Maydanoz Zayıflatır mı?

Maydanoz Suyu ile Zayıflama

Maydanoz Zayıflatır mı? İnsanlar sağlıklı zayıflamak için artık daha doğal yollara başvurmaktadırlar.Doğal yollar bize sağlıklı olanı göstermektedir.

Bunlardan bir tanesi de maydanoz dur.Peki maydanoz zayıflatır mı?

Maydanoz, idrar sorunları, böbrek hastalığı ve güçlü bir diüretik ile mücadelede mükemmel bir müttefiktir. Çare olarak kök ve maydanoz yaprakları da kullanılabilir.

Vücudun sıvı atılımı çok önemlidir. İdrar ile toksinler, bakteri ve diğer zararlı maddeleri atmanıza yardımcı olur.

Maydanoz bilimsel olarak mükemmel bir diüretik olduğu kanıtlandığından güçlü bir antioksidandır.

Maydanoz antik zamanlardan beri çare olarak kullanılan bir bitkidir. Antik Roma’da mayıs aylarında, tüketildiği zaman sihirli güçleri olduğuna inanılıyormuş.

Maydanoz zayıflatır mı ?

Maydanoz zayıflamanızı sağlamaktadır.Maydanoz suyu kürünü kullanan kişiler haftalık 2 ila 3 kilo zayıfladıklarını belirtmektedirler.Maydanozun zayıflatma sebebi içinde bulunan fito kimyasal diye adlandırılan maddelerin yağ yakıcı özelliğinin bulunması ayrıca vücudunuzda oluşan ödemin atılmasına yardımcı olmasıdır.Vücudunuzdaki,karaciğerinizde ki toksinleri atmanıza yardımcı olmaktadır.Karaciğerinizde bir yağlanma varsa bunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Maydanoz Nasıl Zayıflatıyor ?

Maydanoz suyu metabolizmanızı uyararak kan dolaşımınızı arttırıyor.Vücudunuzda ki dokulara daha çok oksijen ulaştırarak yağ yakmanızı sağlıyor.

Ayrıca ödem söktürücü özelliği ile ilgili idrar yollarını harekete geçiriyor ve vücudunuzdaki ödemin atılmasına yardımcı oluyor.

Maydanoz Kürü Nasıl Hazırlanır ?

Maydanoz kürünü hazırlamak oldukça basittir.Bunu için ihtiyacımız olan şeyler;

Doğal taze maydanoz bir demet ,yaklaşık 15 dal

2 kaşık kadar limon suyu,

Yarım su bardağı içme suyu,

Maydanozları limon suyunu ve yarım bardak içme suyunu robotta bir dakika kadar çekin.Hazırladığınız karışımın yarım bardak kadarını için.Bunu her gün taze olarak hazırlayıp için.İki hafta kadar kullanıp ara verin.Daha sonra tekrar iki hafta kullanabilirsiniz.

Bu kürü kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı öneririz.Bir çok kişide yan etkiye sebep olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı