Meteor Yağmuru Ne Zaman?

Meteor yağmuru ne zaman? Sorusu böyle bir olayı canlı canlı izlemek isteyen herkes tarafından merakla sorulan ve arama motorlarında harıl harıl aranan sorulardan bir tanesidir. Bilimin ufkumuzu açtığı ve binlerce farklı bilgiyi halka açık bir şekilde paylaştığı bu günlerde, meteor yağmuru ne zaman? Sorusu da ayrı bir önem arz etmektedir. Böylesine güzel bir gök olayını izlemek isteyen kişilerin sayısı da azımsanmayacak derecede çoktur. Meteor yağmuru ve daha özel adıyla Perseid Meteor yağmuru hakkında tüm detaylara değindiğimiz yazımıza buyurun.

Meteor Yağmuru Ne Zaman?

Meteor yağmuru ne zaman? Sorusunun cevabını yine her zaman olduğu gibi resmi kaynaklara dayandırarak vermeye çalışacağız. Perseid meteor yağmuru, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın açıklamasına göre 2 gün sürecektir ve bu günler 12-13 Ağustos tarihlerinin geceleri olacaktır. Her ne kadar bu bilgiyi NASA vermiş olsa da meteor yağmurları da diğer doğa olayları gibi kesin bir zemine oturtulamamaktadır. Yani meteor yağmuru ne zaman? Sorusuna verdiğimiz cevap olarak 12-13 Ağustos tarihlerinde bir uzama meydana gelebilir ve bu süre 12-15 Ağustos tarihlerini kapsayabilir.

Meteor Yağmuru Ne Zaman?

Bu nedenden dolayı eğer meteor yağmurunu izleyememenizden dolayı üzüntü duyuyorsanız, üzülmemenizi ve 15 Ağustos tarihine kadar geceleri gökyüzünü izlemenizi tavsiye ediyoruz. Tabii büyük bir şehirde oturuyorsanız ve fazlaca ışığa maruz kalan sokaklarınız varsa meteor yağmuru ne zaman? Sorusunu sormanıza pek gerek kalmayacaktır. Çünkü Perseid meteor yağmuru, insan gözüyle zor görülebilen bir gök ve doğa olayıdır. Yani bulunduğunuz yerin durumu ve bulunduğunuz yerin hava durumu da bu meteor yağmurunu izleyip izleyemeyeceğinizi belirleyen önemli faktörler olacaktır.

Perseid Meteor Yağmuru nereden izlenebilecek?

Meteor yağmuru ne zaman? Sorusuna resmi açıklamalara ve ihtimallere dayanarak bir tarih aralığı şeklinde cevap verdikten sonra bu olayı görmenin biraz da şansa bağlı olduğunu belirtmek istiyoruz. Eğer eviniz, fazla ışık almayan bir beldede ise ve gökyüzüne baktığınız gece hava durumu meteor yağmurlarını görmeye uygun ise bu gök olayını görme şansınız epey artacaktır. Bu nedenden dolayı umuyoruz ki bu gök olayını görme şansınız oldukça yüksek olur ve harika görüntüleri kaçırmamış olursunuz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir