Maydanoz Suyu İle Zayıflama (Kilo Verme)

Maydanoz Suyu İle Zayıflama

Sağlıklı yaşam için doğru beslenmek ve düzenli spor yapmak oldukça önemlidir. Yağlı, şekerli besinler tüketmek kilo alımını doğrudan etkilemektedir. Kilo vermek isteyen kişilerin öncelikle bir beslenme düzeni oluşturması gerekir ve ardından haftanın belirli günleri spor yapılmalıdır. Bu durumda kilo verme süreci hız kazanacaktır. Fakat bazı durumlarda dengeli beslenmek ve spor yapmak yeterli olmamaktadır. Çeşitli sebepler ile vücutta biriken ödem, tartıya artı olarak yansımaktadır. Ayrıca vücutta şişlikler olarak kendini göstermektedir.

Maydanoz Mucizesi

Vücutta biriken ödemi atmanın birçok yöntemi vardır. Fakat bu yöntemlerden en etkili olanı maydanoz suyu tüketimidir. Maydanoz, bağışıklık sistemini güçlendirerek kişilerin hastalığa yakalanma riskini azaltmaktadır. Bunun yanı sıra maydanoz, böbreklerin sağlıklı ve düzenli çalışmasına da etki ederek ödemin idrar yolu ile atılmasına yardımcı olur. Ayrıca maydanoz yağ yakımı konusunda oldukça etkilidir. Maydanoz karaciğerdeki yağlanmayı da engellemektedir. Çeşitli cilt problemleri yaşan kişilerin maydanoz tüketmesi, problemlerin hızla giderilmesi konusunda etkili olacaktır.

Maydanoz- Limon Karışımı

Zayıflamak için maydanoz tek başına yeterli değildir fakat süreci hızlandırma konusunda oldukça etkilidir. 2 hafta boyunca her sabah kahvaltıdan yarım saat önce maydanoz suyu içilmelidir. 2 hafta sonunda vücuttaki ödem ve yağlardan kurtulmak mümkündür. Fakat maydanoz suyunu 2 haftadan fazla tüketmek vücutta çeşitli sorunlar meydana getirebilmektedir. Bu nedenle 2 hafta sonunda mutlaka bu uygulamaya en az 1 ay süre ile ara verilmelidir. Maydanoz suyu karışımına limon eklenerek yağ yakımı artırılabilmektedir. Limonda yer alan asit, kan şekerini düzenlemektedir. Ayrıca limonun iştah azaltıcı bir etkisi de vardır. Bunun yanı sıra limon, vücudun toksinlerden arınmasını sağlayarak vücutta idrar söktürücü olarak görev alır. Bu karışım için her sabah sapları ile beraber 15 dal maydanoz, yarım limonun suyu ve 1 bardak su kullanılmalıdır. Hepsi karıştırılıp homojen bir içecek oluşturulduğunda aç karnına tüketilmelidir. Bu kısımda önemli olan limonun kendisini kullanmaktır. Hazır limon suları bu anlamda çok etkili olmayacaktır.

Maydanozun Bitki Çayı Olarak Tüketimi

Karışımı oda sıcaklığında değil, sıcak olarak tüketmek isteyen kişiler, maydanozun yapraklarını sıcak suyun içine atarak demlenmesini sağlayabilirler. 2-3 dakika dinledikten sonra maydanoz suyunun içine birkaç damla limon suyu sıkmak yeterli olacaktır. Suyun çok sıcak olması boğazı ve yemek borusunu tahriş etmektedir. Bu nedenle çok kaynar su tüketilmemeli, karışımın biraz soğuması beklenmelidir.

Su Tüketimi

Kilo verme sürecinde su tüketimi oldukça önemlidir. Çünkü su, vücutta yağların parçalanmasına yardımcı olmakla birlikte toksin ve ödem atma konusunda da oldukça etkilidir. Sade su içemeyen insanlar maydanoz yapraklarını ve limon kabuklarını suyun içine atarak ödem attırıcı bir karışım hazırlayabilirler. Tabi bunlar tek başına yağ yakımında yeterli olmayıp sadece bu sürece destek veren uygulamalardır.  Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için mutlaka bir yeme düzeni oturtulmalı ve hayata hareket katılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı