Makarneks Ve Nudo Noodle Kaç Kalori Kalorisi

Makarneks ve nudo noodle kaç kalori kalorisi, Son yıllarda hazır yemek konusunda hayatımıza giren yiyeceklerden birisi de noodle oldu. Hazır Bardak makarna çeşitleri ve markalarına göre farklı farklı kalorilerde olsa bile genel itibari ile doyuruculuk bakımından düşünüldüğünde kalorisi biraz yüksek bir hazır gıda.

Normalde atıştırmalık yada ara öğün olarak rahatlıkla tüketilebilir olmasına karşın ana öğün olarak gerçekten aç bir insan için tam olarak doyurucu bir besin olarak düşünülemez. Aşağıdaki tabloda 1 Bardak Hazır Makarna Çeşitlerinin Kalorileri Mevcuttur.

Makarneks Ve Nudo Noodle Kaç Kalori Kalorisi

Hazır Noodle Kalorisi Tablosu

  • Ülker Makarneks Kaç Kalori : 390 Kalori
  • İndo Mie Hazır Noodle Erişte Makarna Kaç Kalori : 275 Kalori

Nudo Noodle Kaç Kalori : 

  • Sebzeli Kıvırcık Erişte Özde Nudo Noodle Makarna : 51 Kalori
  • Körülü Nudo doodle Kaç Kalori : 132 Kalori

>>İpucu : Normal Ev Yapımı Makarna İle Kıyaslamanız İçin Buraya Bakabilirsiniz. 

Yukarıda Kalori Değerlerini gördüğünüz gıdalardan Aralarında en düşük kalorili olan özde nudo noodle fakat bana göre en lezzetlisi en fazla kalorili olanı :) Fakat diyet yapanlar için önereceğimiz nudo noodle. Neredeyse 1 paket makarna salata ile aynı kaloride. Bu da gerçekten alışılmışın ötesinde.

Paketin üzerindeki değerler ne kadar doğru bilinmez ama sonuçta uzmanlar tarafından hesaplanan bir değer. İnsan 51 kaloriyi görünce pek te inanası gelmiyor malesef.

Genelde çeşnili olan tüm çeşitlerde paketlerinde kalori değerleri aynı olarak görünür fakat özde noodle bu konuda da farklı olmuş. Örnek vermek gerekir ise İndomie markasının köri çeşnili, sebze çeşnili ve dana eti çeşnili gibi çeşitlerinin kalori değerleri hep aynı iken Nudo noodle her bir çeşidi için farklı kalori değeri sunuyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhaba Nurcan, bu ne kadar kalorisi olduğuna bağlı aslında. Mesela 51 kalori olan noodle bir hacmi olduğu için daha tok tutar ve daha az kalori aşmış olur buda zayıflamana yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı