Malatya Evlere İş Veren Firmalar Ve Telefon Numaraları

Malatya doğu Anadolu Bölgesinde bulunmaktadır ve en büyük ekonomisine sahip olan şehrimizdir. Malatya şehrinde ticaret ve sanayi oldukça fazla gelişmiştir. Pek çok işsiz için yeni iş fırsatları aramaktadır. Sanayinin ve ticaretin gelişmesi aynı zamanda ekonominin hareketlenmesine neden olmuştur.

Malatya denilince akla ilk gelen ürünlerden bir tanesi kayısıdır. Malatya da senelik yaklaşık olarak 800 ton kayısı üretimi yapılmaktadır ve Dünya sıralamasında birinci sırada yer alır. Dünya’nın yaklaşık % 70’lik kuru kayısı ihtiyacını Malatya ilinden sağlanmaktadır. Bu sebeple Malatya şehrinde kayısı üretimine dair birçok fabrika bulunur. Bununla birlikte gıda ve tekstil gibi üretime dayalı ve işçi istihdamı oluşturan fabrikalarda yer alır. Ayrıca Malatya şehrinde de iki tane organize sanayi bölgesi bulunur.

Malatya Evde Ek İş Fırsatları

Bu şehirde kolaylıkla sabit maaşlı işler bulabileceğiniz gibi evde ek iş yapabileceğiniz imkanları da bulabilirsiniz. Eğer hızınıza ve el becerilerinize güveniyorsanız bu işleri evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Süs eşyası üretimi ve kutu paketleme gibi genelde ev hanımları tarafından tercih edilen evde ek iş olanaklarıdır. Bu yazıda sizlere Malatya evde ek iş fırsatlarını inceledik;

Kayısı paketleme: Dünyanın kayısı üretiminin devi haline gelen şehirde evlerinizde kolay ve hızlı bir şekilde kayısı paketleme işleri yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Genellikle ev hanımlarının tercih ettiği bu iş kayısı fabrikaları tarafından paketleme ve kutulama işi olarak verilir. Sizlerde bu fabrikalara başvuru yaparak yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Kayısı üretimi: Yukarıda da belirttiğimiz gibi Malatya kayısısıyla ünlü bir şehirdir. Senede yaklaşık olarak 800 ton kayısı üretimi yapan Malatya bu konuda oldukça rağbet görmektedir. Sizlerde küçük yatırımlar yaparak kayısı bahçesi yapabilirsiniz ve hazırlamış olduğunuz ürünleri kuru veya yaş olarak doğrudan satışlar gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz.

Kayısı reçeli üretimi: Kayısıyı doğrudan satış yapmak yerine reçel yaparak satmak da sizlere kar sağlayacaktır. Kayısı bahçenizin yanına kuracağınız küçük bir işletme ile reçel üretimini yapabilirsiniz. Ayrıca kayısı reçelleri günümüzde en çok tüketilen reçeller arasındadır.

Malatya

Çocuk bakıcılığı: Özellikle ev hanımlarının tercih ettiği bu iş ile çocuk bakıcılığı yaparak gelir elde edebilirsiniz. Neredeyse tüm gün evde duran ev hanımlar için ideal bir iş modelidir. Çevrenizde ki yakınlarınızda veya internette üzerinden çocuk bakıcısı ilanlarına bakarak bu iş modelini tercih edebilirsiniz.

Süt ve et besiciliği: Doğal zenginlik ve güzellikleri ile birlikte büyük meralar ve yaylalara sahip olan şehirde et ve süt besiciliği yapabilirsiniz. Küçük bir sermaye ile açacağınız mandıralarınızda beslediğiniz hayvanlardan hem etinden hem de sütünden faydalanabilirsiniz.

Bu gibi iş modellerinden birini tercih ederek yüksek seviyelerde ek gelir elde edebilirsiniz. Eğer bunun dışında farklı iş modelleri varsa yorum kısmına yazarak kullanıcılarımızı bilgilendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. İhtiyaçtan dolayı çalışmak zorundayım evde yapılabilen bir iş arıyorum bize dönen olursa memnun olurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı