Mehmet Öz 1 Haftada 5 Kilo Diyeti

Mehmet Öz 1 Haftada 5 Kilo Diyeti yaz aylarının gelmesi ile birlikte hemen hemen hepimiz zayıflama konusunu takıntı haline getirmiş durumdayız. Kilo problemi sağlık açısından bizlere zor zamanlar yaşatan bir etkendir.

Bunun için daha hızlı kilo vermemize olanak sağlayan diyetlere yönelerek kilo verme adına ünlü diyetisyenlerin diyet uygulamalarını göz önünde bulundurabiliriz. Ünlü diyetisyenlerden en çok diyet tarifleri uygulanandan bir tanesi de Mehmet Öz’ dür. Zayıflama konusunda verdiği tavsiyeler ve yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda şunu söylemeliyiz ki Prof. Dr. Mehmet Öz sayesinde 1 hafta da 5 kilo vermeniz mümkün olacaktır. Bir çok kişi bu diyet uygulamasını uygulamış ve 1 haftada 5 kilo diyeti ile başarılı sonuca ulaşmıştır. Çağımızda popüler hastalık türlerinden bir tanesine dönüşmekte olan obezite genç yaşlı bir çok kişiye sağlık problemi yaratmıştır. Her zaman için hazır ve şekerli gıdalardan uzak durmalıyız. Bu tarz gıdaları sık sık tüketmemeyi alışkanlık edinmeliyiz. Aksi takdirde düzensiz kilo alımı ve beraberinde meydana gelecek sağlık problemleri kaçınılmaz.

Bir çoğumuz kilo verme konusunda yanılgıya düşmekteyiz. Uzun süreli açlıklar kişinin daha çabuk kilo vermesine olanak sağlamaz. Tam tersi uzun süreli açlıklar kişinin kilo vermesini zorlaştırır. Tüketeceğiniz besinleri günlük olarak programladığınızda 3 ana öğün ve 3 ara öğün olarak ayırmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Sık sık besleyici nitelikte besinler tüketmeniz ve yüksek besin değerlerine sahip besinler tüketmeniz kan şekerinizi dengede tutarak ani tatlı krizi ve yemek yeme krizinizin önüne geçecektir.

Mehmet Öz 1 Haftada 5 Kilo Diyeti

Ara Öğünlerin Önemi

Bir çoğumuz arada yapacağımız atıştırmaların zararı olacağını düşünmektedir. Durumu bu yöne çeken bizleriz. Ara öğünlerde tükettiğimiz besin maddeleri fındık, kuru kayısı, erik, kuru üzüm, ceviz, badem veya mevsime uygun meyvelerden tüketilmesi gerekir. Bu sayede kişinin metabolizma yapısı daha da hızlanacak ve kilo vermesi kolay olacaktır.

Hazır Meyve Suyu ve Asitli İçecek Tüketimi

Diyet uygulamasında kola ve hazır meyve suları tüketilmemelidir. Asitli içecekler ve meyve suları yoğun şeker içermektedir. Ara öğünlerde süt veyahut bitki çayı tüketmeniz etkili olacaktır. Bu alanda da rezene çayı, ada çayı, kuşburnu ve yeşil çay vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olan çay türlerindendir.

Mehmet Öz 1 Haftada 5 Kilo Diyeti

Mehmet Öz 1 Haftada 5 Kilo Diyeti

Sabah

 • 1 dilim kepekli ekmek
 • 1 tatlı kaşığı çilek reçeli
 • 1 adet salatalık
 • 1 adet mevsim meyvesi

Öğle

 • 1 dilim tam buğdaylı ekmek
 • 1 porsiyon et haşlama
 • 1 adet domates
 • 1 kase yoğurt

***Öğle yemeği sonrasında yaklaşık 15 dakika süre zarfı sonrasında 1 fincan kahve veya çay içilmelidir.

Akşam

 • 1 dilim kızarmış ekmek
 • 1 kase salata
 • 1 bardak ayran

***Gece yatmadan önce ıhlamur tüketebilirsiniz.

Spor ve Su Tüketiminin Önemi

Yapılan diyet ve uygulamalarda günlük olarak tüketilmesi gereken su miktarından biraz daha fazla olması gerekir. Bizler spor yaparken vücudumuzdaki toksinleri terleme yolu ile atmaktayız. Bu sebebiyetle hem vücudumuzdan su giderken hem de aynı zamanda zayıflama etkisi yaratmış oluyoruz. Vücudumuzun susuz kalmaması adına su tüketimine dikkat etmeliyiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı