Mardin Evlere İş Veren Firmalar Ve Telefon Numaraları

Ülkemizde işsizliğin gittikçe artmasıyla evde ek iş araştırmaları da artmaktadır. Boş zamanlarında ek gelir sağlamak isteyenler bu yazı sayesinde fikir edinebilecekler. Sadece işi olmayan değil bir işte çalışıp da boş vaktini doldurmak ve daha fazla gelir elde etmek için ek iş araştırmaları yapmaktadır. Daha çok öğrenci ve ev hanımları evde ek işleri tercih etmektedir. Mardin evde ek iş nasıl yapabilirim diye düşünen kişiler için detaylı bir araştırma gerçekleştirdik.

Mardin Evde Ek İş Fırsatları

Telkari işleme: Gümüş işleme sanatları olarak bilinen Telkari, Osmanlı döneminden günümüze miras kalan işleme sanatlarından bir tanesidir. Bu konuda el beceriniz iyi ise evinizde küpe, kolye, bileklik veya broş gibi gümüş eşyaları Telkari işleme sanatı uygulayarak, hediyelik eşya satışları yapan mağazalara satarak gelir elde edebilirsiniz.

Mardin

Sabun işi yapmak: Mardin sabunları Türkiye’de meşhurdur. Mardin de pek çok yerde rengarenk sabunları görmeniz mümkündür. Bıttım sabunu, badem sabunu, menengiç sabunu ve inci tozu sabunu gibi cilde iyi gelen doğal sabunlar burada yer almaktadır. Sabun imalatları yapan firmalarla veya kendinize has el beceriniz ile evinizde sabunlar yaparak satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Kahve paketleme işi: Kahve denilince akla ilk gelen şehirlerden biri Mardin de bulunan Kürt kahvesi, Mardin kahvesi, Menengiç kahvesi, Dibek kahvesi ve Mırra gibi birbirinden farklı lezzetli kahve çeşitleri bulunmaktadır. Dünya’nın dört bir yerinden Mardin’e kahve içmek için gelen birçok turist, şehre döviz getirmektedir. Mardin’e gelen birçok turist hediye olarak mutlaka kahve satın almaktadır. Paketler halinde satılan kahveler, firmalarla anlaşarak evinizde kahve paketleyerek yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Badem şekeri paketleme: Hayalet şeker olarak da söylenen renkli badem şekerleri Mardin’e özel tatlardan bir tanesidir. Lahor bitkisi ile elde edilen mavi renkteki boya, badem şekerlerin bir süre sonra renginin açılmasını neden olur. Bu nedenle adı hayalet şeker olarak bilinmektedir. Fabrikalarla anlaşarak badem şekerlerini evde paketleyerek ek gelir elde edebilirsiniz.

Bakır işleme: Bakırcılar Çarşısı ve Kayseriyye bedesteni Mardin’in en tarihi yerlerindendir. Burada bakır işlemeli birçok ürün satışa sunulmaktadır. Burada bulunan firmalar yoğun bir şekilde bakır işlemeli ürünler satmaktadır. Bu mağazalar ile anlaşarak evinizde çaydanlık, kahve seti, cezve, ve tencere gibi binlerce ürüne işleme yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

Davetiye hazırlama: Mardin de kına geceleri, düğün törenleri ve eğlenceler hiçbir zaman bitmez. Yaz, kış demeden düğün organizasyonları işler almaktadır. Evinizde düğünlerde, gezilerde ve yemeklerde dağıtılan davetiyeleri hazırlamak, süslemek ve paketleme işlerini yaparak para kazanabilirsiniz.

Nikah şekeri: Evde nikah şekerleri yaparak da para kazanabilirsiniz. Nikah şekeri yapımlarında her ilde olduğu gibi burada da yoğun talepler görmektedir. Kendi yaratıcılığınıza ve yeteneğinize göre değişik nikah şekerleri yaparak ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

50 Yorum

 1. Ben evde iş istiyorum fark etmez ne olacağı eşim hasta dört cocugum var evim kira gerçekten ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

 2. Merhaba Mardin Midyatta yaşıyorum bende evde ek iş yapmak istiyorum bana ulaşabilir misiniz lütfen

 3. Merhaba Mardin Kızıltepe ilçesinde oturuyorum evde paketleme iş yapmak istiyorum ararsanız çok mutlu olurum teşekkürler

 4. Dargecite yasıyorum acaba buraya gönderim saglaniyormu bu işe ihtiyacım var lütfen yardımcı olurmusunuz

  1. Midyatta oturuyorum evde 5 6 kişiyiz paketleme işini yapmak istiyoruz çok paketleme yapariz

 5. Merhaba Mardin’de oturuyorum çocuklu olduğum için evde is yapmaya ihtiyacım var çocukların eğitimi için yardımcı olursanız sevinirim

 6. Mardin kızıltepe ilçesinde oturuyorum evde iş imkanları arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. Mrb sevil hanım bende kiziltepe de yaşıyorum bu iş ten cevap aldınız mı bende almak istiyorum

 7. Merhaba Mardin Kızıltepe ilçesinde oturuyorum evde iş yapmak istiyorum ulaşırmısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı