Mekik Çekmek Zayıflatırmı Göbek Eritirmi

Mekik Çekmek Zayıflatırmı Göbek Eritirmi, Zayıflamaya başlama kararı verdikten sonra hem diyet yapan ve hem de spor olarak mekik çeken kişilerin akıllarına ilk olarak şu sorular geliyor; Mekik çekmek Kilo Verdirirmi? Mekik Çekerek Göbek Eritmek Mümkünmü?

Ayrıca özellikle kadınlar için merak edilen soru olan Mekik Çekmek Karın Kası Yaparmı? Bu konumuzda sizlere bu sorularınıza yanıt olacak detaylı bilgiler aktaracağız.

Mekik Çekerek Zayıflanırmı konusunda Mekik çekmenin kalori yakımında muhakkak ki etkisi büyük fakat ilk söylemek istediğimiz şey sadece mekik çekerek zayıflamak mümkün görünmüyor. Aşağıda mekik çekerken zayıflamak için ekstra olarak neler yapılabilir bunları inceleyebilirsiniz. Öncelikle Mekik Çekmek Kaç kalori Yakar Buradan Bakabilirsiniz.

Mekik Çekmek Zayıflatırmı Göbek Eritirmi

Sanılanın aksine göbek bölesindeki yağların yakılması mekik ile mümkün değildir. Fakat bu mekik çekmeyi bırakacaksınız anlamına gelmez. Mekik göbek eritmeye sadece yardımcıdır. Zayıflarken öncelikle hedefiniz Göbek eritmek ise yapmanız gereken öncelikle şey ise neden göbek bölgesinden kilo aldığınızı bulmak. Genel uzman görüşlerine göre göbek bölgesinden kilo almanın başlıca nedeni hareketsiz yaşamdır. Özellikle masa başı işlerde çalışan bireyler ile ev hanımları şoförlük yapanlar gibi hareketsiz işlerde çalışan kişilerde göbek vardır. Bu tezi dikkatlice analiz etmek için çevrenizdeki kişilere mesleklerine göre bir bakın. Bu tezin ne kadar yerinde olduğunu bu şekilde anlayabilirsiniz. Mekik çekmeye başlamak karın bölgesindeki yağı eritmek için hareketli yaşama başlamak için ilk adım olacaktır.

Göbek Eritmek İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle Aşağıdaki Videoyu İnceleyiniz. Daha Sonra alttaki Önerileri Okuyabilirsiniz.

 • Hareketli Bir Yaşam Amacınız Olsun (Daha hareketli bir yaşama kavuşmak vücut içerisinde daha fazla yağlanma olmamasını sağlayacak ve mevcut yağların yakımını hızlandıracaktır)
 • Düzenli Egzersiz Yapın ( Her gün günlük kalori ihtiyacını arttırmak için yapılan ekstra hareketler daha fazla kalori harcamanızı sağlayacaktır. Ayrıca diyet yaparak daha az kalori almaya başladığınızda günlük kalori açığınız oluşacak ve söz konusu bu açık kısım vücut stoklarınız dan karşılanacaktır. Yani yağlarınız açık olan kalori miktarını kapatmak için enerjiye dönüşecek. vücut içerisinde en çok yağlı bölge göbek bölgesi ise en çok yağ bu bölgeden yakılacaktır. Yani sadece koşarak yada yürüyerek bile göbek eritmek mümkün olabilir.
 • Vücut Şeklinize Göre Karar Verin ( Bazı insanlarda ne kadar zayıf olursa olsun halk arasında fındık göbek dediğimiz göbek bulunur. Bu tarz fındık göbeğiniz var ise rahatsız etmeyecek boyutlara kadar göbeğinizi erittiğimizde kalan kısım için eğer erimiyor ise yapısal bir nedeni olabilir. Bunu da göz ardı etmemek lazım
 • Alkol Kullanımını Kesmek Çok Önemli ( Halk arasında alkol ve bira göbeği de derler ve haklılık payı büyüktür. Eğer göbek eritmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise alkol kıllanıyor iseniz bu alışkanlığınızı tamamen bırakmak olacaktır. Alkol kalorisi yüksek bir içecektir ve metabolizma hızında ve yağ yakımında olumsuz yönde etkileri uzmanlar tarafından bildirilmektedir.

Daha Sağlıklı Zayıflama İçin Mekik Nasıl Çekilmelidir.

Mekik Çekerken Daha sağlıklı ve kendinizi yormadan mekik çekebilmek için aşağıda yer alan fotoğraflarla desteklenmiş önerileri uygulamanız sizin için en iyisi olacaktır.

 • Ayaklar Diz kısmından kırılarak 30-40 derecelik bir açı ile omuz genişliği ölçüsünden biraz daha az şekilde açık olmalıdır
 • Ayak tabanları yere tamamen temas etmelidir.
 • Beliniz düz olmalı ve mekik çekerken belinizi kırmamalısınız veya esnetmeden düz şekilde mekik çekmelisiniz
 • Elleriniz kulaklarınızın arkasında olmalı fakat başınızı elliniz ile tutmadan sadece parmak uçlarınız ile başınıza değmelisiniz.
 • Bu İlk beş madde için Fotoğraftaki bayan size bir örnek teşkil edecektir.
 • Uzandığınız yere yumuşa spor matı veya elinizde mat yok ise bulabileceğiniz işe yara yumuşak bir zemin oluşturmalısınız.
 • Esnerken ve mekik çekerken sizi engellemeyecek yada gerdirmeyecek rahat elbiseler tercih etmelisiniz. Çok dar ve çok bol olmaması daha rahat etmenizi sağlayacaktır.
 • Bu tarz sporları icra ederken olabildiğince fazla su kaybedersiniz. Bu sebeple kaybettiğiniz sıvıyı yerine koymalı bol su içmeyi ihmal etmemelisiniz.
 • Karın veya bel bölgelerinde ağrı kasılma yada çarpıntı gibi sağlık sorunları oluşursa mekik çekmeye devam etmemeli ve dinlenmelisiniz.
 • Herhangi bir sağlık sorunu bulunan kişiler ile mekik çekmesine engel teşkil edecek kadar fazla kilolu olanlar birde yaşı ilerlemiş olan kişiler için bu spora başlamadan önce doktorlarından onay almaları daha büyük sağlık sorunlarının önlenmesi açısından önemlidir.
 • Ayrıca burada sayamadığımız bir engeli yada sağlık açısından riski olaanlar kesinlikle doktor tavsiyesiz hareket etmemelidirler.

Editörümüze sormak istediğiniz sorular var ise yorum kısmını kullanabilirsiniz. Aynı gün içinde sorunuz cevaplanacaktır. Ayrıca burada yazan yöntemler ile ilgili tecrübelerinizi diğer okuyucular için de yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazımızı faydalı buldu iseniz beğenebilir veya sosyal medyayı kullanarak diğer arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

4 Yorum

 1. Ben 19 yaşındaym 1.67 boy 54.8 kiloyum benimde tam tersi bacaklarım çok kalın bel bölgesi zayıf mekik çekiyorum diyet yapıyorum ama sanki ben mekik çektikçe kalça kısmım büyüyor gibi

  1. sitemizden squat hareketleri ile fitness konularımızı incelemenizi tavsiye ederim. orada ihtiyacınıza uygun olan hareketleri bulubilirsiniz. mekik çekmek genel olarak kalori yakımını hızlandırır fakat bacak kaslarını kısmı çalıştıracaktır. mekik çekmek sırt bel ve karın kaslarını daha aktif çalıştırır.

 2. Ben 19 yasindayim boyum 177cm kilom 68 bacaklarim zayif ama bel simidi dedigimiz bolgede yaglanma mevcut ne tur bi spor onerirsiniz?

  1. bu konuyu yorum kısmında detaylı açıklamam mümkün değil, mekik çekmek karın bölgesi yağları ve göbek yağları için azda olsa etkilidir fakat yanında birçok ekstra gerekebilir. Mekik çekmek göbek eritir mi haricinde bölgesel kilolar kategorisinden detaylı bilgilere bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı