalı Ayran kilo Verdirir mi, Yağ Yakar mı, Göbek Eritir mi gibi konusuna ek olarak Zayıflamaya yardımcı gıdalar, diyet listeleri, kilo verme ve spor egzersiz kalori gibi konularda aklınıza takılanlar var ise sorularınızı cevaplıyoruz. Bizlere soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Editörlerimiz sorularınıza aynı gün içinde cevap vermektedir. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı